Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsóban a tanár figyelembe...

Alsóban a tanár figyelembe veszi nálatok az órarendet vagy olyan órát tart, amilyet akar?

Figyelt kérdés

A negyedikes fiunk és az osztálytársak is már tele vannak feketepontokkal, egyesekkel felszereléshiány miatt. Ezzel csak az a agond, hogy én leellenőzöm a táskáját, tehát az adott napra biztos, hogy bepakol, de a tanáruk adott esetben úgy dönt, hogy nem csak olyan órát tart, ami az órarendben van. Volt olyan napjuk, hogy végig matekoztak 5 órában, pedig aznap nem lett volna matek, csak olvasás, nyelvtan, 2*tornaóra, ének. Ebből lett a maratoni matek és a feketepont tenger.

A tanarnő szerint ő minden nap elmondja nekik, hogy másnap milyen órák lesznek, de a gyerekek nem képesek megjegyezni, ezért adja nekik a feketepontokat, hogy így trenírozza a figyelmüket...

A tanarnő szeptemberben vette át az osztályt, 12 gyerek, mindegyikük SNI-s. Csak szerintünk szülők szerint durva ez a motiváció?


2023. okt. 1. 07:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
59%
Ha egy negyedikes ezt nem tudja megjegyezni, írja fel.
2023. okt. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%
Akkor a tanárnő mit gondol, pontosan mire van az órarend?
2023. okt. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Nem írhatják fel, meg kell jegyezniük. Én kértem, hogy akkor írják fel titokban, de az extrán szabálykövető fiam (auti, adhd) megmondta, hogy nem írhatja fel, mert ez a szabály és ő nem akar csalni...
2023. okt. 1. 07:52
 4/35 anonim ***** válasza:
96%
Mennék az igazgatóhoz. Ez igy hülyeség.
2023. okt. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
96%

Beszélnék a tanárral, hogy gondolja ezt, aztán az igazgatóval is. Ez órarendváltozás, igenis hivatalos úton is jeleznie kell a szülőknek.

Ez a "nem írhatják fel" megint milyen nevetséges eljárás. Vannak szétszórtabb gyerekek. Ez életre nevelné őket? Felnőttként is az a megoldás, hogy ha feledékeny vagyok, felírom, nem az, hogy de akkor sem!

Az ilyen rosszindulatú tanár hagyja el a pályát.

2023. okt. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
30%

Még egy tanárok ellen hergelő troll poszt...

Persze, nem írhatják fel sem...

2023. okt. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Nem hergelek senkit senki ellen. Épp elég pocsék, hogy ezeknek a gyerekeknek ő az 5. tanáruk, pedig nekik pont az állandósag kellene.

Az osztály kis létszamú, azért, mert minden gyerek problémás és ezen nem túl sokat segít ez a mostani helyzet. Attól a fiam sem lesz kevesbé szétszórt és nem fog kevésbé tikkelni, mert parancsba kapja...

A tanárnővel már beszéltünk, de szerinte ez így teljesen rendben van, az órarend 💩.

Az igazgató lezárta annyival, hogy örüljünk, hogy egyáltalán befutott valaki, aki ideiglenesen elvállalta az osztályt, ha kesz jobb akkor majd lecseréli.

2023. okt. 1. 08:22
 8/35 anonim ***** válasza:
86%

Akár tanár ellen hergelő kérdés, akár nem...

Az én tapasztalatom: elsős gyermekemet első héten bekísérhettem az osztályterembe. Megnéztem az órarendet: matek. Mondom pakolja ki azt. Közben kisétáltam a tanárnőhöz, aki kinyitotta az egyik üzenőt, nézi az órarendet. Számol fentről lefelé 3-at: írás. Pakoljatok elő írásra, mondja.

Én meg nem igazán tudtam megszólaljak e vagy sem....

Végül nem szóltam. Annyit mondtam a gyereknek, azt csinálja, amit a tanár mond...

Volt még olyan, pénteki napon ellenőrizte a hf-ot olvasásból, viszont aznap az órarendben nem is volt ilyen órájuk.

Egyik sem zavarna, ha nem hangsúlyozta volna a szülőin a tanár, hogy órarend szerint kell bepakolni.. . ráadásul csak azt hozzák haza, amiben hf van.

2023. okt. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%

SNI osztályban ekkora hülyeséget kitalálni díjnyertes dolog.

Egy megoldás van, minden nap minden cuccot bevisztek... Szerezzetek be egy gurulós táskát.

2023. okt. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%

Fordulhatsz panasszal a fenntartóhoz is, bár nem hiszem, hogy lesz hatása.

Az osztályban egy gyerek sincs aki meg tudja jegyezni az órarendet? Ha van, akkor vele kell egyeztetni naponta. Vagy felosztani a gyerekek között, ki hányadik órát jegyzi meg. (#9 vagyok)

2023. okt. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!