Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsóban a tanár figyelembe...

Alsóban a tanár figyelembe veszi nálatok az órarendet vagy olyan órát tart, amilyet akar?

Figyelt kérdés

A negyedikes fiunk és az osztálytársak is már tele vannak feketepontokkal, egyesekkel felszereléshiány miatt. Ezzel csak az a agond, hogy én leellenőzöm a táskáját, tehát az adott napra biztos, hogy bepakol, de a tanáruk adott esetben úgy dönt, hogy nem csak olyan órát tart, ami az órarendben van. Volt olyan napjuk, hogy végig matekoztak 5 órában, pedig aznap nem lett volna matek, csak olvasás, nyelvtan, 2*tornaóra, ének. Ebből lett a maratoni matek és a feketepont tenger.

A tanarnő szerint ő minden nap elmondja nekik, hogy másnap milyen órák lesznek, de a gyerekek nem képesek megjegyezni, ezért adja nekik a feketepontokat, hogy így trenírozza a figyelmüket...

A tanarnő szeptemberben vette át az osztályt, 12 gyerek, mindegyikük SNI-s. Csak szerintünk szülők szerint durva ez a motiváció?


2023. okt. 1. 07:39
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Össze kéne fogni a többi szülővel, és minden nap azokat a cuccokat bepakolni amik aznap vannak az órarendben. Mindenkit csak nem buktat meg év végén. De ha igaz amit írsz, akkor ez a pedagógus konkrétan elmebeteg.
2023. okt. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Én tanár vagyok gimiben. Agyrém, amit néhány alsós ped.művel. Az én gyerekem osztályában pl a leckét nem lehetett felírni vagy beházikózni, meg kellett jegyezni. Hogy fejlődjön a memóriája meg a felelősségtudata. De csak stressz-szintje fejlődött, meg az enyém. Felsőben annyival jobb lett! Volt egy leckefüzet, fel kellett írni a leckét, és persze nem volt eltérés az órarendtől. Én a helyedben nem hagynám annyiban, végig vinném, hogy legyen változás, a fenntartóhoz fordulnék és az oktatási jogok biztosa és a médianyilvánosság lenne a következő lépcső.
2023. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
32-es. Ezt nálunk is nyomatják, hogy fejlődjön a felelősségtudatuk, de azzal, hogy beházikózza a leckét, pont fog fejlődni. Arra nem hajlandóak már így negyedikben, hogy minden leckét beírjanak a krétába. Nagyon béna a kérdező tanítója sajnos..... :(
2023. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
65%

Ez nem bénaság, ez rosszindulat.


Szerintem elege van, hogy figyelmetlenek, nem csinálják, amit mond, snis gyerekeket kegyetlen nehéz tanítani(általában), gondolom ott is van, akinek megy, mert a gyereke jobb képességű, és egy nagy kupac gyerek( a rosszabbak), meg elvéreznek ezen. A tanár meg örül neki, mert ha egy snis gyerek megy, másnak is kéne, főleg egyforma diagnózissal. Ezért kellene árnyalni ezeket a hülye diagnózisokat, az enyémnek a hallás utáni memóriája nem olyan jó. A képi se, de ha megértette, akkor tudni fogja később, a logikája jó:) ha azt mondanák holnap 3 matek és egy tesi lesz, mert rosszak vagytok matekból és kell a plusz óra, majd kell a mozgás sok ücsörgés után, az enyém emlékezne. 3 matek egy tesi benyögésre nem emlékszik.. verseket is logikailag magyarázok, mert amúgy nehezen ragad meg csak szavakkal, vagy lerajzolva.

2023. okt. 2. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Valszeg a tanár nem tudja, ezzel a rendszertelenséggel és az ebből fakadó egyesosztásból csak árt a gyerekeknek.
dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!