Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Otthonról vitt ebédet az...

Otthonról vitt ebédet az iskola kitilthatja?

Figyelt kérdés

1 éve már hogy saját ebédet(főtt ételt) visz a gyerek a suliba. Ahol eddig biztosítva volt az étel hűtése és melegítése.

Van egy hűtő és mikro.

A közétkeztetési rendszer hibái miatt amit az első hónapban tapasztaltak a szülők, egyre többen átszoktak hogy otthonról küldik az ebédet a gyerekeknek.

Emiatt az iskola úgy döntött a mai nappal hogy nem biztosítsa tovább a hűtőt és mikrot.

A szülői munkaközösség felajánlotta hogy vesz újakat csak lehessen továbbra is biztosítani a napi 1x melegétkezést ezen gyermekek részére.

De teljes mértékben elzárkóznak a megoldásoktól.

Lehet valamit tenni?


2023. okt. 2. 22:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Mi szendvicset vittünk és azt ettük nap közben, nem volt hűtve. Este ettünk normális főtt ételt.
2023. okt. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Eddig is szerencsétek volt, hogy bevihettétek az otthoni főzést, nekem csak orvosi igazolás mellett engedték és pecsétes hűtőben, névvel ellátva tárolták.

Ha az iskola nem engedi az új hűtőt, keressetek más megoldást, a szendvics ez lehet és marad a meleg étel vacsorára.

2023. okt. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Talán velük kellene beszélni...

Szerintem ez egy jó példa arra, miért érv kivételezések ellen az, hogy "ha egy embernek engedünk, akkor másoknak is kell", és tucatnyi észszerű érvet el tudok képzelni, amiért így döntöttek. Viszont biztosan mindenre lenne egy ellenérved.

2023. okt. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Kb.10-15 gyerekről van jelenleg szó egy 300 fős suliban.

Az én helyzetem az hogy 2 évig fizettem a menzát de nem ette meg a gyerek. Ezért tértünk át hogy akkor olyat főzök amit meg is eszik és anyagilag is jobban kijöttem. Viszont tudok olyan szülőt aki már nem teheti meg hogy kifizesse ezért kezdték el otthonról vinni az ebédet.

Nem allergiásoknak fenntartott hűtőről és mikroról van szó.

Az allergiás/érzékeny gyermekeknek a menza biztosítja ezeket az eszközöket.

Azt elfelejtettem hogy a suliban nem főznek csak étel kiosztás van, az a terület a menzát üzemeltető cégé.

Az leírásban szereplő hűtő és mikro a suli tulajdona.

Próbáltunk beszélni az igazgatóval, osztályfőnökök, szülők sajnos sikertelenül.

Természetesen nem támadóan hanem közös megoldást keresve. De elzárkozik minden más megoldástól.

Az indok hogy kb.4 gyerek áll sorban a mikronál és ez zavaró. (Általában 2 osztály eszik egyszerre).

Ha nincs más marad a szendvics de jobb volt tudni hogy ebédre melegkaját eszik a gyerek.

Azért köszönöm a válaszokat!

2023. okt. 2. 23:19
 5/26 anonim ***** válasza:
43%

És a villany számlába is beszálltok??

A hűtőt megvenni egy dolog, de utána még azzal is vannak gondok. Meg nem mindegy, hogy 1 gyerek csinálja ezt vagy 50-100 gyerek.

2023. okt. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Szendvics delben, este meg fott etel. Teljesen jo igy is.
2023. okt. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
12%
Jézusom😂 Itt a válaszoloknak szerintem gyereke sincs.. Este meg fott etel, igen manapsag a gyerek aludni jar haza? 😂 Na mindegy, normalis etelt fozzenek, nekunk anno reggelire volt kutyatap..tejjel. Baromi sokra mentunk mondhatom, uzsonnara meg szelet kenyer szalamival meg paprikaval. 😂 Es ezert fizetni? kerlek..
2023. okt. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Be is szállhatnánk mert közös érdek lenne a szülők részéről.

Írtam hogy 10-15 gyerekről van szó.

Tavaly ez 6 fő volt.

2023. okt. 2. 23:30
 9/26 A kérdező kommentje:

7 válaszoló.

Sajnos ezért tértünk át az otthoni kajára.

Én elhiszem hogy van akinek semmi gondja vele de azért fizettem 15 ezret minden hónapban hogy alig evett mert nem volt finom.

És igen a gyerekem fél 8tól negyed 5ig van suliban. Visz tízórait ami szendvics, eddig a főtt ételt ebédre és uzsonnára valamilyen péksütit(a legtöbbször magam készítem). Este már nem nagyon szokott enni max. virsli, pirítós,stb.

2023. okt. 2. 23:37
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

"Az indok hogy kb.4 gyerek áll sorban a mikronál és ez zavaró."

. Szerintem ez tényleg probléma lehet. Tedd mellé azt, hogy ezek szerint egyre többen élnek ezzel a lehetőséggel, ami eléggé tarthatatlan állapotot eredményez.

Meg képzeljük el: az étel túl forró lesz véletlenül, megégeti magát a gyerek. Kinek a felelőssége? Álljon egy pedagógus a mikrónál is? Apróságok ezek, de mindennek súlya van egy iskolában.

2023. okt. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!