Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik lenne a kisebbik...

Melyik lenne a kisebbik rossz? Szegregált suli, ami estleg túl könnyű neki vagy normál, amiben bukdácsolva elvégezhetné a 8 évet?

Figyelt kérdés

Nyilván nem az itt kapott válaszok alapján fogunk dönteni, csak érdekelne, hogy ki hogyan látja.

A gyerkőc ADHD-s, beszédfogyatékos és még az autizmust sem zárták ki nála.



2023. okt. 26. 10:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
43%

9esnek komoly problémái vannak összeesküvéselmélettel..


Ugyanaz vagyok, gyp.asszisztens(egyelőre, mellette tanulok mást) régen nehéz, ma problémamentes “sokkódos” gyerekkel, akiről lekerültek a kódok és csak minimális nehézségei maradtak, kirakták egy rakás helyről ma meg lepacsizik vele a fél osztàly(a normális kódmentes fele) sima körzetes suliban, népszerű gyerek, aki továbbtanul majd 8 osztàlyos gimiben.


Ezért szoktak lepontozni, mert mi megjàrtunk egy csomó szar sulit, kapcsolatrendszert èpítettem ki, tudom mi megy fejlesztésen, órákon)a gyerekem sokat mesél, jó megfigyelő és az igazat mondja, tudom melyik suliban mi megy alapítványiknál, több körzetest, minden szr helyen voltunk az orszàgban(prekopcsilla, vadaskert, 3 kulonbozo szakszolgalat, 1 nevtan), millio fejleszto foglalkozas..


Az ido volt a legnagyobb segitseg, amit a gyerekemre tudtam szanni, meg az informaciok, amiket megszereztem.


De nyilvan senki sem fogja azt mondani(rajtam kivul), hogy a munkaja szrt sem er, hogy vak vezet vilagtalant a legtobb esetben es mivel a tarsadalmunk olyan, azt mondjak “ugyis ember lesz belole”.. mert sokszor a szulok is ilyenek. Vidd másik suliba lakcimmel, ha nem adnak konnyiteseket es tolerans ertekelest. Lakcim kell, mashogy nem fogjak atvenni. Kerd ki magad reszmunkaidore vagy oldd meg, hogy legyen penzed, es tanulj vele frontalisan otthon, akar magantanulokent. Ha nem diszes, es normal iqs, menni fog neki a tanulas, sok sok maganoraval.


Ja es arrol se legyen elkepzelesetek hogy normalisan kezelik a papirosokat, egymaskozt kegyetlen lekezeloen beszelnek roluk a legtobben, igenis belyeg, sokszor persze teljesen jogosan.

2023. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem haladnak normál szerint, csak kb, tanakos tanrend szerint tanulnak az ép értelműeknek való egymikben is


Fogalmad nincs róla. Tisztelettel, egy gyógypedagógus.

2023. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Beszedfogyatekos gyerekem van, beszedjavitó egymi-be jár, csak ép értelmű mehet. Az adhd nem tudom kizáró ok-e, hogy ilyenbe járjon? Ha nem enyhe ért fogy érthető, hogy nem szívesen rakatod rá a kódot. Ha jól értem most 5.-es. És logopediai iskolába járt. Most átkerült simába? Mert nálunk csak negyedik osztályig van ez a suli, utána simába kerülnek át. De tudom, hogy van olyan logopediai suli ami 8. osztályig tart.
2023. okt. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Meixner iskola?
2023. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Igen, negyedikes koráig járt logopédiai osztályba, utána szétdobták az osztályát a többi, normál osztály között, igaz kód már csak rajta maradt, a többiek elhagyhatták. Az ADHD miatt is kellett pár kört futnunk, mert így elméletileg nem járhatott volna logi osztályba...
2023. okt. 26. 11:19
 16/30 anonim ***** válasza:
84%
Én keresnék logopédiai iskolát, ahol felső tagozat is van. De nincs mindenhol, ha pl. vidéken laktok. Ha nincs ilyen lehetőség akkor lehet jobb az enyhe ért fogy suli, ennyi idősen már láthatod mik az esélyei a továbbtanulásban, ha szakmát fog tanulni, akkor nem hiszem, hogy nagy hátrány az ért. fogy. egymi.
2023. okt. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
34%
Váltsatok lakcímet és rakd egy gyengébb iskolába, rengeteg hely van, ahol jó eredményekkel zárják le a rossz tanulókat is. Jár külön tanárhoz korrepetálásra? Mennyit tanulsz vele naponta? Szed gyógyszert ADHDra? Akinek hat, annak úgy hat, mintha varázsszer lenne, elsőre látszani fog az eredmény és ez meglátszik a jegyein is, ha tud figyelni órán..
2023. okt. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
oké, de nem értem amúgy, van egy gyereked, aki szenved, bukdácsol, egyértelműen képtelen tartani a lépést az ép kölykökkel, de te meg csak cseszegeted és megtagadod tőle, hogy az állapotának megfelelő helyen lehessen hasonló társakkal, mert képtelen vagy elengedni a vágyad hogy normális gyereked lehessen. menj el pszichológushoz, ezt a gyászfolyamatot már rég fel kellett volna dolgozni. attól még ugyanúgy nem lesz dr.dr.phd szaktekintély, hogy kettesekkel viszi végig a normál általánost, mintha szegregáltba menne.
2023. okt. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Eddig nem bukdácsolt, 12 fős osztályba járt. Matekból 5 volt, azt nagyon tudta, a többiből meg 3-4. Most viszont a nagy osztálylétszámmal járó nyüzsgés miatt azt sem tudja milyen óra van. Egyértelműen nem oda való, de egyértelműen nem való oda se, ahova átvennék, ezt az igazgató is megmondta, ezért is ilyen nehéz a döntés. Tudjuk, hogy értelmileg ép, tudjuk, hogy egy kislétszámú osztályban megállná a helyét, de ilyen suli nincs vagy olyan horror áras (pl Meixner), hogy nem tudjuk megfizetni. Gyógyszert nem szed, mert a Ritalin nem volt rá hatásal, a másik amivel próbalkoztunk a májértékeire nem volt jó hatassal.

Költözni, átjelentkezni nem tudunk, a többi gyermekünk is speciális sulikba jár, a nagy hatodikos, a kicsi negyedikes.

Minden nap tanulok vele itthon, ha látom, hogy még fog az agya, de alapból délutánra olyan szinten lefárad, hogy 6-kor már alszik. Neki még szükseges lenne a délutáni alvás (alsóban aludtak a suliban is 1 órát), felsőben ilyen már nincs, gondolom most ez is bezavar neki.

2023. okt. 27. 04:34
 20/30 anonim ***** válasza:
20%

18ast tojd le mit mond, igenis normál suliba jár. Miért nem megoldás bejelentkezni valahova hogy màsik iskolàba járjon? Mondtad a meixnert, csak nem a 15.keresre gondolsz itt a bpi oldalon.


Ha igen, tudok javasolni kis letszamu sulit a bpi oldalon, ami sima állami iskola, alig vannak felső tagozaton. Nyilván nem ideális, viszonylag katonásak az órák és züllöttebbek a gyerekek(szegényebb réteg), de jobb jegyei lesznek és fog tudni figyelni a kevés gyerek miatt. Milyen a magatartása? Ha arra jó jegyeket kap(4-5), szerintem simán átvennék!


Az alvás amúgy csak szoktatás kérdése, de felsőben már tejeskávét is kaphatna, nem tudom milyen suliban volt, de a napközbeni iskolai alvás az egymi szint vagy waldorf.


Ha nem hatott a ritalin nem adhds(bocs), akkor sem, ha ezt a diagnózist kapta. Nem lehet hogy a beszédfogy miatt nem hallja tisztàn és nem tud fókuszàlni tömegben? Olyan nincs hogy egy adhds egyedül hibátlanokat ír(a mi kódunkat így vették le, az a pszichiàter, aki adta, hogy hát ja akkor mégse az, csak az érzelmi ingadozás miatt nem tudott koncentrálni..). Ami nálunk a stresszkezelés miatt lehetett, nálatok a beszédértési nehézség miatt lehet, nehezebben szuri ki hatterzajbol a mondanivalot.


Van egy teljesen hatastalan terapia(ait), ami semmire nem hat de erre rohadtul. Tök drága, mindenféle hulye hangot jatszanak hàtterzajnak es kozben szovegek, szavak vannak. Na azt az egyet kipróbálnám a helyetekben, erre a problémára találtàk ki(túlhallásnak mondják, de olyan nincs, olyan van csak hogy az agya nem tud megfelelően fókuszàlni hangokra és azonosítani őket).


Én ezt csinálnám a gyerekkel, ha az enyém lenne. Egyébként meg nem csak tanulás van a világon, fene se akar ép értelműként értelmi sérült közeget meg egy csomó viselkedési és önellátásu nehézségű rossz képességű közt barátkozni, arról nem is beszélve, hogy az egymi szintnek köze nincs a 2-3as állami jegyekhez, attól is fényévekre le van maradva, gondolj már bele, a normál anyag 60%a a tanakos. És nekik azt is nehéz megugrani! Tudom sokan azzal takaróznak hogy jó helyre adták a gyerekük egymiben, de azok nem tudjàk mi van bent. Én tudom. És ott sem mindig tündibündik a gyerekekkel(ha a magatartása nem jó). Egyszerűen aki odarakja a gyerekét ép értelműként, lemond róla. Ja és meixnerben sem normál tananyag szerint haladnak;) csak azt mondják, mert amúgy hülyék lennének odavinni a gyereket, mint az alapítvànyi sulikban ugyanaz van. A montessoru szinten, kb 80%a a normál anyagnak. Waldorf meg.. nem, nem hozza be a gyerek negyedikre sem az állami anyagot, mikor főnév helyett akkor kezdik mondani, hogy “ádám szava”. Vicc az összes alternatív suli, megvezetik a hülyéket és a gyerek legfogékonyabb éveit elkenik. Egymi alternatívák, rendezetlenek, kaotikusak és gyengék. Ti sem azért aludtatok, mert igényli, hanem hogy nyugiban legyen a gyerek.. új tanárt kaptak ötödikben?

2023. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!