Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Figyelemzavaros gyermek más...

Figyelemzavaros gyermek más bánásmódot igényel a tanítótól normál iskolában mint egy átlagos gyermek?

Figyelt kérdés
Például ha egy átlagos gyermek nyugtalanabb, elkalandozik órán szidást kap érte, a figyelemzavarossal pedig türelmesebbek.
2014. nov. 14. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem lehet egy általános választ adni. De úgy gondolom,h egy kisebb létszámú osztályban van arra lehetősége a pedagógusnak,h egyéni igényeket, problémákat figyelembe vegyen. Ahol kb 30 gyerek van, ott szerintem ez lehetetlen. Ott a figyelemzavaros gyerek viselkedése is nagy káoszt tud okozni, ezért nem sok lehetősége van arra a tanárnak,h szépen, türelmesen erre az egy gyerekre koncentráljon, akár csak 3 percre is.
2014. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam is figyelemzavaros (+diszlexia, diszgráfia), bár már középiskolás. Alsó tagozatban megkértem a tanítónénit, hogy az első padba ültesse, hogy ne azt nézze, hogy a gyerekek mivel foglalkoznak előtte. És hogy ne ültesse ablak mellé, mert akkor folyton kifelé bámul. A mi tanítónéninket nem érdekelte, hogy nem figyel oda, amíg az órát nem zavarta vele. Később is inkább tanárfüggő volt, hogy mennyire tolerálták, nem nézték,hogy neki papírja van róla. Az órán szinte semmit nem jegyez meg a mai napig. És mivel diszes is, még most is jegyzeteket készítek neki és abból tanul. De azért elboldogul úgy is, hogy kollégista és magára kell odafigyelnie. Ez inkább a szülőre ró több terhet, én úgy tapasztaltam, hogy a tanárok könnyen kirázzák a nyakukból ezt a gondot, tisztelet a kivételnek...
2014. nov. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A figyelemzavarosaknak könnyebb dolgozatokat állítanak össze+lassabban elmagyarázzák neki az anyagot, figyelnek rá... a mi posztályunkban ez így van
2014. nov. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!