Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik lenne a kisebbik...

Melyik lenne a kisebbik rossz? Szegregált suli, ami estleg túl könnyű neki vagy normál, amiben bukdácsolva elvégezhetné a 8 évet?

Figyelt kérdés

Nyilván nem az itt kapott válaszok alapján fogunk dönteni, csak érdekelne, hogy ki hogyan látja.

A gyerkőc ADHD-s, beszédfogyatékos és még az autizmust sem zárták ki nála.



2023. okt. 26. 10:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Ezt a hallásébresztést mi is kipróbáltuk, de nem használt.
2023. okt. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Beszédértési zavarra próbáltátok ki? Sokan adhdra ajánlják, amire nyilván nem hat, de vannak olyanok, akiknek beszédértési zavarok van és félrediagnosztizálták őket adhdra..


Mire használtátok? Van ilyen beszédértési zavar teszt, gmp vagy nem is emlékszem már, ahol megnézik hány százalékot ér el a gyerek, magnóról hallgattatnak vele szavakat meg mondatok, miközben a háttérban furcsa hang van, ha azon elbukik azon az egyen segít a ait/fsd(?) cucc, mikor a fülébe megy a zaj, meg pár szó naponta.


Erre használtátok ilyen problémával?

2023. okt. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Beszédértési zavar és adhd, enyhe auti tünetekkel, de ezt végül nem írták bele a szakvéleménybe. Ezeket jórészt ki is nőtte.

Igen, minden évben csináltak vele GMP-tesztet, az elsőt valami 5 évesen, lett vagy 20 %. Azért ennyire nem rossz a helyzet, a logopédus, aki csinálta vele, nem igazán erőltette, ha a gyerek azt mondta nem tudom, hát beírta a nulla pontot. Pedig van, amit tudott volna, csak kedve nem volt.

Amúgy állandóan ezt a tesztet csinálták vele mindenhol, a végén már kívülről tudta a mesét az utolsó feladatnál. Én megvettem Gósy Mária könyvét is, otthon abból gyakoroltunk.

Az egyik logopédus szerint tuti süket. Mondtam neki, hogy tuti, hogy nem, már ezerszer ki lett vizsgálva. Évente többször törzsvendégek vagyunk a fülészeten, senki nem hiszi el, hogy a hallása rendben van. Szóval igen, erre csináltuk meg a hallásébresztést, szerintem teljesen kamu.

Beszédértési zavar egyébként a Gósy könyvvel nagyon szépen fejleszthető, de amikor letettük, azonnal visszaesett. Egy idő után meg már nem volt hajlandó csinálni, én meg feladtam, gondoltam csak csinálnak valamit a fejlesztőn. Hát, a gyógypedagógus nem is hallott még erről, érdekes.

2023. okt. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az adhd miatt volt rossz a beszédértés eredménye? Ugye fordítva is lehet, hogy egyszerűen nem tud figyelni és ezért olyan, mintha nem értené mert nem tud figyelni rá.


Nálatok hatott a ritalin?


A Gósy nálunk is megvolt, meg még 3 másikat is kivégeztünk, nem esett nehezére a gyerekemnek egyáltalán, de ő is elhasalt a zajban szövegvisszaismétlésen a gmpn 30%ra, ő tényleg nem hallotta, feszült is lett tőle. Aztán már nem jelentett problémát az életben, hogy "nem figyel, ha beszélnek hozzá" és következő évben nem csináltattuk meg, így maradt el az ait terápia, de nagyon hitelesnek és logikusnak tűnt, viszont ahogy néztem minden hülyeségre ajánlották(adhdra is), mikor annak köze nincs az egészhez.. meg ugye sok a félrediagnosztizálás is.


Egyébként én az audiológiás vizsgálatban nem hiszek(siketszobában mondtak neki dolgokat és végre kellett hajtania), szerintem az logikával simán összerakható.

2023. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Kicsit elmentünk a témától, de remélem a kérdező nem bánja.

Nem próbáltuk a Ritalint, a Stratterát igen. Az nem használt, sőt le is lett állítva, mert elvitte az étvágyát és nagyon fogyott tőle.

Ritalint azt mondta a doktornő, hogy neki nem írja fel, mert ő biztos benne, hogy a visszacsapás nála nagyon erős lenne. És ugye nem hiányzik nekem este egy őrjöngő gyerek? Mostanában gondolkodom rajta, hogy keresünk másik dokit, és csak kipróbáljuk, de a gyerek már nagyon ellenáll. Mivel az előző orvos a gyermek előtt mesélte el az ellenérveit, én sajnos már nem tudom meggyőzni.

Amúgy én is gondolkodtam rajta, hogy mennyire helyes a diagnózis.

Viselkedészavar van, kommunikációs helyzeteket nem igazán ért meg. Figyelni tud, ha akar, de rövid ideig. Matek 4, de lehetne 5 is, igazából a hozzáállása miatt nem az, nem azért, mert ne tudná a tananyagot.

Tanuláshoz való hozzáállása nulla. Néha leül velem tanulni, 10 percig hajlandó is figyelni. Nagyon kevés. Fejlesztésre jár már vagy 10 éves, sokat nem segít. Ettől függetlenül eszembe nem lenne speciális suliba adni. Persze nagyon jó lenne, ha lenne olyan iskola, tanár, aki ért ehhez, és tudná fejleszteni, de nincs. Akkor majd elvégzi 3-asokkal az általános iskolát, és tanul egy szakmát.

2023. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
49%

Lehet nem pont erre vagy kíváncsi,de elmondom én hogy látom ezt felnőtt fejjel.Bipoláris zavarom van,ADHD-val,fel is voltam mentve matematikából BTMN diagnózissal,de az autizmus sem kizárt,( Nyírő Gyula kórház szerint az lehetek,de még kellenének vizsgálatok,ugye én már a 20-as éveim közepén járok). Nekem ezekkel javarészt szenvedés volt az általános és középiskola,DE és itt jön a legnagyobb DE.Így tovább tudtam tanulni egyetemen.Utolsó éves vagyok,6 féléven keresztül hoztam a 4.7-4.9 közötti átlagokat.Ugyan kihagytam pár évet,amíg stabilabban lettem ezekkek a gondjaimmal,de ez speciális iskola után nem igazán lett volna lehetséges...

Szóval felnőtt fejjel azt mondom, hogy még mindig többet nyertem a normál iskolával,mint a szegregáltban,ahol elszüttyögtünk volna összesen 12-13 évet.Arra is érdemes gondolni,hogy a való életben sem fogja őt senki kímélni,nem arról szól itthon az élet.Egy speciális iskola után hogy fog ő egy többségi munkahelyre beilleszkedni?

Én megpróbálnám a normál iskolát,ha nagyon nem megy,akkor adnám be szegregáltba.

2023. okt. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
82%

26-osnál a pont. Én is azt mondtam a gyereknek, hogy próbáljuk meg az integráltat, aztán ha végképp nem megy, jöhet a másik megoldás.

Amúgy 26-os, ezt az autizmus dolgot engedd el. Sokan rajta vannak a spektrumon, aztán mégis elvannak. Nekünk is azt mondta az összes gyógypedagógus, aki foglalkozott a gyerekemmel, hogy fogadjam el, hogy autista. A Vadaskert kizárta. Erre mondták nekem a gyógypedagógusok, hogy vigyem még el ide, meg oda, majd ott kap egy diagnózist. Én meg mondtam erre, hogy és mégis minek? Attól jobb lesz? Fejlesztést nem kap normálisat ebben az országban, csak árt neki a diagnózis. Te sem mennél vele sokra. Mi tudjuk, hogy a gyermeknek milyen nehézségei vannak, aszerint próbáljuk kezelni. Az iskolában meg hiába is lobogtatnál akármilyen papírt, nem tudják, nem akarják kezelni. Ha lenne auti diagnózisa akkor megy egyből rávágnák, hogy menjen speciálisba. A fiam is sokat fejlődött, sok tünetet kinőtt, megtanult kezelni. Őszintén én sem vagyok benne biztos, hogy nem auti, de mostanában már nem is foglalkoztat. Csak egy címke, semmi több.

2023. okt. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Meixner kimondottan olcsó suli.
2023. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
70%
Hagyd normál suliban. Extra figyelmet különórákat, meg terápiát kell majd finanszírozni, venni, és érdemes korán küzdősportra (birkózás, judo, nem ilyen karate meg kungfu vackok) beiratni, hogy bullying esetén meg tudja magát védeni. De nem kell lezüllenie. Most esőemberek között szocializálódjon, és ez legyen a szint, vagy a normál emberek között, ami neki nehezebb, de egy normális felnőtt lesz belőle, mert normális emberek között szocializálódik? Dönts... Egyértelmű szerintem.
2023. nov. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Hiába pontozzátok le a 29-est, neki van igaza. Speciális iskola csak nagyon súlyos eseteknek van. Ott mit tanulna a többiektől?

Igen, az integrált küzdés lesz neki, és kudarcélmény. De még mindig inkább végezzen el egy integráltat 3-assal, mint egy szegregáltat 5-sel.

Szegregáltban is tanítanak szakmát, azt hiszem nálunk a fiúk mehetnek autószerelőnek, a lányok meg virágkötőnek. Eléggé kötöttek a lehetőségek.

Ha hármassal elvégzi az általánost, akármilyen szakmát választhat, és el tudja majd tartani magát nagykorára. Ha szegregáltba viszed, valószínűleg amíg él rátok szorul majd.

Azt kell csinálni, hogy a gyereket meg kell erősíteni abban, hogy nem baj, ha nem kap ötöst. Tudom, hogy ez nagyon nehéz. A fiam beszédértési zavarral kifogott most egy állat töritanárt, ha meggebed sem ad neki hármasnál jobbat. Minden nap elmondom neki, hogy semmi baj, jó az is, mégis nagyon el van keseredve. Sajnos az iskola az életre nevel, szokták mondani, hát ezért.

2023. nov. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!