Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sni-s gyerekből gyári munkás...

Sni-s gyerekből gyári munkás lesz?

Figyelt kérdés

Nem tud a saját korosztályának szintjén sem lenni.

Belerokkantunk már a rengeteg fejlesztésekbe is éveken át minden nap óvodás kortól.

Mégsincs sehol.

Mi várható maximum egy sni-s gyerekből felnőtten?



jan. 29. 18:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
27%
18 ÉVIG te vagy a felelős érte
jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
A kérdés az hogy amikor majd öreg leszek és felnő a gyermekem mit fogok látni, ekkora hatalmas hátránnyal? Vagy miben lehet reményem?
jan. 29. 18:43
 3/33 anonim ***** válasza:
87%
Azért egy szakmát biztos le tud tenni.
jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
25%
Foglalkozz vele még többet, ez a dolga egy szülőnek!
jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%

Az SNI nem értelmo fogyatékosságot jelent!

Megfelelö képzés, fejlesztés mellett akármi lehet.

jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mi a baja a gyereknek? Nem mindegy, igen nagy eltérések vannak a lehetöségekben
jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%
Az attól függ. Férjem kislánya autista, és a sok szociális hátránya ellenére matekból egészen kiváló. Budapest egyik elit gimnáziumába jár, matek szakra - és bár nagyon nehéz, a férjem minden nap tanul vele, sok tantárgyból. Jók is így az eredményei - és a cél az, hogy matekos/programozó szak felé terelődjön, ahol otthonról, home office-ban is tud majd dolgozni, ne kelljen emberek közé járnia (vagy minimálisan).
jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
99%

Az se mindegy mit takar egy sni.

Én diszkalkuláliával diplomás ember lettem.

A számokkal azóta sem vagyok jóban,a gyerek meg magán matekra jár,mert én nem tudok neki segíteni. Ennyi.

jan. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Abból, hogy SNI, elég nehéz megmondani. Az nem egy konkrét betegség.
jan. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
99%

Nem az SNI miatt lesz gyárimunkás, attól még egyetemi tanár is lehet, meg kutató, nasanál mérnök, bármi. MILYEN BAJA VAN?


Ha értelmi sérült(itt nem szokták mondani, hogy milyen SNI, mert szégyellik), akkor lehet sima kertész, földműves, gazdálkodhat, állatokkal foglalkozhat. Lehet olyan jó patkolókovács, hogy rettenetesen sok pénzt kereshet, vagy mittudomén, bármi ilyesmi. Keresni kell neki egy irányt, amit élvez, és afelé terelni, építeni a karrierjét, mert önerőből képtelen rá.


Egyébként ezt minden gyereknek simán kellene, kicsit terelgetni és célirányosan építeni a skilleket, háttértudást, alapot egy karrierhez. De lehet, hogy csak taxis lesz és úgy keres majd remekül.


Mennyi idős? Milyen iskolában tanul? MI BAJA VAN? Az én SNIsem versenyeken indul és jó helyezéseket ér el(normál gyerekekkel, nem valami külön snis versenyen.. ), már kicsinek is okosabb volt, fel sem merült bennem, hogy gyári munkás lesz. Annál is inkább, mert majdnem biztos, hogy kiraknák, csapatban nem nagyon tud dolgozni, nem szereti, ha hibáznak körülötte.

jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!