Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sni-s gyerekből gyári munkás...

Sni-s gyerekből gyári munkás lesz?

Figyelt kérdés

Nem tud a saját korosztályának szintjén sem lenni.

Belerokkantunk már a rengeteg fejlesztésekbe is éveken át minden nap óvodás kortól.

Mégsincs sehol.

Mi várható maximum egy sni-s gyerekből felnőtten?



jan. 29. 18:38
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Óvodás kora óta már megannyi helyen voltunk. Vagy babakora óta kezdve a dévény masszázzsal babaúszással, majd tsmt torna ovisan, úszás, sportfpglalkozaok, logopédia, finommotorika fejlesztés, iskolára előkészítés, ott további fejlesztéseket kap, a kódot szerintem soha le sem veszik róla, afejlesztő pedagógus véleményezést majdnem sírva olvastam el a koncentrációzavarairól, arról hogy önálló munkára feladatvégzésre ma sem képes, a kudarc feldolgozási képesség is (ami ijesztő is nekem hogy iskolában a fejlesztőórákkn kudarcokkal akarnák motiválni??), elkeseredtem hogy több év izzasztó idegőrlő szinte emberfeletti segítség odafigyeléssel ott tartunk hogy az iskolai jellemzése padlóra küld.


Most elnéztem őt ahogy dolgozik. Írásképe katasztrófa, kockákba számokat nem tud írni, feladatvégzés közben elkezd egy poloskát lóvöldözni a fegyvereivel, úszik a szoba a töltényekben, aztán így kezd neki a 2.feladatnak, ahogy elnézem az egészet, a saját korosztályának szintjét alulmúlja.

Ismétlem sok év odafigyelö izzasztó munkájának ez a gyümölcse.


És így látva őt mit várjak tőle akkor majd 20-30 évesen?

jan. 29. 19:03
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Az sni mellé mi van írva? Sni egy nagyothalló is, attól még bármit megtanulhat. Értelmi fogyatékos a fiad?
jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Az SNI egy nagym tág fogalom. A mi kislányunk is sni-s, de nem hogy munkás nem lesz belőle, önmagát ellátni sem fogja soha, mert halmozottan sérült. De SNI-s egy gyengénlátó gyerek is, akiből viszont szinte bármi lehet.

Szóval a kérdésedre lehetetlen válaszolni, főleg ennyi információ alapján.

jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
72%
A gyári munkások kevesebb szeretetet érdemelnek?
jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

14 pont hogy ezt azok bírják a legjobban, akik nem szeretnek. És nem azok, akik szeretnek es akiknek fáj. A gyermeke kudarca az egy anyának a legnagyobb fájdalma. Minden betűje egy könnycsepp, minden zavara egy fájdalom, az életben a nehézségei az anyának a súlyos keresztje.


Az sni melletti szöveg aktivitás és figyelem zavarai, tanulási nehézség, egyéb pszichés zavarok. És az éves jellemzéseji nem javuló, hanem romló tendenciát követnek. A véleményezése egyre rosszabb évről évre.


Pl korábban kíváncsi könnyen motiválható barátságos.

Ma meg nehezen motiválható magatartászavarok vannak a koncentrációzavarok miatt. Ez így pár éven belül.


Tankerületi meghatározás:sni-s, pszihés zavarokkal, súlyos figyelemszabályozási zavarral küzd.

jan. 29. 19:16
 16/33 anonim ***** válasza:
75%
Gyógyszereket szed?
jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%

Tök felháborító, hogy az én gyerekemet is ide sorolták be, mikor egyik baja sincs a fent említettek közül.


Szóval olyan negyedikes vagy ötödikes. Ez így tényleg gáz, mindenképp szakközépben gondolkozz és valami változatosban, ahol nem kell sokáig egy helyre figyelni. Állatokkal milyen a gyerek, hogy bánik velük? Szerintem a figyelmet igénylő munka kilőve, de lehetne mondjuk pék, kertész, vagy mondjuk.. őőő.. szakmákban nem vagyok otthon, de az ilyen kisgyerekek imádnak vezetni, az hirtelen sok inger, lehetne kamionsofőr, építkezéseken szállíthatna, fuvarozhatna, vagy lehetne idegenvezető(az ilyen gyerekek nyelvben is jobbak) esetleg az is oké, ha karbantartó ezermester valami magánovinál(hogy a kisebbekkel ellegyen), de még óvóbácsi is lehetne. Képzeld csak el, nem jönnek elő nehézségek, megvan a napi rutin, az neki is keretet szab és segíti, és az a korosztály, amelyikkel még szót ért, de már önállóbbak, mint egy csecsemő.

jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Omega vitamin, meg ilyeneket kap. Nem gyógyszerezik. A pszichoszomatikus szerek még károsítanák is.

Igazából valamiféle gyerekkort élne eddig ahogy látom. Pl lufikból bombákat gyárt, szereti a kémiát habokat csinál, cukrot olvaszt, bűvészkedik trükközik, sárkányt eregetne a dombról legurulna, imád focizni, épiteni szeret, rendőröset játszik, szobabiciklit is csinált a kinti bicajából, igazábol ilyenekkel meg is lep néha, egyedül megtanult gördeszkázni, helyből ment neki a biciklizés is, énekből tehetsége van, olyan hajlításokat tud amiket az énekesek és magától, és pont nem azok a képességei az erősek amik pl órák hosszas üléshez vagy íráshoz kellene, hanem azok ami pl szaltózáshoz falakon ugráshoz, atlétikához kellenek, egy energiabomba.


Állatokkal nagyon szelíd türelnes és elfogadó, pl ha a cica el akar menni kedvesen szólítgatja, de eljön, tudomásul veszi. Empátiája érzékenysége nagyon magas.

Viszont ha lenne halunk teknösbékák stb azokat nekem kéne etetni tisztítani, rendszeresség nincs benne, ahogyan ő csinálja. Próbáltuk. Rám marad az állattartás.


Vezetni nem tudom mikor engedném. Az iskolába is kísérni kell mert nem mindig néz szét.

jan. 29. 19:45
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne belőle gyári munkás?

Elmondásod alapján egy sikeres NB2-es focista is lehet akár. Fejlesszétek azokat a képességeit, amikben jó, és azok alapján válasszatok pályát. A gyári munka pont nem neki való, nem tudna koncentrálni a monoton munkára.

jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Manapság fociból szaltóból gördeszkából bűvészkedésből nem lehet megélni. Ezek csak hobbik.

Habár a trükközés a házikkal, tanítókkal, sunnyogásokkal kiskapu keresésekkel, mások kijátszásával, az aztán megy. Még azt is ki tudja használni ha a tanító és szülő közti informacióáramlás nincs meg, vagy megkésett. A tanító azt mondta elmarad a dolgozat, (nem mondta), anya azt mondta bevihetem az okosórát(nem mondtam), portásnak: julcsi néni azt mondta kérjük el a szertár kulcsot, (nem volt engedélyezve a sporteszközök kivétele), szinte ki akar játszani mindent amit lehet.


Amikor munkatársam hozza be a gyerekét(alkalmi pár órás kényszerdolgok): a kislány rajzol, beszél a kedvenc játékáról, szétnéz az irodákban, ügyesen eszik asztalnál.

Ha én beviszem a gyerekem: fel le rohangál az emeleten/emeletről, lent van inkább a műhelyben, megtanították már fűrészelni is, satuval befogatni, dombokon rohangál az udvaron, focizik, vizes flakont dobálgat hogy megálljon a talpán, irodában elvonul a raktárba hogy az a bunkere, bezárja magát, hozzá kopogni kell, de ezt eljátsza 1 órán belül hússzor, dolgozni nem lehet tőle, és ki se merem az ebédlőbe vinni a többiekhez. Azt még meg se mertem vele próbálni.

jan. 29. 20:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!