Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szokott lenni mostanság...

Szokott lenni mostanság szexuális felvilágosítás?

Figyelt kérdés
márc. 12. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Miért ne lenne?
márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lányom sulijában nem volt. A 6.os könyvbe lett volna a nemi szervekről de a könyv legvégén és odáig el se jutottak. Most 8.os de abban sincs.
márc. 12. 22:00
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Neeeem, Vitya megoldotta, hogy ez a család dolga legyen, mert túl sok ovist beszéltek ráca nemátalakításra.
márc. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Én a 90-es években voltam általános iskolás, nem volt az iskolában ilyesmi, csak a lányoknak a menstruációról, tartott külön a biosztanár meg a védőnő is, a fiúknak semmi, kint fociztak. Arra emlékszem, hogy talán a hetedikes könyv végén volt tananyag, féltem tőle, hogy ciki lesz mondjuk felelni belőle, de a tanév végén nem jutottunk el oda, a következő évben meg nem onnan folytattuk. Középiskolában meg egyetlen egyszer tartott a védőnő előadást az AIDS-ről meg az abortuszról, de szexuális felvilágosításnak nem mondanám. Igazából csak sovány néger gyerekekről mutatott képeket.


A lányom iskolájában volt tavaly balhé abból, hogy nem is szexuális felvilágosítás, hanem olyan előadást tartott a védőnő, hogy milyen egy párkapcsolat, de ahogy mesélték, teljesen ártalmatlan volt, arról szólt, hogy hogy kezeljenek például egy szakítást, de volt szülő, aki bement verni az asztalt, hogy ennek nincs helye az iskolában és a szülő helyett senki se beszélhet erről a gyerekének.

márc. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
9. osztályban volt nálunk.
márc. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk hetedikben volt felvilágosító óra. A lányoknak ciklus show volt a neve és fejenként 3000 forintba került.


Véleményem szerint az iskolai felvilágosítás mellett nagyrészt ez a szülők kötelessége.

márc. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
30%
Nekünk egy műfact is behoztak órára és megmutatták hogy kell a gumit ráhúzni. Ellehet képzelni egy rakat 16 évest ebben a szituációban.
márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
A védőnőkön szívesen kipróbáltam volna.
márc. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

Lányomnak 6.-ban lett volna, de akkor volt a covidos itthonoktatás, így a biosztanár elbliccelte, szerintem nagyon örült is neki.

Most 10.-es a lányom, és most beszéltek róla biológia órán. A tanár nem volt szívbajos, mert kiadta kiselőadásnak, ráadásul egy fiúnak, hogy meséljen a fogamzásgátlásról. A lányom jött is haza nagy felháborodva, hogy anya, képzeld el, ez az idióta azt mondta, hogy létezik olyan, hogy felraksz magadnak egy műanyag darabot, és az megvéd a terhességtől (a Mirénára gondolt, szerintem).

Én többször próbáltam vele beszélni ezekről a dolgokról, de a gyerek mindig hárított, szóval most sor került rá, és nagyon érdeklődve hallgatta, én örültem, hogy a tanárnő ebből íratott dolgozatot. (Amúgy végül pont nem is került bele ez a téma a témazáróba.)

Fiam most 7.-es, nekik semmi nem volt, én rákérdeztem a biosztanártól, azt mondta, hogy majd jövőre lesz, ő nem szokta elbliccelni, de ez 8.-as tananyag, hát majd kíváncsi leszek.

Egyébként nem feltétlenül értek egyet azzal, hogy ez a szülők dolga, nem szívesen beszéli meg egy tinédzser ezeket a szüleivel. Persze már tudják, hogy hogy készül a gyerek meg hasonlók, de azért nagyon sok dologról lehet még itt beszélni, és a gyerekek nagyon cikinek tartják.

Anyám nekem semmit nem mondott ezekről a dolgokról, kezembe nyomott egy könyvet, aztán nesze.

márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!