Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan? Mivel? (felvilágosítás)

Hogyan? Mivel? (felvilágosítás)

Figyelt kérdés
13 (lassan 14) éves lányom a menstruációról lett eddig felvilágosítva. Mi a következő lépés? Suliba úgy is lesz jövőre várjam meg vagy felesleges mert bármit megtud az osztálytársaktól/netről úgyis? Tanácstalan vagyok. Az én szüleim annak idején semmiről nem beszéltek pedig nem 50+os vagyok. A családunkba tabu volt.

2023. febr. 28. 19:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%

Kicsit lemaradtál a dologról.

Ebben a korban már az is lehet, hogy maszturbál...

2023. febr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem lehet egy lehelletnyit el vagy késve, kicsit korábban kellett volna.

Elmondod hogy hogyan zajlik egy aktus, hogyan lesz a kisbaba és hogy nagyon fontos a védekezés. Nem csak a nem kívánt terhessèg elkerülése végett, hanem a rengeteg nemi betegség miatt is, amit elkaphat.

Muszáj leszel erőt venni magadon és őszintén, nyíltan beszélni erről, mert különben olyan gátlásos lesz a gyermeked, mint te. Természetesen erről te nem tehetsz, de fontos hogy érezze, hogy hozzád bármikor és bármivel fordulhat.

2023. febr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
93%
Egy 14 évest miről akarsz felvilágosítani? Jobban képben van a témával, mint te.
2023. febr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos hoztad te is a csaladi mintat, mert nalatok is tabu lett, ha egyszer nem beszeltel vele ilyesmirol...

Mar elkestel, nagyon.

2023. febr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
30%
Már rég szexelnek a mai 14 évesek...
2023. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%
Reg tud mindent es sajnos nem tőled. Nem ez a legegeszsegesebb módja. Ezért nem kell ilyen prűdnek lenni.
2023. febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
18%

Ezt nem értem.

Ha 9-10 éves lenne akkor érthető lenne a kérdés

A lassan 14 évesnek 99%, hogy megvolt már az első menzesz, a mostani tinik korán érnek.

Nem találtál véletlen betétet, tampont a szemetesben, vagy nem vetted észre esetleg, hogy a Tiedből jobban fogyott volna? Valahogy meg kellett oldania.

És persze magáról a menzeszről valószínűleg felvilágosította más, ha ő maga sem szólt neked róla.

2023. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Legtöbbjük értelmes. 7esnek üzenem így kezdtem a magyarázatot: "13 (lassan 14) éves lányom a menstruációról lett eddig felvilágosítva. Mi a következő lépés? "
2023. febr. 28. 21:15
 9/32 anonim ***** válasza:
81%
Legalább 7 évet késtél. Kicsit későn jut eszedbe. Ilyenkor max. kérdezz rá, hogy van-e kérdése a témában. Tisztában van-e fogamzàsgàtlással, szexxel, beleegyezéssel. Van-e óvszerre szüksége.
2023. febr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
10%
keress egy jó(! és tényleg nagyon jó!) gyereknőgyógyászt, egyrészt lassan eleve nem árt ha van, másrészt talán egy empatikus, kompetens és felnőtt személy tud neki segíteni vagy magyarázatot adni, ha valamire igénye van. annak hogy feszengve még egyszer leülteted az asztalhoz és elmagyarázod hogy a méhecskék meg a gólyák nem is méhecskék meg gólyák, túl sok értelme nincs, valószínűleg a menstruációról is sikerült feszengve kinyögnöd két mondatot és azóta is vagy rém ciki emléke, vagy másnap kiröhögött a barátnőivel.
2023. febr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!