Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek ha egy iskolában...

Szerintetek ha egy iskolában van választási lehetőség, akkor hagyományos délelőtti órás és délutáni napközis, vagy iskolaotthonos osztályba íratnád?

Figyelt kérdés
Tegyük fel ha a tanító nénik mindkettőben látásra ugyanolyan szimpatikusak lennének.
márc. 18. 14:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
A napközis megoldásba jár a fiam. Szeretem, mert a délutánok rugalmasak, ha úgy alakul, el tudom hozni haza órák után. (Dolgozom, tehát rendszeresen nem.) De a másik fajta iskolával nincs tapasztalatom.
márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

A kislányom iskolaotthonos lett. Szerintem sokkal jobb. Nincs házi csak hétvégére, mindig ugyanaz a 2 tanítónéni. A napközisek panaszkodnak,hogy sokszor nem csinálják meg rendesen a napköziben a házit és a tanítók is sokat váltakoznak.

Nekünk bevált az iskolaotthon. Megyek a kisfiamért az oviba fél 4re, majd megyünk a nagylányért együtt háromnegyed 4re, hazaérünk és szabad a délután egész estig.

Ami házit kap pénteken, szombat délelőtt hamar letudjuk és utána szabad a hétvége is. 🙂

márc. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%
Én dolgoztam mindkettőben és egyértelműen a sima napközis rendszer volt jobb a gyerekeknek! Az iskolaotthonban a délutáni órákon alig tudtak figyelni, egyszer egy szülő megkérdezte tök jogosan, hogy mit csinálunk 8-16-ig. Ezen nagyon elgondolkodtam akkor. A simában házit csinálnak délután, a szabadidő mindkettőben ugyanannyi csak más elosztásban. A napközisből meg elhozható, ha úgy alakul.
márc. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ milyen egyéb terveid vannak. Az iskolaotthonos alapvetően jobb, mert az órák el vannak osztva és a "napközis" órákat is a tanító tartja, tehát sokkal hatékonyabb a gyakorlás, a házi pedig minimális, ha van egyáltalán. Általában max. egy kis olvasás gyakorlás vagy verstanulás. Viszont itt délután is tanítási órák vannak, tehát ha zeneiskolába vagy edzeni vinnéd, az csak 4 után lehetséges, ami nem túl jó. Ezt gondold végig.
márc. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%
Iskolaotthon... vagy ahhoz hasonlóan működő, tanítópáros osztályba.
márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
25%
Az iskolaotthonos sokkal jobb. Én is ilyenbe jártam, azért választottam ezt a gyereknek is. Ha felsős lesz, akkor viszont biztos, hogy mindig hazamegy majd, nem lesz napközis.
márc. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%
Hagyományos, a napközis is tartott délelőtt készség tárgyakat, a délelőttös meg volt 1 nap délután. Házit megcsinálták, ellenőrizték, otthonra nem maradt. Később jó is volt ez a megoldás, mert az edzéseit áttették 3-ra, így nem volt gond az elhozással.
márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%

Ha a gyereked az iskolán kívül bármit is csinálna rendszeresen, kötött időben (legyen az bármilyen hobbi, renszeres mozgás, zene stb.)- akkor az kivitelezhetetlen jórészt az alsós iskolaotthonosban, amennyiben a család normál középosztálybeli és a szülők normál munkarendben dolgoznak… plusz akkor alsós gyerek menjen hobbizni 5-6-7 órakor?


…ha valamennyire is fontos pl a rendszeres és NORMÁLIS mozgás, akkor már nem lesz annyira jó választás… az meglehetősen ritka, hogy általános iskolai tanítónők tudjanak olyan értelmes, napi mozgásformát kínálni, ami elégséges pl… de kinek mi.

Mi abszolút a hagyományos pártiban hiszünk, egyszerűen nem mindenkinek jön be a kicsit tanulunk-kicsit pihizgetünk, eltelik a nap kényelmessége… sok barátunk gyerekei járnak ilyenbe és panaszkodnak: sokszor így sincs meg a lecke normálisan, nincs rendes mozgás, elmegy a nap, délután 2-3-4 órakor a kicsik nem olyan koncentráltak (bedobni matekot a sötétedő téli hónapokban 15 óra után… háááát)


Kinek mi: ismered magatokat, az időbeosztásotokat, a gyereked habitusát, a zene-sport-nyelv stb iránti esetleges plusz igényeiteket- ez alapján dönts.

Én a hagyományos vonal mellé teszem a voksom két tehetséges, nem agyonterhelt, de nem is 8-16 között az iskolában levő gyerekkel (már nem alsósak: egyik tehetséges zenész, másik versenysportoló már- ezeket megalapozni meg nyilván az alsós életkorban lehet…)


Ugyanígy: ha a gyereknek valamiféle kisebb fejlesztésre van szüksége (pl konduktor, kis logopédia stb- na azt hogy oldod meg iskolaotthonos mellett? Nem kell feltétlenül durva eltérésekre, fogyatékkal élő szintekre gondolni… kis támogatás, fejlesztés, egyéni foglalkozás… máris oda a nap…)

márc. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
50%
Mindenképpen a délelőtti tanórák + napközi lehetőséget választanám. De csak azért, mert meg tudom oldani, hogy délután velem legyenek és tanuljanak. Ha nyolc órában dolgozol, tehát napközis lenne, akkor jobb az iskolaotthon.
ápr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!