Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A szakorvos csak futás alól...

A szakorvos csak futás alól mentette fel gyermekem (szívműtött volt), de az iskola az egész tornaóra alól felmenti?

Figyelt kérdés

Indoklás: ha a egészség károsodása nem teszi lehetővé, hogy gyógytestnevelésre járjon, akkor fel kell menteni a tornaóra alól.

De ezt senki sehol nem írja.

Az éves kontrollon határozott úgy az orvos, hogy a torna órai futás nem egy szívműtött gyereknek való.

Amúgy nem tartósan beteg. Az iskola helyesen járt el? A szakorvos nem volt naprakész a megfogalmazással? Kinél kell "reklamálnom" ilyenkor, ha szeretném ha a torna órán csak a futás alól lenne felmentve?



márc. 27. 18:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Tornaórán nem csak futás cimszóval futnak.

Ha az orvos úgy ítéli, hogy a futás neki káros, akkor nem lehet elítélni az iskolát, amiért teljes felmentést javasol. Mivel nem tudják garantálni hogy ne fusson tesin, és nem akarják hogy ott haljon meg....

Ha a szünetben futkos és úgy esik össze, az nem az ő felelősségük lesz. Tornaórán viszont vádolhatók.

Írass új javaslatot!

márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom, nem akarják vállalni a kockázatot, hogy valami baja esik. Én nem erőltetném. Az iskolai tornaóra úgyis szívás (eszközök hiánya, óra utáni tisztálkodási lehetőségek stb)
márc. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Fel kellene fogni hogy gyereked korlátozott.
márc. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom akkor minden olyan kizárt, ami emeli a pulzust, ez nem csak a futás lehet és nem lehet garantálni, hogy más tevékenység közben nem fog futni vagy annyira megeröltetni a szívét, hogy baj legyen. Nem kockáztatnak, nem is tudják a 45perc alatt folyamatosan figyelni, hogy ne terhelje túl magát, mert ottvan még plusz 10-15 vagy akár 20 másik, akiket felügyelni kell.
márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
És neked ez miért baj? Nem csak "futás", és "nem futás" létezik tornaórán, hanem erősítő gyakorlatok, kardio gyakorlatok, és szinte minden emeli a pulzust, nem csak a futás. Én örülnék, hogy az iskola inkább óvatos. Ha annyira sportolni szeretne a gyermeked, akkor otthon, vagy külön foglalkoztasd, az már a te felelősséged lesz, de óvatosan kellene hozzá állnod neked is.
márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
8%

Márpedig ha az orvos futást írt, az csak a futásra vonatkozik. Ha a pulzust emelő bármilyen gyakorlatra gondolt volna, azt írja. Szóval én nem hagynám annyiban. A gyereked bukfencelhet, mászhat kötélre, végezhet hasizom erősítést, ha ezektől nem tiltotta el az orvos. Nem szabad túlfélteni, és - ha az orvos ezzel egyetért - kifejezetten hasznára válhat az edzés, amitől nincs eltiltva. Tehát a túlzott óvatoskodás valójában káros lehet.


Esetleg menj vissza az orvoshoz, hogy expliciten sorolja fel, mit szabad. Vagy írja elő úgy, hogy maximum x pulzusig csinálhatja. Vesztek neki egy pulzusmérő mellkaspántot és beállítjátok, hogy csipogjon.

márc. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem tartósan beteg. Amúgy egy 7 éves gyereknek, hogy lehet megtiltani, hogy ne fusson, pl. játék közben?

Sőt az is szerepelt a papíron, hogy a gimnasztika mehet.

A tornatanár részéről működött is csak a futás alól felmentés, az igazgató határozata ez.

Értem, védik magukat.

De nem a pulzus emelkedéssel járó tevékenységtől tiltja az orvos, hanem a tartós futástól.

Az EMMI határozatban van könnyített testnevelés és gyógytestnevelés is. Itt az iskola azt feltételezi, hogy egészsége nem teszi lehetővé, hogy gyógytesire járjon... mégis, mi alapján?ezt nem értem.

márc. 27. 20:18
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm 6-os!

Visszamegyek és megkérem, részletekbe menően határozza meg, mit lehet és mit nem.

márc. 27. 20:22
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Én egy sima gerincferdülésem voltam teljesen fél mentett tesiből. Papíron. Bizonyítvány an MT szerepelt, de ugyanúgy jártam tesiórára és csináltam mindent.


Volt egy ilyen hibrid év amikor a tanár mondta hogy én mit csinálhatok meg mit nem. Na az volt a legkellemtlenebb... Sose tudtam hogy most mit meddig lehet nekem, nagyon rosszul éreztem magam. Akkor már inkább ültem volna a kispadon teljesen felmentve.

márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
7%
En tennek ra pulzusmeros orat... ha anyagiak megengedik apple watch, nah abban ekg is van, mindent figyel. A helyi szakrendelobe mar 3 beteget kuldott be az ora es igaza lett mindannyiszor! A gond h draga es iphone kell hozza...
márc. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!