Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A szakorvos csak futás alól...

A szakorvos csak futás alól mentette fel gyermekem (szívműtött volt), de az iskola az egész tornaóra alól felmenti?

Figyelt kérdés

Indoklás: ha a egészség károsodása nem teszi lehetővé, hogy gyógytestnevelésre járjon, akkor fel kell menteni a tornaóra alól.

De ezt senki sehol nem írja.

Az éves kontrollon határozott úgy az orvos, hogy a torna órai futás nem egy szívműtött gyereknek való.

Amúgy nem tartósan beteg. Az iskola helyesen járt el? A szakorvos nem volt naprakész a megfogalmazással? Kinél kell "reklamálnom" ilyenkor, ha szeretném ha a torna órán csak a futás alól lenne felmentve?



márc. 27. 18:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Gimnasztika az dinamikus terhelés a futás statikus terhelésnek magyarán a gyereknek hosszútávú folyamatos terehelés kell kerülni-e.
márc. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
64%
A mostani iskolai állapotok mellett ebben az iskolának adok igazat (bár amúgy ennek nem így kellene működnie), mert sajnos sokszor nem adottak a feltételek, hogy a gyerekek képzett tornatanárral tornázzanak, a takarítónő meg nyilvan nem tudja, hogy mit lenne szabad és mit nem... Nálunk alsóban sajnos heti 1* van tornatanár, a többi esetben a portás/takarító/gondnok, esetleg valami más tanár felügyel rájuk az udvarom. A tornából valameilyen oknál fogva felmentett gyerekek ezidő alatt másik osztály valamilyen órájára ülnek be. Nem tudják máshogy megoldani.
márc. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
64%

Pedagógus végzettséggel én biztos nem vállalnám a kockázatot, hogy tesiztessem.

Egyébként már a bemelegítés is a futás valamelyik formájával indul. Utána nagyon sok feladatnak és jatéknak egyik eleme. Egy jó tesióra ismérve, hogy egy kicsit megpörgeti a szervezetet.

Még ha valamilyen torna vagy atlétikai gyakorlat is van, abban is el lehet fáradni, főleg, ha a kisgyerek nincs edzésben (hogy lenne?). Nincs műszer a gyereken, ez pedig , hogy csak a futást ne, nehezen értelmezhető.

márc. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Ahogy a 11-es megfogalmazta. 6 naposan volt műtve,

2 éves korában lekerült róla a tartósan beteg státusz. Most 7 éves.... oviban is volt tesi... csak azt kérdezték, hogy fáradékony e. Akkor nem volt. Most úgy vettem észre, egy kicsit az. Ezért beszéltük meg az orvossal, hogy a tartós futás nem neki való.

márc. 29. 16:14
 15/25 anonim ***** válasza:
75%

Könnyített testnevelést, régi nevén részleges felmentést ( kitaró futásból kiállhat) írt az orvosa.

Ez az I es kategória .

A gyógytestnevelés a II. De nem az volt a javaslatban, hogy nem járhat oda, hanem, hogy nem az a szükséges.

Erre a suli beteszi III as kategóriába teljes felmentésbe.

A suli iskolaorvosának mutassátok meg az eredeti véleményt, és sorolja ő be a tesicsoportba.

Az iskolának nem dolga véleményezni, neki a vélemény szerinti tesit kell biztosítani.

ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm 15-ös. A gyerekorvosunkkal felvettem a kapcsolatot. Ő felhívta az igazgatót. Hétfőn egyeztetnek.
ápr. 7. 00:03
 17/25 anonim ***** válasza:
Mi a gyerek konkrét betegsége?
ápr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Nem tartós beteg!

Szívműtött. 6 napos korban volt aorta ív szűkület műtéte. Illetve lyukak voltak a kamrák közt,azok spontán záródtak.

2 éves korában lekerült róla a tartós beteg státusz.

Azóta évente jár kontrollra. Probléma szerencsére nincs. Több műtét nem kell neki.

Viszont a professzor asszony mindig kérdezte, hogy fáradékony e. Bírja e a futást. Mondogatta már, hogy a sok futás nem egy szívműtöttnek való. Most a suli kezdés óta fáradtabb... ezért lett a döntés a futás alóli felmentés.

ápr. 15. 22:23
 19/25 anonim ***** válasza:
Értem, jó egészséget!
ápr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Ami a hivatalos levélből nem derült ki, az iskola orvos nem vállalta a felelősséget... ezért az igazgató asszony nem tehetett mást. Én nem beszéltem az iskola orvossal, csak beküldtem a kontrollról a papírt.

A gyerekorvosunk mondta, hogy ez miatt lett felmentve.

Most elakadtak,kihez forduljak.

ápr. 18. 13:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!