Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/162 anonim ***** válasza:
34%

Én nagyon a kisfiad mellett állok. Annyira utáltam régen ezeket a kötelezőket, alig értettem. Ezek a könyvek több, mint 100 éve íródtak...Csak arra voltak jók, hogy megutáltassa velem az olvasást. Felnőtt lettem már, mire rájöttem, hogy amúgy szeretek olvasni, csak megutáltatták velem. Azóta már több száz könyvet olvastam.

Amit én ajánlok: hangoskönyvet hallgatni, vagy elolvasni egy rövidített verziót vagy összefoglalást. Persze cserébe felajánlhatod, hogy választhat az érdeklődésének megfelelő könyvet, amit szívesen olvasna.

ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/162 anonim ***** válasza:
32%

Elolvasod te és részletesen elmondod. Ötödikben utáltam olvasni és valljuk be a kötelezők is unalmasak voltam.

Ezért vagy anyukàm vagy a nagymamám elolvasta és megcsinálta az olvasónaplót.

Valamikor a gimi alatt szerettem meg az olvasást.

Szerintem túlzás amit a tanárnő csinál. Addig osztogatja az egyeseket míg el nem olvassa? Mit? A Pál utcai fiúkat? Dögunalom egy ötödikesnek.

Ezzel a tanár csak még jobban megutáltatja a könyvet, az olvasást, mindent.

Miért nem volt elég 1x egyest adni?

Olvasd el te, részletesen írd le neki, kérdezd ki. Vannak rövidített olvasmányok is. Ne hagyd megbukni egy sz. rházi tanárnak, mert ez szivatás.

ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/162 anonim válasza:
72%
Nincs mese, ha ennyire komolyan veszi a tanár akkor el kell olvasni akkor is ha beleszakad, vagy unalmas... Különben nem szeretné gondolom a nyarat potvizsgára készülve tölteni..
ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/162 anonim ***** válasza:
43%
Még egy tanár aki megutáltatja az olvasást egy életre.
ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/162 anonim ***** válasza:
47%
Az egész Egri csillagokat fejezetről fejezetre kijegyzeteltem a lányomnak. Pedig annak idején én se bírtam végigolvasni. A Kincskereső kisködmönt pedig felolvastam neki. Normális gyerek. Nem normális szabályokhoz nem kell alkalmazkodni. Az nem azt jelenti, hogy mindent a feneke alá kell tolni, de évente 1 ilyen segítség belefér a szülő-gyerek viszonyba. Többet tanul belőle az életről, mintha kierőszakolnád belőle Tanulj kötelességet, fiam! címen. Utálatból soha nem lesz jó munka.
ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/162 anonim válasza:
77%
Olvasd el neki vagy ha van hozzá hangos könyv akkor úgy hallgasa meg.
ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/162 anonim ***** válasza:
38%

Ami eszembe jut még: nézze meg a filmet, aztán olvassa el a neten van egy rövid összefoglalás

[link]

ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/162 anonim ***** válasza:
58%

A Pál utcai fiúknál a tesóm megkönyörült rajtam felolvasta. Én meg elaludtam. Az Egri csillagokban mikor sorolta a vonuló törököket ki ki csoda megevett a fene annyira untam és feladtam. Sokkal később olvastam el az Egri csillagokat. Talán egyszer a gimiben tanultunk a törökökről részletesebben, na akkor már érdekelt. 4-5 x biztos kiolvastam, de nem gyerekként.

A fociedzésnek meg mi köze hozzá? Attól tiltanád el? A sporttól? Te hülye vagy?

Olvasd el, jegyzeteld ki neki és azt vàgja be.

ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/162 anonim ***** válasza:
76%
Imádok olvasni, de soha életemben nem olvastam el egy kötelező olvasmányt sem. Mindnek van rövidített vagy kivonat valtozata, sokbol film is keszult
ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/162 anonim ***** válasza:
76%
Nézzétek meg együtt filmen. Melyik műről van szó?
ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!