Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/162 anonim ***** válasza:
57%

"Ezek a könyvek több, mint 100 éve íródtak.."


Es? A klasszikus irodalom nem tegnapról való.

ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/162 anonim ***** válasza:
69%

Így lehet ostoba, szájtáti, műveletlen senkiháziakat nevelni, hogy "mellé állok", nehogy már meg kelljen magát erőltetni és egy kis kultúrát magára szedni. Miért gyerekkínzás, elolvasni egy könyvet? Ezért nem értenek a gyerekek most már egy tök sima kulturalis referenciát sem, nulla intertextuális tudásuk van, mert lófszt nem olvasnak el, mert "gagyi könyv". Tényleg egy taknyos kis ötödikes tökedli véleménye a releváns abban, hogy mi érték az irodalomban és mi nem? Olvasott, művelt emberré valni nem könnyű, néha igenis meg kell érte harcolni. Ez a gyerek éppen kb a startvonalnál adja fel, és még ő van itt sztárolva.

Kérdező, én megmondanám neki, hogy nyugodtan bukjál meg, fiam, ha ennyire tulok vagy, hogy egy nyomorult könyvet nem vagy képes elolvasni, akár rövidítve vagy internetes összefoglalóból. Mert akkor megérdemled.

ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/162 A kérdező kommentje:
Ma az ebédnél elmesélte a fiam hogy volt olyan aki filmen nézte meg, olyan is aki a részletes olvasónaplót olvasta el az interneten de a tanár nagyon alaposan belekérdez és kiszúrja azokat akik nem olvasta el. A hangoskönyv esetleg jó ötlet lehet. A tanárnő pedig ma nekem egy nagyon szigorú nőnek tűnt, kb 55-60 éves lehet.
ápr. 7. 15:26
 14/162 anonim ***** válasza:
18%

Hü. egy tanárnő en feljelenteném terrorizálásért. Na mi az hogy addig felelteti a szi..rtyó.

Max vannak filmek es nézzétek meg közösen mondjuk 2x de ha nem akar olvasni akkor minek erőltetni!!! Ettől lesz sikeresebb az eletben vagy mi?

Elmondanám hogy sz.rt se ér. Az viszont igen hogy nem stresszeled

ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/162 anonim ***** válasza:
87%

Magam részéről én se voltam nagy olvasós, de párat azért elolvastam, vagy legalább a filmet megnéztem, vagy rövidített verzió, később közép iskolában esetleg olvasó naplókat olvastam el és abban is benne volt pár apróság, hogy valami milyen színű volt vagy bármi apróság amiből a tanár leszűrheti, hogy olvastad-e vagy csak tartalmat olvastál.



Itt sokat nem tudsz csinálni. Nekem is volt hasonló kaliberű tanárom, az direkt szivatta a diákokat és okot se adtunk rá, mint jelen esetben a fiad. Ott elég volt az is feleletre, hogy tüsszentettél az óráján.

Ha a fiadnak az az egyetlen érve, hogy régi a könyv és azért nem olvassa el és ebből nem enged, akkor hagyd rá. Csak említsd meg neki, hogy augusztusban majd jobb lesz menni javítóra, vagy majd évet ismételni, mert nem olvasott el egy könyvet.

Ha mégis évet ismétel legalább hátha felfogja, hogy azért a dolgoknak következményei is vannak és ez sajnos mindenhol így van. Később a főnökének se mondhat majd ilyen bagatel dolog miatt nemet.

Ha azt mondja, hogy halál unalmas a könyv, azt megérteném. De csak ennyi, hogy hát de mikor írták már...

ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/162 anonim ***** válasza:
50%

12

Az ilyen emberek mint te ne legyen szülő. Mentsen meg tőled minden gyereket az Isten.

Miért lenne műveletlen valaki, mert ötödikben nem érdekli a Pál utcai fiúk?

ápr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/162 anonim ***** válasza:
67%
A fiad azt mondta, hogy ő el nem olvassa? Akkor is a kezébe adod, és olvasson. Ha kell, a nyakába ülsz és nézed, hogy olvas-e. Ilyeneknek gyerek, aztán egy 11 évest nem tud kontrollálni...
ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/162 anonim ***** válasza:
92%

A tananyag az tananyag.

Egri csillagok és hasonlók én is utáltam, de filmen nagyon részletes, a többi is.

A feladat az olvasó napló,ha egy kivonat vagy film alapján is azt jól negcsinálja és a tanár kérdéseire is tud felelni, nem értem mit pattog.

Tényleg gyökér, hogy ugyanazért a feladatért ennyi egyest osztogat, de ha nincs más kiút, el kell végezni valahogy.

ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/162 anonim ***** válasza:
64%

Ez még csak a kezdet. Ha most engedsz neki, akkor legközelebb mást sem fog megcsinálni. Ez nem kívánságműsor, az iskolai feladat kötelező, akár tetszik, akár nem.

Én hagynám megbukni, szégyenkezzen a többiek előtt és egész nyáron tanuljon.


Nem egyedi eset. Pár éve döbbenten láttam egy tv. műsort, ahol egy fiatal szinészházaspár mindkét tagja azt mondta, hogy Nyilas Misi a Pál utcai fiúkban szerepelt. Áts Feriről pedig fogalmuk sem volt. Sajnos itt tartunk.

ápr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/162 anonim ***** válasza:
47%
12-eske! A "kulturális" (az á betű hol maradt?), a "referencia" meg az "intertextuális" (ha-ha-ha) nem fér össze a "taknyossal", lófszszal" és "tökedlivel". Leszel szíves eldönteni, hogy most magaskultúrájú főintelligencia vagy-e, vagy tapló bunkó. Én már tudom a választ. A többi válaszoló is!
ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!