Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/162 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem igazán ment az irodalom, de mindig 5-ös voltam belőle, mert iszonyatosan igyekeztem. A kötelezőket bár elolvastam, de nem igazán azok a részek maradtak meg bennem, amire a tanár rákérdezett, így elkezdtem olvasgatni a rövidített változatokat, aztán az elemzéseket, hogy "nekem is az jusson eszembe az adott dologról, aminek eszembe kell jutnia", a gimi elején meg úgy döntöttem, hogy nem strapálom magam, csak a rövidítettet olvasom (de abból több verziót és 2-3x, hogy minden megmaradjon) meg az elemzéseket és jobban jöttem ki, mint mikor csak a könyvet olvastam.
ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/162 anonim ***** válasza:
30%

90, akkor kicsit vonatkoztassunk el, tegyük fel, lesz egy gyereked. 10 év múlva tesin sorra kapja az egyeseket. A tesi a legkönnyebb tárgy, még aki a legjobban utálja is összekapar egy hármast, ezért is értetlen vagy. Azt mondja a tanár, hogy a gyerek nem akar felmászni a kötélre, nem akar futni, a játékok alatt azonnal kiejteti magát, hogy a padon ülhessen, nem akar semmilyen feladatot sem csinálni.


Te otthon jól leteremted a gyereked, de változás nincs, a gyerek továbbra is inaktív tesin, továbbra is egyeseket kap.


Mit teszel szülőként?

ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/162 anonim ***** válasza:
96%
92# semmi nagy baj csak ADHD-s. De mivel tud teljesíteni nincsen felmentése semmiből sem. Tanulás pedig tart ammedig tart.
ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/162 anonim ***** válasza:
56%

Ez a tanár egy idióta, én kicsapnám a balhét. Az ilyen hatalommániás emberek hogy lehetnek tanárok? Nem kéne valami szűrő hogy az ilyen 1 bites emberek ne lehessenek tanárok?


Mindegy...


A gyerekednek teljesen igaza van, nem akarja elolvasni azt, mert nem érti. Nem is várható el.


Annyit tudsz tenni, hogy jelented a tanárt, igazgatónál, ha onnan lepattant mész feljebb és végül a sajtó. Nem a 70-es években élünk már ahol minden szadista Tanár azt csinálhatott a gyerekekkel amit akar.

Nem tudom mit képzel ez magáról. Addig ad egyest amíg nem olvassa el??? Ez mire jó b**a meg???

ápr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/162 anonim ***** válasza:
95%
#95 Normális iskolába íratom. Képzeld, én iszonyatosan kövér kisfiúként sem kaptam tesiből egyeseket. Amikor Cooper-teszt volt, időre kellett 2 km-t futni, meg azt mérték, helyből milyen távolra ugrok, akkor kaptam bizony a ketteseket. Csak cserébe kaptam azért az órai munka ötösöket, hogy az egész telet végigkorcsolyáztam, és a tanár megtudta, hogy én hobbiból vasárnap a vasútállomásról korizni megyek, nem a koliba. Meg kaptam azért az ötösöket, mert még nem volt heti 5 tesi, de én minden délután hobbiból megpróbáltam lefutni még jobban azt a nyüves 2 km-t, és már annak örült mindenki, ha 10 másodperccel jobban sikerült az amúgy förtelems időm. A normális pedagógus ezt értékeli. Én általános iskolában is két okból voltam ötös mindig rajzból meg tesiből: 1. hogy nézne ki, hogy ezekből a hülye készségtárgyakból nem vagyok csak ötös 2. mert próbálkoztam. Hogy ha nem is vagyok sportember, annyira legalább meghajtom magam, hogy mindig leizzadjak. És ezt észrevették. Tudod, a magyartanárnak sem az a baja a sok hülyegyerekkel, hogy nem érdeklik a kötelezők. Hanem az, hogy meg sem próbálják elolvasni, és egy összetett mondatot nem tudnak helyesírási hiba nélkül leírni. Nézd meg, mi a magyar érettségi követelménye. Ahhoz aztán végképp nem kell ezeket elolvasni. És a tanárok csak azt szopatják, akik azon nem mennének át, mert gyakorlatilag funkcionális analfabéták, a szülők meg ezt boldogan hagyják nekik.
ápr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/162 anonim ***** válasza:
83%
És amúgy tapasztalat, én is tanítottam, van amúgy is elég pedagógus a családban: tudod, melyik gyereket pécézi magának ki az átlag tanár? Aki visszapofázik. Aki úgy tesz, mintha tényleg tanulni akarna, meg úgy tesz, mintha érdekelné a sorsa, azzal sosincs gond. A nagyszájú parasztot, na, azt szívatják. Tipikusan ezeknek sajnos a szülője is nagyszájú.
ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/162 anonim ***** válasza:
81%

95-ös. Rá kéne hagynom hogy "jóvanazúgy" majd bemegyek és leverem a tesitanárt? Szerinted ezt kéne? Bocsánat, de a te nevelésedben lehetett a hiba.... Bennem anno fel sem merült ilyen. De a mai generáció más. Sajnos ezt családon belül is látom. Minden tanár hülye, csak a gyerek nem. Miközben a gyerek az, eléggé. Anyuka meg a gyerek pártját fogja.


Tényleg nem értem a mai szülőket. Mindenki hibás csak te nem vagy a gyereked?

ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/162 anonim ***** válasza:
87%
98# én úgy érettségiztem le hogy csak egy kötelezőt olvastam ki. Mindebből rövidített változatot olvastam és megnéztem filmen amit lehetett.
ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/162 anonim ***** válasza:
100%

98, na végre elindultunk valamerre és ezt akartam olvasni, amit írtál. Kivételesen nem arról szól a kommented, hogy te milyen szuper voltál, hanem elkezdted feltárni a hátterét a problémának, amit felvázolt a kérdező és még bele is csempésztél egy megoldást is, ami segíthet a kérdező gyerekének meg a kérdezőnek.


Ment a zöld!!!

ápr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/162 anonim ***** válasza:
93%

98-as, teljesen egyetértek. Én sem voltam sportember soha, felnőttkoromra sem tudtam megszeretni. Mégis értékelte a tanár hogy próbálkoztam, még ha kicsit sutább voltam a többieknél.


Családi sztori: Unokaöcsém 2 éve bukott 5 tárgyból a gimiben. Én szégyelltem magam nővérem helyett. Átírattuk a magánsuliba ahova én is jártam, még oda is hülye volt, estire ment át. Természetesen a kölök elmondása szerint minden faxa azóta. A gyerek 19 éves lesz idén, egy tróger, semmirekellő. Mindent ráhagyott az anyja, ő is ilyen védelmező momzilla volt. Idén érettségizik, hát meg leszek lepve ha sikerül neki. Ez a követendő példa kedves szülők?

ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!