Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam nem volt hajlandó...

A fiam nem volt hajlandó elolvasni a kötelező olvasmányt, most bukásra áll. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A fiam most ötödikes.

Alsóban a tanárnál inkább olyan ajánlás jelleggel voltak kötelezők de nem vette túl komolyan ha valaki nem olvasta el. A mostani magyartanár viszont nagyon szigorú és ragaszkodik hozzá. A fiam utál olvasni és azt mondta már pedig ő ezt a gagyi könyvet el nem olvassa. Mondtam is neki akkor elfelejtheti a fociedzést. Erre egy hónapja kiült többször este a konyhába és olvasott(legalábbis is azt hittem) míg én takarítottam. Még olvasó naplót is írt. (mint kiderült ezt egy osztálytársáról másolta le). Mostanában láttam a krétán hogy 6 egyest kapott, szóbeli feleltre. Azt mondta nehéz az anyag stb, mire én leültem vele naponta órákra. Ma reggel a piacon összefutottam a tanárnővel aki elmesélte a valóságot ést azt hogy addig fogja feleltetni azokat, amíg el nem olvassák a kötelezőt. (kb 8 an állnak emiatt bukásra) a fiam ma közölte hogy csinálhatok bármit ő azért se olvas el egy ennyire régi könyvet. Mi csináljak? Azt nem akarom hogy megbukjon, a tanárnő nem fog engedni, a fiam pedig rettentő makacs.


ápr. 7. 15:01
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/162 anonim ***** válasza:
24%

Ha én szülőként is értelmetlen, időpazarlásnak tartok olyan dolgot csinálni amiben semmi örömöm, lelkesedésem, hasznom nincs.

Akkor a gyerekemtől miért várjam el?


Hiteltelen, arcnélküli szülő lennék.

ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/162 anonim ***** válasza:
20%
(Ja és a 102-es kommentet én írtam, a 95-ös)
ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/162 anonim ***** válasza:
87%
#101 Nekem is volt egy ilyen osztálytársam. Mondta neki a tanár, hogy "fiam, amit nem olvastál, azt fogod érettségin húzni!" Srác meg röhögött, hogy akkor ő besétál érettségire, és nem is húz, hanem csak bekiáltja, hogy all in, mindet kéri? :D Neki is lett érettségije. Egyik legjobb barátom. És egy nagyon intelligens ember. De azért ő sem halt volna bele, ha elolvas pár könyvet. :)
ápr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/162 anonim ***** válasza:
59%
#104 Figyelj, erre azt mondom, hogy szerintem annak pl. semmi értelme nem volt, hogy velem minden szeptemberben megíratták azt a hülye "kedvenc nyári élményem" című fogalmazást. De az is biztos, hogy bár a tanárt sem érdekelte, mit csináltam nyáron, nem ártott senkinek, hogy 2-3 hónap kihagyás után a gyerek gondolkodik, fogalmaz, kézzel ír. Nem tudhatta a tanár, hogy én az egész nyarat végigolvastam, végigírtam. Neki az volt a dolga, hogy visszarázzon minket ebbe. Nem az a kérdés, hogy te minek látod értelmét. Az a kérdés, hogy vagy-e annyira szülő, hogy ha a tanár elvár valamit, akkor te azt a gyerekeddel megcsináltatod, mert ő a szakember, és ő tudja, mit miért vár el. Aztán az baromi jó kérdés, a nemzeti alaptantervben mi az elavult, mi a jó, mi a sz*r, mi az új sz*r, mi a régi sz*r. De ezt nem a te dolgod eldönteni. Menjél fel facebookra, látni fogok, hogyan fejezi ki magát az, aki nem járt eleget iskolába, mert vagy nem tehetette meg, vagy nem akart, vagy se nem tudott, se nem akart. Nézd meg, mennyire tud írásban kommunikálni az átlag nyugdíjas vagy c*gány. Na, ha nem akarod, hogy a gyereked is ilyen legyen már 20 éves korára, akkor olvastasd el vele azt a k*rva kötelező olvasmányt, mert amúgy megsúgom, amúgy sem fogja hasznosabban tölteni a szabadidejét.
ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/162 anonim ***** válasza:
100%

100, nem arra irányult a kérdésem, hogy a tanárral mit tenne szülőként a 90-es, hanem hogy hogyan érné el, hogy a gyereke igenis elkezdjen mozogni tesin.

Mint ahogy a kérdező sem azt kérdezi, hogy hogyan álljon bosszút a tanáron, hanem azt, hogy hogyan érje el, hogy olvasson a gyerek.


A 90-es hozzászóló a 98. válaszban pedig nagyon jó választ adott erre a kérdésemre.

ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/162 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell használni ennek a modern világnak a vívmányait. Youtube, neten is vannak szerintem "játékos" feldolgozások, ami akár segíthet is a szöveg értelmezésében, lehet el se kell olvasni a könyvet. Én biztos ilyet keresnék a gyerekemnek, akár applikációt is, bármit.
ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/162 anonim ***** válasza:
95%

A 90-es meg a 98-as nem ugyanaz. :)

Amúgy tényleg, hogyan veszed rá a gyereket, hogy csináljon dolgokat? Azzal, hogy születésétől kezdve, főleg óvodában rászoktatod, hogy a napnak van egy rutinja, ezt is csinálunk, azt is csinálunk, nem mindig szeretjük, de mindig meg kell csinálni. Már A kis hercegben is olvasható, hogy miután az ember rendbe szedi magát, rendbe szedi a bolygóját. Nem koszos füllel, otthon meg szemétdombot hagyva indulunk el dolgozni. :) Ez az élet. :)

ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/162 anonim ***** válasza:
35%

"A 90-es meg a 98-as nem ugyanaz. :)"


Akkor bocsánat! Mea culpa, de mentségemre szóljon, hogy 111 válasz között nehéz követni, hogy ki kicsoda.


"Azzal, hogy születésétől kezdve, főleg óvodában rászoktatod,"


Viszont ez a ló már megdöglött. Ezzel nem segítünk a kérdezőnek, bár teljesen megértem és értékelem amit írsz.


A kérdező nem tud kölcsönözni egy időgépet, visszamenni a múltba, szólni a régi önmagának, majd visszajönni a jelenbe és elégedett mosollyal az arcán nézni, ahogy a gyereke izgatottan olvassa az Egri csillagokat.


Olyan válasz kéne, ami azt irja le most mit tehetne a kérdező.


Emiatt felesleges írni, hogy ki olvasott itt kötelezőket és hogy ovis korában meg kellett volna tanítani a gyereket erre-arra, mert ezekkel nem tud mihez kezdeni a kérdező.


Most képzeld el, ha munkaszüneti napon tejet akarok venni és megkérdezem a rokonaimat, hogy hol van nyitva bolt a környéken, majd elmondják, hogy előre be kellett volna vásárolnom és különben is, ők mindig előre bevásároltak és sosem kerültek ilyen helyzetbe, tudni fogom, hogy hol vehetek tejet? :)

ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/162 anonim ***** válasza:
87%

#111 Rokonodnak segítek, Erzsike néni biztos fejt reggel, megadom szívesen a telefonszámát. :D


Amúgy persze, igazad van. De azért tudod, ilyenkor helyezzük már ezt is kontextusba. Valakinek van egy 10-12 éves gyereke. Nyilvánvaló, hogy eddig sem nevelte normálisan. És ezek után A GYAKORI KÉRDÉSEKEN KÉRDEZ. Ne haragudj, nekem nincs morális felelősségem olyan emberen segíteni, aki nem képes találni egy anyukás vagy városi vagy akármilyen facebook csoportot. Az a minimum, hogy beszólok kettőt, meg két odaszúrás közé szendvicselem a két aranyos, segítőkész gondolatomat. Ha valaki ilyen témában itt kérdez, annak minimum ennyi élcet tűrnie kell.

ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/162 anonim ***** válasza:
19%

#107 tanárok, mint szakemberek? Ezt viccből írtad?

Sosem dolgoztak kint a való életben, fingjuk sincs az életről meg arról mi hasznos mi nem. (Tisztelet a kivételnek)

ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!