Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megoldás lenne egy magániskola...

Megoldás lenne egy magániskola? Többi lent..

Figyelt kérdés
Sajnos egy helyzet létrejötte után merült fel a váltás magánba. Viszont nem merem bevállalni anyagilag hosszútávra. Bíztam a felsőben, de lassan ott tartok, hogy egy drasztikus váltásra lenne szükség, nem érdemes kockáztatni milyen lesz, milyen tanárok lesznek. A rohamtempót, felszínességet még valahogy lenyelnénk, és azt is, hogy gyakorlatilag szinte 0 kommunikáció van velünk, de lelkileg a gyerek kezd tönkremenni..egy tanár megkeseríti a mindennapokat, szándékos alázásnak, megszégyenítésnek vannak kitéve a gyerekek, mindig ugyanazok (ez a tipikus pikkel el rád, bármit csinálsz úgysem jó) és lassan nekem is gyomorgörcsöm van ettől, ezt már fél lábon is ki lehetne bírni..itt az év vége.. Jelzés már megtörtént az igazgató jelenlétében, és újra meg fog, de gondolkodunk az iskola főnökének megkeresésében, a káros személy vizsgálatában. Aki a magán mellett döntött mik voltak a szempontok? Nekem elég ha kedves a tanár, normálisan leadja az anyagot, figyel a gyerekekre, lemaradáskor esetleg segít, a szülőket emberszámba veszi, megvan a folyamatos kapcsolattartás..Illetve van e olyan, ahol van folyamatos felzárkóztatas, dolgozatra való felkészülés, korrepetálás?

máj. 11. 09:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk állami suliban is van differenciálás, inkluzív szemlélet, kiscsoportos munkavégzés.
máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
9es vagyok. Persze, hogy nem mindegy. Én írtam azt előtte, hogy van a jobb sulikban. Nálunk is van. Minden fő tárgyat bontott csoportban tanulnak és emelett is van korrepetálás, ha kell, órán is diferenciállnak és van tehetség fejlesztés.
máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
11- és szerencsések vagytok.
máj. 11. 19:01
 14/33 A kérdező kommentje:
12- és ez melyik magán? Azért kérdezem, mert szerintem a korrepetalas magából van sem mindig van. Fejlesztés van pénzért:))
máj. 11. 19:02
 15/33 A kérdező kommentje:
Uh, de értelmes amit írtam. Szóval maganban sem mindig van korrepetalas.
máj. 11. 19:10
 16/33 anonim ***** válasza:
35%
Rákospalotai Meixner
máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az ilyen tanár, ha felnyomod bosszút akar majd állni és még rosszabb lesz a helyzete a gyerkőcnek.

Mindenképpen váltsatok sulit, vagy ha azt most azonnal nem is lehet, osztályt esetleg könnyebben tudtok - már ha van éd nem tanít ott is ez a tanár.

máj. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben először egy másik állami általános iskolába vinném át a gyereket. Nekem mindkét gyerekem normális általánosba járt.


Esetleg megpróbálhatod bekönyörögni egy kisgimibe, bár ennek nagyon pici az esélye.

Egy havi 50-100 ezer forintos költség elég megterhelő lehet ha magánsuliba jár a diákod.

máj. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
17- es másfél hónap van és nem tud megülni a seggén..mi már szóltunk az érdekében pár hónapig nyugi volt..kénytelenek vagyunk most szólni ugyanis a gyerek durván kiborult.
máj. 12. 11:00
 20/33 A kérdező kommentje:
Már ott tartok elmegyek a felettes szervhez ha nem nyugszik..vizsgálják meg akkor nyugodtan..
máj. 12. 11:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!