Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Magániskolában többet törődnek...

Magániskolában többet törődnek a tanárok velük ezért kevesebb a szekálás?

Figyelt kérdés
Jövőre megy iskolába a lányom,de már előre félek,mert nagyon érzékeny. Mindene megvan,hogy népszerű legyen,szép,gyors felfogású,kedves..de teljesen összeomlik,ha valaki bármi rosszat mond neki. Még ha valaki csak viccből mond valamit,akkor is. Sportol,nem vagyunk elválva, nincs testvére, önállóan csinál sok dolgot,mégsincs önbizalma. Azon gondolkodom, magániskolába vigyem-e. Ott kevesebb a bullying? Mert ez az egyetlen,amiért hajlandó lennék annyit fizetni, hogy erre külön figyelnek. Állami iskolában mennyire tartják szem előtt,hogy ne bántalmazzák egymást a gyerekek lelkileg?
2022. dec. 13. 19:24
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
91%

A probléma megoldása nem abban van, hogy izolálod a lányod, és mindent megteszel, hogy ne érhesse szekálás, hanem hogy megszerezze a képességet, hogy ezekre megfelelően tudjon reagálni. Ha ennyire érzékeny, sokkal kisebb piszkálódásoktól is kiborulhat, egy ártatlannak szánt vicctől, ettől pedig senki sem tudja megvédeni egész életében. És ha ez súlyodbodik (pl. az amúgy is nehéz kamaszkorban), mi lenne a megoldás? Magántanuló lenne?

Én azt a pénzt, amit magániskolára elkölthetnék, egy jó gyermekpszichológusra fordítanám.

2022. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon érzékeny, vagy te félted őt? Nekem az jön le a leírásodból, hogy tőled látja ezt (vagy mert te is ilyen habitusú vagy, vagy mert őérte aggódsz nagyon - talán mert egyke? csak talàlgatok). Én is szakemberhez fordulnék.
2022. dec. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

Nyilván nem segít semmit, ha napi 8 órában össze van zárva bántalmazókkal. Vagy ha mondjuk,ami manapság divat, csinálnak egy külön fb csoportot,hogy lejárassák? Akkor aztán perkálhatod a százezreket a pszichologusnak..

A tanárok maximális felelőssége ezeknek a,mondhatjuk, bűncselekményeknek a megelőzése. Meg lehet nézni, ebben az évben hány diák lett öngyilkos bullying miatt.

2022. dec. 13. 20:03
 4/51 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg nagyon érzékeny. Nekem és az apjának is sok önbizalma van. Azért féltem,mert amit rokon gyerekeknél látok, az elképesztő, mennyire undorító,hogy a népszerűtlenebb gyerekeket mennyire bántják.
2022. dec. 13. 20:06
 5/51 anonim ***** válasza:
89%
A helyedben inkább pszichológushoz vinném. A gyereked szorong.
2022. dec. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszolni esetleg tud valaki?
2022. dec. 13. 20:24
 7/51 anonim ***** válasza:
97%
Nem nem éri meg a magániskola ebből a szempontból. Oda azok viszik a gyerekeiket akiknek pénze van. De akiknek pénze van sem feltétlenül tudnak, akarnak gyereket nevelni így a bántalmazók, másokat terrorizálók ugyanúgy ott vannak sőt, lehet, még inkább. A tanárok pedig nem tudják ezt megakadályozni mert nincsenek ott a gyerekekkel minden egyes percben, a legtöbb bántalmazás pedig a szünetekben történik. A lányod pedig ha ennyire túlérzékeny valóban szakember segítségére szorul.
2022. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,magánban kisebb létszámú osztályok vannak, sok a "csapatépito" foglalkozás,állandó a kommunikáció a szülőkkel is. Minden megelőzhető,ha energiát fordítanak egy rendszer kialakítására. Érdekes,egy valamirevaló munkahelyen pl. nem bántják egymást az emberek,mert repülnének a francba. Csoportos magánórán,tanfolyamon is úgy írod alá a szerződést,hogy ha konfliktust generalsz a csoporttagokkal, kitehetnek barmikor.
2022. dec. 13. 20:51
 9/51 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen felesleges összemosnod az iskolát a munkahellyel, tanfolyammal. Utóbbi kettőre felnőttek járnak, akik jó esetben már tudnak viselkedni.
2022. dec. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Nem igaz, az összezárt emberek alapvetően marják egymást jó vezető és közösségépítés nélkül.
2022. dec. 13. 21:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!