Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megoldás lenne egy magániskola...

Megoldás lenne egy magániskola? Többi lent..

Figyelt kérdés
Sajnos egy helyzet létrejötte után merült fel a váltás magánba. Viszont nem merem bevállalni anyagilag hosszútávra. Bíztam a felsőben, de lassan ott tartok, hogy egy drasztikus váltásra lenne szükség, nem érdemes kockáztatni milyen lesz, milyen tanárok lesznek. A rohamtempót, felszínességet még valahogy lenyelnénk, és azt is, hogy gyakorlatilag szinte 0 kommunikáció van velünk, de lelkileg a gyerek kezd tönkremenni..egy tanár megkeseríti a mindennapokat, szándékos alázásnak, megszégyenítésnek vannak kitéve a gyerekek, mindig ugyanazok (ez a tipikus pikkel el rád, bármit csinálsz úgysem jó) és lassan nekem is gyomorgörcsöm van ettől, ezt már fél lábon is ki lehetne bírni..itt az év vége.. Jelzés már megtörtént az igazgató jelenlétében, és újra meg fog, de gondolkodunk az iskola főnökének megkeresésében, a káros személy vizsgálatában. Aki a magán mellett döntött mik voltak a szempontok? Nekem elég ha kedves a tanár, normálisan leadja az anyagot, figyel a gyerekekre, lemaradáskor esetleg segít, a szülőket emberszámba veszi, megvan a folyamatos kapcsolattartás..Illetve van e olyan, ahol van folyamatos felzárkóztatas, dolgozatra való felkészülés, korrepetálás?

máj. 11. 09:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
82%

Az írásod alapján te sem vagy egészen százas, de mindegy. A magániskola nem feltétlenül jobb, nagyon meg kell nézni. A pénzedért annyit szinte biztosan megkapsz, hogy nem szívatják a gyereket, de lehet a végén sokkal rosszabbul is járni. A magánsulik egy részében ugyanis semmivel nem több a fizu, mint a bértábla és időnként késve is fizetnek. Ebből következik, hogy az ott dolgozók sem feltétlenül motiváltak és amint tudnak le is lépnek az ilyen helyekről.

A másik probléma az szokott lenni, hogy a magánsulik egy jelentős része tele van anyuci félreértett zseni kincsével, ami a valóságban irtózatosan neveletlen, szabályokat be nem tartó gyerekeket jelent. Ha elég sok van belőlük kb. semmit nem is lehet követelni és mivel anyu/apu nem kevés pénzt fizet ezért teljesítmény nélkül is kapják a jó jegyeket. A koppanás ott jön, amikor tovább akarnak tanulni.

Szóval, ha mégis ilyenre adod a fejed alaposan nézd meg a kiszemelt magánsulit. Amúgy ahogy azt írták is az ingyen elérhető állami/egyházi iskolák közt is van sok normális. Ha már most megterhelő az anyagi része érdemesebb lenne egy ilyet keresni először.

máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
21-es te az vagy??Meg kene vizsgálni..
máj. 12. 12:25
 23/33 A kérdező kommentje:
Egyébként ment a zöld pipa, a személyeskedést pedig kérlek mellőzd, majd elmegyek orvoshoz alkalomadtán :))) senki nem mondta, hogy a magán garancia bármire is, de legalább emberszámba veszik a gyereket, az hogy velem hogy beszél attól tudok aludni igaz az is kritikán aluli. Viszont gondolom nincs ez a hajtás, megalázó viselkedés, és ha vki le van maradva azt nem lecseszik hanem megpróbálják felzárkóztatni, nem pedig a bukás fele terelni.
máj. 12. 12:29
 24/33 anonim ***** válasza:
74%

"Bezzeganyu" vagy kérdező.


1. Beszéltél a többi szülővel? Nekik is hasonló problémájuk van, vagy csak neked?

2. Jelezted a problémádat az adott tanárnak, majd ezután a munkaközösségvezetőnek és végül az igazgatónak? Ha igen akkor ezeknután mehetsz a fenntartóhoz.

máj. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Mondjuk úgy hogy puhatolóztam. Maradjunk annyiban, hogy senki nem szereti, de nem szól..leírtam, hogy jeleztem az igazgató is ott volt, tovább nem kívánok vele beszélgetni.
máj. 12. 12:38
 26/33 A kérdező kommentje:
Mindig ugyanazokat a gyerekeket piszkálja, az én gyerekem viszont besokallt, elmondása szerint őt többször ok nélkül. Nyilván van amikor van oka, de konkrétan raszallt.
máj. 12. 12:41
 27/33 A kérdező kommentje:
Naiv vagy ha azt gondolod, hogy majd év vége előtt bárki is kinyitja a száját:)) Ez nem az a szülői közösség éppen ezért nem is eroltettem a dolgot, de tudom hogy mindenki már menekülne..
máj. 12. 12:44
 28/33 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy vmi oka biztos van ha egy gyerek reggel sirogorcsben tor ki mert nem akar bemenni, fel/retteg a tanartol..
máj. 12. 12:54
 29/33 anonim ***** válasza:
18as, hol van ilyen olcsó magániskola? A miénk 257 ezer/hó plusz egyebek.
máj. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

21-esnek igaza van, a személyeskedést leszámítva.

Én dolgoztam magánsuliban, és minden szava igaz. Ezért én személy szerint soha nem adnám a gyerekem magániskolába.

Viszont iskolát váltsatok. És igen, ott is lesz idióta tanár.

Nyilván mindenhol van. Egyszerűen le kell nyelni a békát. Nem tudsz mit csinálni. Nálunk pl. van egy töritanár, aki az egyetemi jegyzeteiből tanít általánosban. Olyan számonkérések vannak, hogy napra pontosan kell tudni, hogy mikor mi történt. Napra! Én már jeleztem az igazgatónak, az volt a válasz, hogyha bármi bajom van, beszéljek a szaktanárral. Hát, nem beszélek, miért, hogy pikkeljen a gyerekemre? Ráadásul vannak azért ötös tanulók, mert a szorgalmas kislányok bemagolják. Az én fiam meg nem magolja be. Én teljesen megértem, és értelmetlen baromságnak gondolom az egészet. De azért mondom a gyereknek, hogy próbálja megtanulni. Meg sem próbálja. Kettes ennél a tanárnál. Iszonyú mérges vagyok, mert a töri ugye pont a továbbtanulásnál. De most mit tudok csinálni? Elviszem máshova, ott is lesz legalább egy ilyen kretén, és tudom, hogy azért a gyerekem sem teszi oda magát rendesen. Próbálok ezen nem idegeskedni. De ha alázná a gyereket, akkor biztos elvinném.

A rossz jegyekért meg inkább nem szólok, nem elitgimibe akar továbbtanulni, valahova csak bejut. Majd próbálunk a felvételire jobban gyúrni.

máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!