Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mobiltelefonhasználat a...

Mobiltelefonhasználat a suliban, iskolában? Mit tennél ha ezt látnád?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi,ohgy ha egy tanár azzal kezdené az óráját,ohgy lenémítja a telefonját és kiteszi az asztalra utána pedig titeket is erre kérne,ohgy így tegyetek megtennétek-e? Mindezt azért tenné,hogy a táskában csörgő, csipogó telefonok, vgay az asztal alatti facebookkozás ne zavarja az órát. Nem várna el tőletek mást mint amit maga is csinál. Megtennétek ha arra kérne az órán mindenkinek a telefonja legyen lenémítva az asztalán maga előtt? Természetesen ha csörög a tanár sem venné fel óra közepén.

Mi a véleményetek erről?



2012. máj. 4. 09:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Nálatok nincsen házirendi szabály a mobilhasználatról?

Nálunk szabály, hogy a telefon órán kikapcsolt állapotban legyen, ha nem, a tanár elveheti, s a szülőnek adja vissza.

Ezt a szülők is tudják, így már senki nem problémázik.

Szünetben lehet használni, de zenehallgatás csak fülhallgatóval lehetséges.

Viszont az se nem fordul elő, hogy egy tanárnál megszólalna a sajátja, szerintem be sem viszik órára.

2012. máj. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
De van és ez amit írtál.. de senki sokan nem foglalkoznak vele, főleg diákok... ezért kérdeztem.... na meg azért,ohgy ilyen esetben nem menne a rinya,ohgy minek vette el én csak... megnéztem az órát....
2012. máj. 4. 10:16
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Hát ja, a házirend elvileg szabályoz, de ugye nem mindig úgy van mint kéne...

Nálunk jó fej tanárok vannak, és ha ilyet kérnének, sztem megcsinálnánk. Miért is ne? Dacból nem kitenni nagyon gyerekes és gáz dolog lenne, meg aztán úgyis kikapcsolva kéne lennie (nálunk óra közben nem lehet bekapcsolva mobil, tehát lehet azzal érvelni, hogy akkor meg nem mindegy, hogy a táskában vagy a padon pihen a cucc???

Sztem ez nem rossz ötlet, megelőzi az olyan szitukat, hogy a gyerek bekapcsolva hagyja, órán piszmogvele, a tanár megneszeli és elakarja venni, a gyerek gyorsan kikapcsolja de a tanár tudja ,hogy neki van igaza, viszont bizonyítani ugye nem lehet... szóval egy csomó necces helyzetet meg lehet előzni ezzel. Sztem nem rossz 5let.

de remélem a mieinknek nem jut eszébe :) már egész ól megy vakon sms-ezés :)

2012. máj. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

Megtenném. Nem nagy kérés. Én kibírom nélküle bőven.


Igaz nálunk a tanárnak (is) csörög néha a telefonja és "óra" közben felveszi a diákokkal együtt :-)

2012. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk az egyik tanárnál ki is kell tenni. Eddig még senki nem panaszkodott, mindenki rögtön odateszi egy szó nélkül a telefonját. Ez azóta van így, amióta az egyik srácnál észrevette, hogy órán netezik.

De nálunk a tanárok is jófejek, legtöbbjük lenémítja a telefonját, ha hívja valaki őket, kinyomják. Egyszer volt olyan, hogy óra elején a tanár bejelentette, hogy nem némítja le a telefonját, mert egy fontos hívást vár (az anyukája kórházban volt), és ezt a diákok teljesen megértették.

2012. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk sem lehet mobilt használni. A suliba elvileg csak kikapcsolt állapotban lehet. Bár nálunk az egyik tanár azt csinálta régebben hogy hátradőlt és vagy sms-t írt (amit később megvitattunk hogy "jaj gyerekek olyan szép idézetet kaptam a lányomtól") persze ezt óra közbe. De volt olyan is hogy csörgött, felvette, vagy megszólalt hogy "jött egy sms", sőt egyszer még nekiállt játszani is rajta. (bizonyított!)
2012. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%

Előző vagyok


Amúgy én megtenném.

2012. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem lehet használni órán telefont , elméletileg. Gyakorlatilag volt, hogy a tanárunk ment ki telefonálni a folyosóra , aki viszont máskor elvette valaki telefonját , mert facebookozott. Meg is értem . Bevallom elég sokszor telefonozok órán, vagy olvasok könyvet , de nem szoktak szólni érte. Ha a tanár megkérné hogy lehalkítva kitegyem a padra, kitenném, alapból ott szokott lenni.
2012. máj. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
nálunk elvileg ki kell rakni de mindenki telefonozik főleg ének,rajz meg ilyen értelmetlen órákon.
2012. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a házirend kimondja,hogy az iskola kapujában ki kell kapcsolni a mobilt és a tanítás végeztével csak ott lehet visszakapcsolni.
2012. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!