Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyivel más az élet egy...

Mennyivel más az élet egy gimnáziumban, mint egy általános iskolában?

Figyelt kérdés
Miben mások a tanárok? Melyiket szerettétek jobban?
2012. febr. 27. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindenki az mondta, hogy teljesen más, nem is hasonlít az általánosra. Hát én pont nem így érzem. Szinte ugyanolyan, leszámítva azt, hogy a tanárok már nem magyaráznak olyan szájbarágósan, és nem kezelnek annyira gyerekként, mint általánosban.

Én az általánost is szeretem meg a gimit is. :D

2012. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmiben nem másabb :D A gimi az általános részletesebb és pontosabb feldolgozása ha mondhatom így :D Viszont-bár suli függő-,élénkebb a diák élet.Ennyi a külömbség szerintem.

14/F

2012. febr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen más. Pl általánosban mindig ki kellett menni az udvarra, nem magáztak miket, sokkal kötöttebb volt.

Középsuli milliószor jobb!

2012. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok elsős a gimiben,hát sok változás nem volt.


Vannak tanárok,akik magasról tesznek rá hogy hogyan tanulsz meg másnapra 20 oldalt,tanuld meg és kész.Nem annyira érdekli őket,de ez abból a szempontból jó,hogy nem kell beszámolnunk nekik a dolgokról,stb.

Magáznak,és mi is csak tanárnő/tanárúrnak szólíthatjuk őket,nem xy néni,bácsi,és nincs csókolom,csak jó napot kívánok.


a suli légköre jobb,viszont több a klikk(nálunk) mint általánosban.

Összességében én jobban szeretem a gimit,csak ne kellene ennyit tanulni.:D

2012. febr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal nagyobb önállóságod van, felnőttként kezelnek. AKármi bajod van, neked kell elintézned. Nincs ellenőrizgetés, hogy szünetben kimentél-e a folyosóra, amíg nem túrod szét az iskolát, nem csinálnak semmit. Senki nincs a hátsódban, de tanulni többet kell.
2012. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Másabb jóval.

Ált.isibe még gyerekként kezelnek jóformán. Ott még jóformán nyalják az ember seggét. És a középsuli az ahol már inkább belekakilnak ebbe. / még a régi tanáraim szerint/ De pl:. nekem jobban nyalják itt a seggem mint ált.isi.be anno. /bár akkor engem lesz*rtak/

Meg azt mondták régen hogy legalább egy jegyet fogunk rontani ahogy átkerülünk középiskolába. Én már elsőbe legalább féljegyet javítottam pedig nem tanultam többet mint ált.isi.be.

Meg itt jobban magadra vagy szorulva. Mert ha pl:. kifogsz egy olyan of.et akkor szinte semmit nem lehet rábízni. Ált.isi.be meg mindig intézték helyettünk.

Tanárok stílusa is valamennyivel másabb. Emlékeszek nekünk ált.isi.be nem volt olyan nagy különbség a legszigorúbb/legzajosabb és a leglágy szívűbb közt. /hiába láttam akkoriba olyan nagynak/ itt meg ég és föld. Általában minden tanár tanárnő vagy tanárúr másképp nem lehet hívni őket. Ha kifogsz épp egy olyan tanárt akkor egész évbe azon fogsz szenvedni hogy ne bukjál.

Én pl: 8.ban 5es voltam fizikából 9-10be szenvedtem a 3asért. És ilyen esetekben fogsz arra gondolni, hogy dejó volt ált.isi.be. /bár szerintem akkor se volt volt jobb mert most jobb/ Ha szerencséd van akkor kifogod a másik végzetett akivel meglehet beszélni hogy ha valami bajod van. /Nekem volt olyan 10.be hogy kiborított az egyik tanár és kimentem óráról amit mellesleg nem igazán lehet és pont ott jött egy normálisabb tanár és megbeszéltük utána meg mondta a tanárnak hogy mi a bajom amit amúgy képtelen lettem volna úgy elmondani annak a nőnek hogy ne orditson velem/

2012. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
nincs annyi idióta mint áltsuliban
2012. márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
70%
Én 8-osztályosba járok ezér eleinte szokatlan volt minden mert a folyosón termekben és szinte mibdenhol mindeenki nagyobb volt mont mi 5.-esek de kb. 2-3 hét után teljesen megsuoktuk, de azt még most sem (8.-ba megyek) hogy minden tanárnak "Jó napot kívánok" + kal kell köszönni és egy csomó még ráadásul magázza is a ranulókat :/de csak ennyi a nagyobb változás perzse ha 9.-be kezded alkor biztasan kevesebb változást veszel majd.
2012. júl. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!