Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Most komolyan, minden szülő...

Most komolyan, minden szülő vitt tegnap virágot pedagógusnapra, aki meg nem az a "bunkó" anyuka?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Aki azt írta, hogy nem vitt, mert szerinte ez nem kötelessége, az mind nulla százalékos választ adott. Most komolyan, mindenki vitt virágot???

Nálunk délután néztem, mikor mentem értük az oviba, egy óvónő sem vitt haza 20 szál virágot, sőt egyet sem láttam. Lehet, hogy csak nálunk nem szokás vinni? Anyumat kérdeztem, de azt mondta, hogy gyerekkoromban sem vittek már a szülők, pedig nem vagyok fiatal.

Vagy valahol még mindig annyira divat, hogy nem tudják elképzelni, hogy valahol nem szokás?

Ezt most tényleg nem értem :-(



2012. jún. 5. 07:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Szia.

Mi kis városban élünk,itt bizony illő felköszönteni a pedagógusokat.De nem lehet letudni csak úgy egy szál virággal,csokor és mellé csokoládé dukál.

És itt aki elfelejti,vagy "nincs rá"nem bunkó,csak...szóval jobb vinni.

2012. jún. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Ez szerintem olyan mint ha név napjuk lenne. Ha viszel viszel, ha nem, nem!

Nem kötelező!

Mindenki saját maga dönti el.

Szerintem illik vinni egy szálat, vagy egy kis csokrot, mert így megköszöni az ember a munkáját, hogy foglalkozik a gyermekemmel.

Ez szerintem nekik nagyon jól esik.


Ez szerintem olyan mint mikor Neked is névnapot van, és van akitől kapsz virágot, vagy csak szóban megemlékezik, vagy egy csokit, neked is jól esik, és te is megjegyzés magadban, milyen jól esett, vagy épp nem, mert hogy számították rá, és mégsem köszöntött fel....


Én vittem virágot, anno gyerekkoromban is divat volt, és láttam más is vitt. Örültem hogy örültek neki, ezzel köszöntük meg az éves munkájukat!

2012. jún. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak virágboltja van vidéki faluban és ott minden osztály közösen köszönti fel a pedagósuokat. én is oda jártam iskolába, ovodába, és akkor is így volt. osztálypénzböl vette meg a szervezö és reggel a gyerekek oda adták. ezt elöre hetekkel megbeszélték vagy szétküldték a szülök. ennyi.

most is ugyan ez a szokás, így senki nem maradt ki. persze volt aki ezen felül még nyalizott, de a normál szülök megmaradnak ennél.

2012. jún. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azért mondom, mi is kisvárosban élünk, de nálunk a tanévzáróra "illett" vinni virágot és a bonbont. A tanévzáró pedig pont múlt hét hétfőn volt (pünkösd hétfő). Akkor most mi bunkók vagyunk, mert egy héttel később megint nem adtam ki 6-7 ezer forintot? Hiszen 4 csokor virág + 4 doboz bonbon, az nem egy ezres.

Itt nálunk a tanévzárói ajándékot veszik véresen komolyan :-(

2012. jún. 5. 07:48
 5/13 anonim ***** válasza:

Én vittem, de igazából két okból: 1. anyukám is pedagógus, és mindig láttam, mennyire meghatja és jólesik neki, ha kap valamit pedagógusnapra. 2. én nagyon hálás vagyok nekik, hogy tündérek a fiammal, és emiatt nem okozott gondot, hogy köszöntsem őket. Igaz, nem virágot vittünk, hanem csokit, mert inkább jelképes köszöntést akartam, nehogy nyalizásnak vegyék, mert azt nem szeretném:)


De szerintem ha valaki nem érzi szükségét, azzal sincs semmi baj:) Hiszen más szakmák képviselőit sem köszöntik fel a többiek:)

A pontozással meg ne törődj, mindig lesznek akikből az ellenvélemény ilyen reakciót vált ki - vadul nyomkodni a piros kezet:)

2012. jún. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjem tanár. Jól esett neki, mert kapott virágot vagy csokit, de aki nem adott neki nem emelte ki, hogy na akkor az a gyerek, vagy szülő... Ez egy gesztus, nem kötelező dolog.
2012. jún. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nem vagy bunkó.

Nem kell ebből ügyet csinálni, valaki visz, valaki nem.

Vagy éppen más alkalommal köszönti fel, ahogy írtad is, pl. évzáró.


Pedagógus vagyok, ha kaptam örültem, ha nem, akkor sem volt semmi. Egyébként személy szerint a csokrokat és a különböző egyéb ajándékokat túlzásnak tartom, egy szál virág és egy-két köszönőszó bőven jól esik mindenkinek. Aki többet vár el, őszintén? Meg sem érdemli... A gesztus a lényeg, nem az, hogy minél nagyobb és drágább "csokréta" legyen.

2012. jún. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én külön nem vittem,hiszen a SZMK-a beszedett pénzünkből vett virágot és könyv utalványt.Külön talán,ha vége az ovis éveknek,és végleg elköszönünk-megköszönünk... :)A mai pénz-helyzetben egyébként, ez nem hiszem hogy "bunkósági-faktor" lenne,de régebben sem volt az.....
2012. jún. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Neked viszont már jó napod lesz,hogy beszólhattál!De a lényeg hogy különb is vagy mint mi! :)
2012. jún. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én nem vittem, nem is láttam, hogy tömegével virággal közlekednének a szülők a környéken. Viszont a lányom amikor csak tud, mindig visz az Óvodába 3 szál virágot a nevelőinek.

Ők pedig utána végigmutatják a gyerekeknek, és megtanítják nekik, melyiknek mi a neve. (Télen azért várta a lányom a tavaszt, hogy tudjon már virágot vinni az Óvodába)

Szóval az, hogy pont erre a napra nem jutott virág, szerintem nekik nem is olyan fontos, hiszen tőlünk már többet kaptak, mint az összes többitől pedagógusnapra.

2012. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!