Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért van ez a lányommal?

Miért van ez a lányommal?

Figyelt kérdés
Nagyon okos, gyors felfogású gyerek, már kiskorában észrevettük, de egyszerűen képtelen tanulni. Ami nem érdekli, annak neki sem ül, matekból bukdácsol. Remek irodalmi vénája van, de mostanában azt sem képes tanulni. Hiába látom, hogy leül és elkezdi, 2 perc múlva már máshol jár, nem tud odafigyelni órákon sem, rosszak a jegyei, pedig egy kis odafigyeléssel színötös lehetne.

2013. márc. 17. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok. :( Ami érdekel azt megtanulom. Pl. Én iskolán kívül arabot tanulok. Azt gyorsan megtanulom , itt is ugyanúgy megkérdezik. Viszont a német kínszenvedés. Pedig próbálok igyekezni de 1es-2es. :(
2013. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanulási zavarai nincsenek? A vizsgálat a nevelési tanácsadóban kérhető, nemcsak iskolai javaslatra, de szülői kérésre is elvégzik. Volt akit helyesírásból mentettek fel (attól persze tanulnia kell, csak osztályzatot nem kap rá), van akit matekból. Nekem az egyik gyereknek papírja van arról, hogy az iskolának a feleltetés helyett írásban kell számon kérniük. Továbbá kötelezték a sulit a fejlesztésre.


Azért mondom, mert azt írod, hogy kiskorában sem tudott tanulni. Nekem kamaszkoromban volt egy átmeneti álmodozós időszakom, amikor a könyv fölött úgy töltöttem órákat hogy két mondatot sem jegyeztem meg belőle, de ez szerintem életkori sajátosság és a gyógymódja egy s.ggberúgás és előtte nem voltam ilyen.

2013. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell egyből mindenféle kamutanácsadóhoz elvinni. Kamaszodik, és egyszerűen más érdekli, ez egy ilyen korszak. Vagy hallgat rátok, vagy nem. Vagy tanul a hibájából, vagy nem. Egyébként én sem szívesen tanultam azt, ami nem érdekel, ez nem egyedi probléma. Nincs ebben semmi különleges.
2013. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hány éves?
2013. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
17
2013. márc. 19. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a korával jár.


Bár egy év múlva ha érettségizik majd alig tud hova kapkodni mert akkor olyan sok lesz.


/tapasztalat, én a négy évet folyamatosan végig tanultam de így is sok/

2013. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én 21 éves vagyok és pontosan ugyanilyen a helyzetem. De nem igazán tudom mit tegyek...hát ez nem hinném hogy hasznos lenne...sajnálom.
2013. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!