Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon rossz az anyukámmal a...

Nagyon rossz az anyukámmal a viszonyom, mi erről a véleményetek, mit tehetnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval. 14 éves vagyok, már egész kicsi koromban is nagyon félreneveltek. El voltam kényeztetve, de nagyon, mindent megkaptam, azt csináltam, amit akartam, stb.

A szüleim elváltak, van egy hugom, az anyukámmal élek és a nagymamámmal. A nagymamám segít nekem elég sok mindenben, ő kedves velem, tanul velem, beszélget, stb.. Viszont anyukámat nagyon nem érdeklem MÁR. Régen ez nem így volt. Mikor elkezdtem lázadozni (kb 11-12 évesen, tehát még nem is olyan régen), akkor ő ezt úgy dolgozta fel, hogy abszolút utálom őt, lesz*rok mindent, stb. erre ő is ugyanezt tette/teszi a mai napig: nem beszélget velem, elenged mindenhova (ezért kicsit el is vagyok züllve sajnos..), nem érdeklem, semmi. Kb beszélőviszony sincs köztünk.

Neki se könnyű, mert a nagymamámmal se vannak jóba, illetve a hugomnak nincs apja, és gondolom őt is bántja, hogy nem beszél velem.

Mit tudnék tenni?..



2013. ápr. 23. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

mit akarsz tenni? nem értem. Jó viszonyt szeretnél, vagy csak hogy kibírjátok egymást? Beszélgetni vele?

Szóval javítani akarsz, vagy csak túlélni?

2013. ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Javítani, jóba lenni vele..
2013. ápr. 24. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Ülj le vele, mondd el őszintén, ami bánt. Nagyon jó alkalom erre az anyák napja, készíts neki valami meglepit, mondd el, hogy mennyire szereted! Biztosan nagyon fog örülni!
2013. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi esetre se próbálj egyik napról a másikra javítani a viszonyotokon! Egyrészt ayukád félreérthetné, talán azt gondolná, csak arra megy ki a játék hogy valamit megkapj, másrészt gondolom nemcsak anyukád haragszik rád időnként, hanem néha te is rá, így nem valószínű, hogy kibírnátok a hirtelen váltást. Ha anyukáddal valami nézeteltérésetek van, ne mondd ki az első dolgot, ami eszedbe jut, először gondold át, mit is akarsz mondani, megbánhatod-e később, fogalmazd meg vállalhatóan a véleményedet. Ha te így viselkedsz vele, ám ő továbbra is ellenséges marad, számon kérheted, hogy miért ilyen veled, mikor te próbálnál nyitni felé. Viszont ezt ne csak úgy foghegyről vesd oda, hanem tényleg próbálj nyitni felé, javítani a kapcsolatotokon! :) Hajrá
2013. ápr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!