Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Más is utálja a ovis/iskolás...

Más is utálja a ovis/iskolás szülői értekezleteket?

Figyelt kérdés
minimum 2 órán át tart, a gyerekeimtől veszem el az időt...
2013. szept. 4. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Teljesen értelmetlen. A nagyrészt statisztikai ismertető, aztán általánosságban beszélnek a gyerekekről, utána szavazzuk meg a nemtommit. A fogadó órának van értelme.
2013. szept. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. válaszolónál akkor hozzánk képest még érdekfeszítő lehet egy szülői, ha vannak „statisztikai ismertetők” és beszélnek a gyerekekről. Nálunk adnak egy listát, hogy mit kell venni – majd azt felolvassák, ezután pedig befizetjük, amit kell, és agyő. Ha esetleg valaki jelez valamilyen (nem csak az ő gyerekét érintő) problémát, akkor azt gyorsan elhessentik, hogy nem fontos. :)
2013. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 órát beszélnek arról, hogy mit kell otthon megtanítani a gyerekeknek, konkrét házifeladatokat adnak az óvodásoknak és szülőknek, mintha csak ezekre lenne időm. Sorolják, hogy mire kell pénz, pénz, pénz. Elmondják az aktuális házirend szigorításokat. Kritizálják egy sort a gyerekeket és szülőket. Mindeközben 1-2 apuka jópofáskodik, és hülye poénokat sütöget el. Minden alkalommal ugyan azokat. Mint például, hogy a csoportpénzt neki adjuk, vagy, hogy majd ő meglátogatja szívesen az óvónénit éjszaka.
2013. szept. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És akkor képzeljétek el, hogy én tanárként mennyire utálom. Jön egy csomó szülő. A legtöbb oda sem figyel arra, amit mondok. És aki figyel, azt sem nagyon érdekli. De nekem mégis ott kell lennem, miközben én is szívesebben lennék otthon a gyermekemmel.
2013. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Tanárként tudnod kellene, hogy ha érdekes és fontos dolgokról, jó stílusban beszélsz, akkor figyelni fognak rád. ;)

Egyébként ez nálunk nem igaz, mert mindenki figyel (de minek).


Én csak egyet nem értek az iskolai szülőiken: miért nem beszélnek arról, hogy mi lesz az iskolában, az adott évfolyamon (pl. nekem elsős és másodikos gyerek szülőjeként fogalmam sincs, hogy lesz az értékelés/osztályzás).

2013. szept. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai rendtartás ismertetése nem igazán tartozik az érdekes dolgok közé. És tanár létemre sem tudok bármiről jó stílusban beszélni. Szerencsére legtöbb esetben a saját tantárgyaimról sikerül :-)


Viszont ha valami érdekel, miért nem kérdezed meg? Én mikor elmondom amit ilyenkor kötelező, mindig megkérdezem kinek van valami kérdése. Még sosem volt senkinek :-( Esetleg annyi, hogy Petike miért ül Zsuzsika mellett, mikor inkább Zolika mellett akarna...


Én felső tagozaton tanítok és nekünk meg van határozva, hogy milyen szempontok szerint osztályozunk. Gondolom erre nálatok is kell, hogy legyen valamilyen szabályzat. Szerintem kérdezz rá :-)

2013. szept. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Hát,akkor még lájtos (bocs,de magyar vagyok,angolt pedig nem tanultam,ezért írtam fonetikusan) is Mindenkinél!!! A Párom ment a suliba hét elején,és kajak nem tudom hogy csinálták,de lényegében több mint 2 órát beszéltek a nagy semmiről,a lényeget utána mondták el cirka 15 percben!!

És hozzá teszem,év nyitó után (vasárnap) is volt egy kis "beszélgetés",ami majd 1 órán át tartott....



Az ovisról meg ne is beszéljek. Az elsőn kiválasztjuk a szmk-kat,utána elmondja az óvónő,hogy miket kér (wc papír,zsepi...) és mennyit- hozzá fűzném,hogy ez már az ovi második hetében van,amikor már az Újjoncok is értesültek tőlünk,hogy mit kell és mennyit. Majd elhadarják hogy mikor lesz szünet,mikor lesz valami rendezvény. Mind ezt sacc/kb abban a 2 órában,amit itt emlegettek. Ne kérdezzétek hogy sikerül így,nem tudom,de már nem járok egyre sem. Nem tudom ki az szmk és ki nem,azt sem tudom melyik anyuka van a mi csoportunkban,pedig már a 2. gyerek jár ahhoz az óvónénihez,sőt lövésem sincs ki a dajkájuk :-P


Amikor lesz valami úgy is kiírják,és az Óvónőnk is szól,kijön az ajtó elé,és mondja ha lesz valami - én nem megyek be az épületbe,mert a babakocsiban a gyereket nem hagyhatom,és nem akarom kivéve a babakocsiból, becűgölni a pici öltözőbe,ahol a többi szülő nyomorog-én miért nyomorogjak?

2013. szept. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A szülői értekezleten ritkán van olyan hasznos kis hírmorzsa nálunk is, amiért érdemes ottlenni...

Annyira nagyon általánosságban beszélnek, hogy komolyan nem tudom mi értelme van hallgatni.

Én is utálom... de ez van- még eddig mindig ottvoltam mindegyiken.

2013. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Tegnap másfél órát ültem szülőin. A tanév rendjének ismertetése, tervezett programok voltak az alaptéma, plusz fél óra elment azzal, hogy most milyen könyvből is tanulják tulajdonképpen az idegen nyelvet.

Ma is megyek szülőire, már előre tudom, hogy arról fog szólni - legalább két órában - az egész, hogy az osztályfőnök fényezi magát ezerrel.

Tizenkét éve járok szülőikre. Az oviban még jó volt, az valóban a gyerekekről szólt inkább, de ami ebben a suliban van...

Két hét múlva is lesz szülői, amire persze elmegyek, viszont tudom, hogy csak az aktuális, fontos dolgokról lesz szó, így előre látható, hogy nem fog órákig tartani.

2013. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hála az égnek, régen kinőttek a gyerekeim az iskolapadból, mert nagyon rühelltem a szülőiket.
2013. szept. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!