Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egyszerűen utálom a sulit!...

Egyszerűen utálom a sulit! Utálok tanulni is! Ti, hogy vagytok ezzel? 18/L

Figyelt kérdés

Nagyon nem vártam ezt a tanévet sem! Egyszerúen írtózom tőle!:(

Űjra kell egy csomó leckét bemagolni meg tanulni.:( Semmi kedvem ehhez az egészhez!:( Újra korán kell felkelni meg fagyaskodni kell télen a buszmegálóban.

Egyszerűen tök szar ez az egész...!:(


Ti, hogy vagytok ezzel?



2013. szept. 16. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Milyen szar lesz majd dolgozni..
2013. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Amikor ott tartottam, mint te, így éreztem. Aztán továbbtanultam, ami azt hozta magával, hogy érdekelt is, amit tanítanak, nem csak muszájból csináltam. Akkor már volt, hogy úgy keltem fel, hogy jókedvvel indultam, mert kíváncsi voltam, mi lesz aznap. A társaság is jobb volt, mert nem random egykorúakkal voltam összezárva, hanem olyanokkal, akiket az érdekelt, ami engem is. Nagy különbség! Aztán jött a felnőtt lét, munka, stb. Ha szerencséd van, jó munkahelyed lesz, és élvezed, ha nem, akkor szarabb lesz reggel felkelni, mint ahogy most érzed magad! Az élet ilyen, egyszer fent, egyszer lent.
2013. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

nekem is nagyon nehéz most beleszokni az új évbe. kb 2 és fél év múlva végzek (hozzáteszem, húsz évesen, nulladik évfolyam miatt, mostmár így utólag látom, mekkora érvágás). alig várom már a végét, mert ez így most nagyon nehéz. de az életben voltak/vannak/lesznek nehéz helyzetek, úgyhogy igyekszem a napi jó dolgokra koncentrálni, pl. hogy ma van történelem óra, amit imádok, csúcs szuper tanárom van, nem arra, hogy coopert kell futni tesin (aminek szerintem szintén nincs sok értelme... főleg hogy betonon futunk, ami nem egy osztálytársamnak tette tönkre a térdét, egyenetlen talajon, időre. csak a futást utáltatta meg velem.) és megpróbálok sodródni az árral. nem gondolok arra, meddig kell még benn maradnom, nem számolgatom az időt, és így tudom élvezni azt a néhány órát, ami érdekel.

nagyon meg tudom érteni, mit érzel most, de ahogy írták, tényleg előfordulhatnak ennél nehezebb helyzetek is, ami persze nem jelenti azt, hogy a mostani ettől könnyebb lesz. túl kell élni, ennyi. igen, testnevelésnek gúnyolják azt, ahol többet ártanak, mint használnak (mielőtt bárki lepontozna, szeretem a testmozgást, nem egy hisztiző kamasz vagyok, akinek nincs kedve leizzadni a sminkjét. ez az, amit átélek), sok tanár csak unalmasan darál, és meg kell tanulni olyanokat, amikre már 3 év múlva nem lesz szükéged.

én ebben a témában kompromisszumot kötöttem magammal: ami érdekel, vagy továbbtanulás szempontjából fontos, az legyen meg 4-5-re, ez a saját magamnak felállított elvárás. a többi "tölteléktárgy", ahol rossz (eseleg szívat) a tanár, nehéz, és nem akarom arra áldozni az időmet, ha egy fontos tárgyra is készülnöm kell, vagy szimplán utálom, és nem érdekel, az meg ellehet 3-4-essel is, sem én, sem a szüleim nem halunk bele. nálam ez a földrajz: rossz a tanár, sok az anyag, utálom, "nemérdekel" kategóriás, és soha nem veszem hasznát. készülök rá, de nem lihegem túl. azt tanácsolom, te is redukáld az ilyen tárgyakra fordított időt, akkor nem tűnik olyan soknak, és fullasztónak. persze csak ha erre van lehetőséged.

2013. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!:)


Nálam az a baj, hogy gyengénlátó vagyok és az első sorból sem látom a táblát így rengeteg kellemetlen helyzetben voltam ez miatt. Már ovodás korom óta csúfoltak, így mindig sírva jöttem haza. Sosem értettem, hogy miért meg, hogy lehetnek ilyen szívtelenek meg kegyetlenek az emberek, egyszerűen képtelen voltaam/vagyok feldolgozni, hogy egy ilyen világban élek! Volt, hogy leköptek, megaláztak, elégették a táskám, begyújtották a hajam, de csendesen tűrtem! Már kiskorom óta rengeteg kudarc ért, egyik a másik után.:( Persze mai napig senki sem tudja felfogni, hogy mit is éreztem/érzek most meg, hogy mi van a szívemben. Amugy is egy olyan tipus vagyok aki magába zárkózik. Így senki sem tud sok mindent rólam, sosem voltak igazi barátaim, mindenki csak becsapott meg átvert...!:( Már belefáradtam ebbe az egészbe!:( Jártam bentlakásos suliba is, de el kellett jönnöm onnan, az mindegy, hogy miért...A koleszt is ott kellett hagynom, mert rengeteg rossz dolog történt velem ott is...!:( Most otthon kinlódom a sulival. A koleszban anorexiás lettem, csak infúzióval meg szondás táplálással maradtam életben...!:( 3 öngyilkossági kisérleten vagyok túl (tudom azt mondjátok nincs olyan ok ami ide tud vezetni, de nekem minden összegyűlt, higgyjétek el nyomós okom volt rá), egyszer 100-nál is több gyógyszert vettem be, azért éltem túl, mert időben kimostak, aztán meg az intenzív osztályra kerűltem. Egy kész rémálom az életem...! Anyummal rengeteget veszekszem!


Nagyjából ennyi! Ezek miatt is látni sem bírom az iskolát, de küzdenem kell! Egyszerűen nem szabad feladnom ilyen könnyen!:(


Most szedek gyógyszert meg járok pszihológushoz is!

2013. szept. 16. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
2%
Senki se mondta, hogy tanulnod kell. Hagyd abba és legyél takarító vagy utcaseprő
2013. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Tanulni rossz, de tudni jó !! És ahhoz, hogy tudj, muszj tanulnod.

Ami meg az osztlyodat illeti, gondolom most fog végezni, egytemen már kicsit másabba, azt meg jobban fogod szerenti, mert azt taulsz, amit szeretnél.

2013. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Gonosz világban élünk, aki kicsit kilóg a sorból, nem olyan mint az átlag, azt mindig bántás éri az átlagos emberek részéről. A fiamat most legutóbb azért gúnyolták ki az osztálytársai, mert nem azt a zenét szereti, mint ők...

Neked elég sok problémád van, de kitartás! "Teher alatt nő a pálma..."

Középiskolába én is utáltam járni, utáltam tanulni, és utáltam jónéhány csúfolódó osztálytársamat. Csendes, visszahúzódó lány voltam, akkor sem értettem miért vagyok jónéhány fiúnak céltáblája a gúnyolódásban.

Azután továbbtanultam, főiskolára kerültem, és megváltozott minden. Azt tanultam, ami érdekelt, könnyebben ment a tanulás, jó közösségbe kerültem, hasonló érdeklődésű normális emberek közé, jól éreztem magam, kinyíltam, mindenki kedvelt, a társaság középpontja lettem, a rút kiskacsából szépséges hattyú lett. A munkámat is szeretem, többdiplomás pedagógus vagyok, és többgyerekes családanya. Talán azért kellett nekem szenvednem kamaszkoromban, hogy felnőttként jobban megértsem a tanítványaimat, és tudjak segíteni az ilyen esetekben.

Szerintem mindennek oka van, semmi nem történik véletlenül. Ha így állsz hozzá ehhez a tanévhez, tényleg rossz is lesz. Válaszd el a lényegest a lényegtelentől. Az nem lényeges, hogy télen fagyoskodni kell a buszmegállóban, más is fagyoskodik, aki szívesen megy iskolába, az is. A téged bántókat kerüld el. A tanulás meg, hát 18 évesen már próbálj meg nem magolni, hanem megérteni a tananyagot, akkor nem lesz olyan teher a tanulás. Mindenkinek más segít, van aki hallás után tanul jól, van aki vizuális típusú, ábrákkal,rajzokkal segíti magát, szövegkiemelővel aláhúzza a lényeget stb. Jutalmazd meg magad valamivel, ha jól sikerül egy-egy tananyag elsajátítása, egy kis nasi stb. A lényeg, hogy tedd magadnak élvezetesebbé ezt a tanévet, mert ígyis-ugyis oda kell járnod ahova most jársz, hát nem mindegy, hogyan. Tekintsd ezt az évet ugródeszkának, a következő év felé. Legyen célod, arra haladj. Ha továbbtanulsz olyan irányba, ami érdekel, majd meglátod könnyebb lesz! De a koránkelést szokd meg, az megmarad. Én is utálom, reggel kétszer is benyomom a szundigombot, mielőtt felkelek, de felkelek. Dolgozni is fárasztó, de ha azt csinálod, amit szeretsz, akkor pozitív fáradtság tölt el, sikerélményed lehet, míg ellenkező esetben kész kínszenvedés lehet, erre gondolj, hogy a tanulással esélyt adsz magadnak arra, hogy felnőttkorodban ettől jobb életed lehessen!

Sok sikert és kitartás!

2013. szept. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen!:)
2013. szept. 20. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!