Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hányadik osztályos korától...

Hányadik osztályos korától megy egyedül a gyermeked iskolába?

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 07:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
engem anyukám már másodikban egyedül elengedett, de csak azért, mert nagyon közel volt az iskola. az osztálytársaim csak ilyen 4. 5. körül jöttek egyedül
2013. szept. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Megyeszékhelyen lakunk és harmadik osztálytól egyedül megy iskolába és egyedül jön haza
2013. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ez jó kérdés, engem is foglalkoztat.

Azt gondolom, erősen függ az iskola távolságától és a gyerek személyiségétől. Mi közel lakunk a sulihoz, de két, reggelente elég forgalmas úton is át kell mennie a gyereknek (az egyiken nincs is zebra), a gyerekem pedig elég szétszórt, ezért még nem engedném egyedül (másodikos).

Egyébként nálunk szinte mindenki kocsival hozza-viszi a gyereket, mert az osztály háromnegyede baromi messziről jár a suliba.

2013. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
100%
Minden válasz nagyon jó.Teljesen azon múlik,milyen messze kell menni a nebulónak.Természetesen,ha a szomszédba van az iskola,akkor nem kell kísérni.
2013. szept. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló vagyok

Nálunk az iskola 2 km és a városközponton kell keresztül menni, ami elég forgalmas

Harmadikas korától egyedül megy biciklivel

2013. szept. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 6.tól jártam egyedül. De nekem elég messze volt az általános. (Villamossal 7 megálló,felsőben meg metróval 6-7 megálló meg 3 villamos. Középsuliban már végig egyedül jártam.Ott már átutaztam a várost:)
2013. szept. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én negyediktől mentem egyedül iskolába, most vagyok tizedikes, 10 perces távról volt szó, viszont a központban volt az iskola, és a forgalom nagy volt mindig.:)
2013. szept. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 klopusz ***** válasza:
100%

Mi ugyan közel lakunk az iskolához, de bizony kocsival viszem a gyerekeimet.

Van egy nagyon forgalmas kereszteződés (zebra nincs), ahol simán hatvannal robognak az autók, úgyhogy elég nehéz átjutni még felnőttnek is. Ráadásul lakó-pihenő övezet a miénk, ahova elfelejtettek járdát csinálni, így a gyalogos forgalom is az úttesten zajlik.

Amúgy hetedikes lányum persze nyugodtan járhatna egyedül, hazafelé szokott is, de a fiamat, aki harmadikos semmiképpen sem engedném el. Ráadásul a nővérére sem bízhatom, mert tudom, hogy "csak azért se" fogadna szót neki.

2013. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
3.,4. osztályos kortól.
2013. szept. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
100%

Én harmadik közepétől jártam egyedül, de úgy , hogy előtte minden nap elkísért anyukám a suliig, ami nyolc megálló és egy-két sarok.Mi az egyik forgalmas helyen lakunk, de egy idő után megtanultam mindent, hol hogy kell menni.

Nálunk volt aki már másodikban egyedül ment, de valaki csak 7-ben.

2013. szept. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!