Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A tanitoneni huzgalja a fiam...

A tanitoneni huzgalja a fiam hajat. Mi lenne a jo megoldas?

Figyelt kérdés

A fiam 7 eves,masodikos.Szofogado,jo gyerek,tavaly a legjobb tanulo volt az osztalyban.

Iden egy nagyon eleven kisfiu mellett ul,aki folyamatosan beszel az orakon.

Arra panaszkodott,hogy a tanitoneni ketszer(erosen)meghuzta a hajat,amikor a mellette ulo gyerek rosszalkodott,pedig o nem csinalt semmi rosszat,nem o beszelt.

Mi semmilyen jellegu testi fenyitest sem alkalmaztunk soha itthon,es az iskolai incidens hatasara a fiam haromszor sorozatosan bepisilt ejszaka.(Nem is emlekszem mikor fordult elo ilyen utoljara)Egyszer pedig elsirta magat,hogy nem akar suliba menni,mert minden oran ezzel a tanitonenivel lesznek.

Hogy lehetne ezt kulturalt korulmenyek kozott elintezni? Mindenkepp beszelni fogok a tanitonovel,de nem tudom, hogy varjak-e a kovetkezo panaszig,vagy most rogton menjek? Nagyon merges vagyok a tortentek miatt,de nem szeretnem tulreagalni sem.



2013. szept. 20. 08:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
39%
Nos lehet, hogy egy agresszív barom vagyok (bár a feleségemet megkérdeztem biztos, ami biztos, hogy így van-e, szerinte nem). De elég szánalmas akkor is, hogy ha szerinted nem volt igazságos a büntetés itt vered a nyálad ahelyett, hogy csinálnál valamit. Ha nem a gyereked a nyámnyila akkor Te vagy... Igazából átérzem a problémád, nekünk is volt hasonló, bár testi fenyítésről nem volt szó az oviban. Azóta mindkét fiam másik óvodába jár, mert nem itt álltam neki rinyálni, hanem csináltam valamit. Ha meg ilyen hülye vagy, hogy nem tudsz magadtól a helyzettel mit kezdeni, meg is érdemled, és részemről itt le is zártam a témát.
2013. szept. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Csaba81F válasza:
30%
Bemenni, meghúzni a tanár haját és beleverni a falba, majd megkérdezni: szerinted ez helyénvaló, amit csinálok? jó érzés? nem? nem? akkor miből gondolod, hogy a gyerekemmel helytálló csinálni te mocskos*********... ha még egyszer bántalmazod, az lesz a legkevesebb bajod, hogy megint széttéplek
2013. szept. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
43%

először is: a fiadat egy olyan gyerek mellé ültették,aki szeret beszélgetni.Valószínűleg ebben a fiad is partner,mert ha nem reagálna,nem beszélne a gyerek sem.Nincs is ezzel semmi gond,én is ilyen voltam,aztán engem is "megrontottak"..De ne legyél már ENNYIRE elfogult! Viszont a tanárnő lépése sem volt jogos,mivel már mondtad,hogy más is panaszkodott rá,én együtt mennék be a szülőkkel.

De ezt én is furcsának látom,hogy a fiad annyira beijedt két hajhúzástól,hogy háromszor összehugyozta magát,meg bőgött..Ne neveljetek belőle anyámasszony katonáját.

2013. okt. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
29%
Végre egy értelmes ember....
2013. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg üljön máshova a gyerek ,v vágass neki fél centis hajat, v dirihez is mehetsz végső esetben. Am, van olyan tanár, hallottam, h ismimet még alsóban kipécézte, és más feladatot adott neki, aztán mást kért számon, meg direkt rossz jegyeket adott neki, direkt meg akarta buktatni, aztán a csaj apja párszor meglátogatta a tancsinénit, utána már normális volt a csajjal is. Csak nem tetszett neki a csajnak a feje, egyéb oka nem volt, hogy rá, hogy szivassa.
2013. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
*rá,h szivassa,
2013. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
72%

Ha igaza van a tanárnak, ha nem, vannak más módszerek is mint a fizikai kényszer alkalmazása. Az ilyen tanárok nem tanárnak valók, nem tudnak nevelni, normálisan fegyelmezni (mert, hogy lehet bántalmazás nélkül is rendet tartani- és amúgy is jogellenes tett a gyereket fizikailag bántalmazni), vagy pályát tévesztett, vagy már belefásult a munkájába. Mindig is rühelltem az ilyen tanárokat, akik mindent így oldanak meg. Azt hiszem az órán beszélgetés még nem olyan nagy bűn, és lehet, hogy a gyerek csak udvariasságból válaszol a másiknak.


Jelekh: Szerintem te sem örülnél neki, ha a munkahelyeden mást csinálnál, mint a munkaköri leírásodban szerepel, és ezért a főnököd meghúzza a hajad. Valószínűleg visszaütnél, még ha a munkahelyed is bánja, mert elég megalázó lenne számodra a többiek előtt.

2013. okt. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
29%

Igen, ebben igazad van, de itt jön az, hogy engem úgy neveltek, hogy tudjam hogyan kell viselkednem az óvodámban, iskoláimban, munkahelyemen úgy, hogy ne büntessenek meg... A munkahelyemen meg megnézném kinek lenne mersze belém kötni, állnék elébe. Egyébként nem ütnék vissza, szimplán beperelném a munkaadómat és egy kis lét lehúznék róla.

De most komolyan nem a testi erőszakot priorizálom a közoktatásban, de akkor is sajnálom szegény pedagógusokat. Adott egy vásott kölyök, zavarja a tanítást, zavarja a többieket, hiába ad neki fekete pontot, ír az ellenőrzőjébe leszarja mindenki. Ilyenkor mi a helyzet? Te hogyan zaboláznál meg egy ilyen gyereket? És ez még csak egy, mi van abban az esetben ha egy 20 fős osztályban akad 10 ilyen gyerek? Kérlek oszd meg velem, mert én komolyan mondom tanácstalan lennék.

2013. okt. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
100%
Vannak jó tanárok és rossz tanárok. Ha a gyerek összepisili miatta magát az nyilván nem jó tanár. Az előző válaszoló nem mond hülyeségeket, de itt 7-8 éves gyerekekről van szó, nem tizenéves diákokról! Mellesleg engem se vertek a szüleim mégis erős vagyok lelkileg és nem melleseg fizikailag is. Szóval ez nem ettől függ. Ha egy gyereket vernek az is lehet lelki roncs. (Kicsit durván fogalmaztam, bocs) Egyébként ha egy gyerek rossz volt és sikeresen hazudott róla, akkor mért félne annyira? És én sem mondom, hogy reklamáljunk, hogy te jó ég hát az én kicsikém... meg lehet ezt csinálni normálisan is! Barátnőm anyja tanító, ott viszont tényleg hülyeségeken problémáznak. A fenti helyzetben viszont egy egy figyelmeztetést megér a dolog, ez alatt nem azt értem, hogy borítsuk rá az asztalt, ugye értitek. (És ez diák szemszögből írtam, 15L)
2013. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ha még jársz erre, ird meg lécci mire jutottál. Egy elültetés kérés ebben az esetben elég kellett legyen.
2015. máj. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!