Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinaljak hogy ne huzgalja...

Mit csinaljak hogy ne huzgalja ki a hajat 2.5 eves lanyom?

Figyelt kérdés
Elalvas elott es ejjel ha felebred ugy nyugtatja magat hogy a hajat tekeri es huzgalja' nem erovelcsak szepen lassan neha ket kezzel is turja. Mintha egy mely relaxaciot adna ez neki. Reggelre viszont tele van a parnaja hajjal. A delutani alvasnal is ugyanezt csinalja. Rovid haja van amugy kisse fius, mert meg nem nott neki hosszura. Mit tegyek hogy leszoktassam ot errol a rossz szokasrol? Csak elalvaskor van ez amugy,hozza se nyul a hajahoz.
2013. jún. 21. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Adjál neki valami plüssállatot, ami puha hosszú szőrű, hátha a haja helyett azt piszkálja.


Amúgy én 28 évesen is piszkálom néha elalvás előtt a hajam, főleg amikor gondolkozom valamin és elfeledkezem magamról...kiskoromban amikor rövid volt a hajam, akkor a takaró csücskét gyűrtem össze és azt simiztem. :-D Azért gondolom, hogy valami pótszer beválhat.

2013. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja, ahogy cumi kerül a szájába alvás előtt, rögtön "átszellemül" elkezdi pödörni a haját, vagy túrja, ahogy a te kislányod. Cumi nélkül ő sem csinálja. Amikor kicsi volt, a fülét piszkálta, aztán elkezdett "hajazni". Már mástól is hallottam, ez aféle komfortcselekvés. Namost. Én nemrég adtam neki egy textil pelust alváshoz, azt szereti ölelgetni, gyűrögetni, mintha kevesebbet hajazna. Próbáld meg. 2,5 éves az enyém is :)
2013. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kb 100ból 100 gyereknek van ilyen "önhipnotizáló" rituáléja. Sőt a felnőttek zömének is, agyilag legalábbis.

Szerintem jól teszed, hogy rövidre vágatod a haját.

Én elvinném egy hatalmas játékboltba és megállítanám a plüssök előtt. Mondanám neki, hogy ez a sok állat mind azt szeretné, hogy ő simogassa elalvás előtt, és hogy válasszon közülük egy alvótársat. Vagy beválik, vagy ki kell találni mást :) De semmiképp sem drasztikus megoldást, pl kesztyű vagy bünti. Olyan pici még. Kis cuki :)

2013. jún. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!