Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok iskolát gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Nagy a választék, alternatív iskolák, ahol a gyermek lelki világa az első, középszintű elvárásokat támasztó állami sulik, erős, magas elvárást támasztó brutál sulik, kéttannyelvű és magánsulik, mint a szivárvány... mi alapján döntötök/döntöttetek? Szülőként hogy érzitek, helyes lépés volt? A gyerek hogy érzi magát? Mit szeret az iskolában és mit nem?
2013. okt. 3. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
erkölcs, tudás, biztonság.Igen helyes lépés volt. Akkor érzi magát jól, ha lazulás van, ha nehezebb akkor meg nyög, de átlag feletti a követelmény, körülbelül 3x-osa a normál suliknak.Tehát elég jelentősen le is van terhelve.Odafigyelnek rájuk, nem kell aggódni a hazudozás,drog és a pia és csordaszellem miatt, nincs éjszakázós brancs horda. Többszörös túljelentkezés, a maximumot hozzák ki a gyerekekből és meg is követelik, hogy a maximumot nyujtsa stb.
2013. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez melyik iskola? Hány éve jár oda? Gondolod, hogy a túlterhelés a megoldás az ellen, hogy elkallódjon a tinédzser? (kisgyermekes szülőként kérdezem, nem tapasztalatból vagy kötekedésből, őszintén érdekel a véleményed!)
2013. okt. 3. 13:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy Bp-i általásos suli és gimi. Most 10.-es.
2013. okt. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

*Gondolod, hogy a túlterhelés a megoldás az ellen, hogy elkallódjon a tinédzser?


Az, hogy egy tinédzser ne kallodjon el, elsősorban jó családi alapokkal kell rendelkeznie, ehhez a tanárok, a pedagógiai részt adják hozzá, és a kettő ötvözete mutatkozik meg a gyereknél. Szerintem.


Ahol egyik vagy másik is hibázik, ott lesz az, amikor kezelhetetlen lesz a gyerek.


Ha hozzászokik a gyerek, hogy a maximumot adja, akkor szerintem később az élete más területén is önmagának fog megfelelni, és az lesz a szintje.

2013. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg azt akarod, hogy a gyereked ne hátszélre támaszkodjon,hanem önerőre, akkor alap, hogy önmagához mérten a legmagasabb mércét alkalmazza-maga a gyerek.
2013. okt. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És ha ez a túlterhelés sok negatív élményt eredményez az életében, amikor úgy érzi, hogy nem felel meg, nem elég jó? Nem lehet, hogy néha visszafelé sül el? Van távolabbi ismerősi körben orvosira járó fiatal, aki mesél az orvosis bulikról, hát minden, csak nem szolid... én úgy gondoltam eddig, hogy ez a túlnyomás eredménye, mert előbb-utóbb az ember menekül abból, ami ennyire leterheli. Nincsenek ilyen félelmeid szülőként, hogy egyszer besokall a gyerek és otthagyja az egészet?
2013. okt. 3. 13:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A jó családi alapok, nem egzisztenciálisan értettem, hanem érzelmileg.Stabilitásban.
2013. okt. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6 Ha jó alapokat adsz a gyereknek, akkor nem kell attól aggód nod, hogy mi lesz egy gólyatáboron.Mert eleve a gyerek saját maga nem fog akarni résztvenni az ilyen beavatásos tré bulikon. Nem azért mert te tiltod, hanem azért mert neki önmagának a saját akaratából nem felel meg.És ha nincs benne a csordaszellem, akkor nem is tudnak ráhatni azzal, hogy "mi lesz ha kimnarad belőle" szöveg.


Érted? Nem te tiltod,mint szülő, hanem a gyerek saját maga dönt és mond nemet arra ami neki nem felel meg az erkölcseinek, a gondolkodásának.

2013. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8+ Most mehetne bár hová, de nem akar. Saját maga dönt.

Ha valahová akar menni, mehet, de tudja, hogy hol a határ. Természetesen az alaplázadás is meg van, tehát nem egy bólógató gyerek, de az más dolgokban nyilvánul meg. Szóba se kerül, hogy éjjelre ki akar maradni. Jó mondjuk most lesz 16, tehát még van pár necces időszak, de már elég jól halad..

2013. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egyébként hagyom, hogy ha hibás döntést hoz. Egyszer elmondom az én véleményemet, és utána hagyom(bár mögötte állok, csak ő ezt nem tudja) de hagyom, hogy a saját bőrén is tanuljon. Aztán amikor sír, kesereg, akkor..
2013. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!