Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Könnyített testnevelés?

Könnyített testnevelés?

Figyelt kérdés

Könnyített tesihez milyen papírok szükségesek, iskolaorvos vagy háziorvos is ad, indok esetén, és persze vizsgálat után?.

És aki könnyített tesin van, milyen gyakorlatokat, mozgásokat nem csinálhat? Például futnia szabad, itt gondolok a 12 perces futásra?


2012. júl. 13. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
az attól függ milyen okból kapod a könnyített tesit... amúgy nem ajánlom, örülj neki, hogy még megmozgatnak hetente 2*... 20onévesen meg majd panaszkodsz a hátfájásodra...
2012. júl. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha a tüdőm miatt kapom.Ezért kérdeztem a futást. Vagy nem tudom, amiatt kapok-e papírt?.
2012. júl. 13. 22:19
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha lógni akarsz tesiről, akkor a legrosszabbat teszed magadnak! 25-30 évesen már lerobbant vén szar leszel!
2012. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi a baja a tüdődnek, ami indokolná a könnyített tornaórákat?
2012. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
30-50 méter futás után kapkodok a levegőért, de annyira, hogy majd meg fulladok.Szóval nem arról van szó, hogy a lábam nem bírná vagy valami, hanem fulladok.És nem is vagyok elhízva.
2012. júl. 13. 22:23
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha 50 meter utan levegö utan kapkodsz, akor nyilvan kapsz futas alol felmentest, meg minden mas alol, amit a szakorvos ugy lat. De azert en is azt javaslom, amit tudsz, csinalj meg tesioran. En gimiben fel voltam mentve, tök örültem a lyukasoraknak. Huszonevesen eszrevettem, hogy van rajtam par felesleges kilo, igy elkezdtem mozogni - parszaz meter futas utan ugy elfaradtam, hogy azt hittem, belehalok (a futas nalad nem jo pelda, de azert erted, mi akarok). Azota kicsit edzödtem, mar magamtol jarok el sportolni, mozogni, es utolag tök banom, hogy kimaradt az a 4 ev.
2012. júl. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
Nem a könnyítés, hanem magad (!!) miatt járj utána, hogy miért van ez így. Lehet, hogy csak szimplán állati edzetlen vagy és nincs szervi bajod - ha utóbbi, akkor is keress kiskaput, hogy valamit sportolhass, szerintem ne nyugodj bele ebbe az állapotba.
2012. júl. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Valóban, én is azt javaslom, derítsd ki mi az oka, hogy ennyit bírsz futni. Ha rendellenesség (tüdőelégtelenség stb.), akkor érdemes elmenni papírral, bár ilyen esetben szerintem elég alap, hogy kapsz felmentést..

Ha csak állati edzetlen vagy, próbálj edződni. Lassan, fokozatosan.. NE próbálj kibújni alóla. Hidd el, jobb most egy alap állóképességet szerezni, fontos az életben is... Kezdj valami egyszerűbbel amit tudsz: lassú bicajozás, majd növelve a tempót egyre hosszabb távokat. Egy idő után nem akarom elhinni, hogy ne lennél képes egyre többet futni is.. Hajrá!

2012. júl. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nézesd meg azért a tüdődet szakorvossal, nehogy valami komoly legyen a háttérben. A későbbi fizikai állapotod meg nem ezen a nyamvadt testnevelésórán fog múlni, helyette bármikor végezhetsz olyan mozgást, ami még örömet is okoz, és szívesen csinálod...
2012. júl. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehetőleg minél hamarabb menj egy egy tüdővizsgálatra. Még régen én is fel voltam mentve testnevelésből, mert elég durva időszakos asztmám volt, több hónapon keresztül. Aztán mivel jó nagy marha voltam, sikerült elintézni, hogy az utolsó időkre is kapjak felmentést. Na ezt nagyon bánom azóta is. Eltelt 6-7 év, és éreztem, hogy átlagon aluli fizikumom van, mert persze még az elején csináltam ezt-azt, de utána teljesen hanyagoltam a sportot, és most kellett hónapokig szenvednem, hogy összeszedjek egy olyan erőt és állóképességet, amit ha sportoltam volna előtte 1-2 hónap alatt meglett volna.

Tehát egy szó mint száz, menj el orvoshoz, valószínűleg kapni fogsz szipkát meg gyógyszereket, amiket szedjél is, és lehetőleg ne hanyagold el a sportot.

2012. júl. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!