Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen a Városligeti Magyar-An...

Milyen a Városligeti Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola? És a tanárok?

Figyelt kérdés

Azok véleményét várom, akiknek van közvetlen tapasztalatuk a Városligeti Magyar-Angol Általános Iskoláról. Elég sok "városi legenda" kering a suliról (sznob, versenyistálló, stb.), de jó lenne véleményt hallani olyanoktól is, akiknek a gyerekei odajárnak, és így valóban tudják, hogy milyen az élet az iskola falain belül.


Különösen érdekelnek a leendő elsős tanító nénik: Bartalis Katalin, Halla Katalin, Egriné Marián Valéria.


Előre is köszönöm a hozzászólásokat.



2014. márc. 4. 13:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
52%
14. kerületből veszik fel a gyerekek 70%-àt, a maradék 30%-ra mehetnek az orszàg többi részéről. Az ismerőseim körében többen is vannak, akiknek oda jàr a nagyobb gyereke, a kistestvéreket felvették. Megnéztem az értékelőlapot, konkrétan nem volt semelyik feladat leírva, hanem annyi, hogy pl. mozgàson belül meg tudta-e csinàlni a feladatot vagy nem. Olyan is volt, hogy a nevét tudja-e. Jàrtunk előkészítőre, ott felkészítés a felvételire. Ők ajánlottàk, hogy próbàljuk meg ezt az iskolàt. Az alapítvànyba min. 4000 Ft-ot kell fizetni havonta.
2014. máj. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Hát, ennek tudatában az esélytelenek nyugalmával próbálkozunk, ha egyáltalán próbálkozunk. Gondolom nem volt semelyik feladat úgy lepontozva, hogy értetted volna, hogy miért utasították el. Még azt megkérdezhetem, hogy hova jártatok előkészítőre? Köszönöm!
2014. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
14. kerületbe, Ovisuli. Szerintem egy próbàt megér nàlatok is. Sok sikert a felvételihez.
2014. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
Sziasztok! De jó volt ezeket olvasni, mert mi is ide készülnünk. Mikor lehet tudni a nyiltnapkról?
2015. jan. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
Van honlapja ennek az iskolának?
2015. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
2015. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Hova sikerült végülis bejutni a csemetéknek? Nekünk jövőre lesz aktuális, jó lenne tudni, hogy milyen az iskola, ez vagy egy másik. Köszi
2015. júl. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:

Én az iskolába jártam, alsóban nagyon jó osztályfőnökünk volt. Szerintem majdnem minden tanár nagyon jófej alsó tagozaton,szépen tanítják az angolt és a többi tantárgyat is . 1-4ig azt mondanám a legmegfelelőbb iskola a nyelv és az alapok megtanulására. A felsős tanároktól szépen fogalmazva nem tudok sok jót mondani. Név szerint nem szeretném megemlíteni őket de nagyon nem tudnak tanítani,bánni a gyerekekkel és nem is nagyon van kedvük bemenni az órára és azt megtartani . Mondanám vannak kivételek de tény hogy 10-15 éve biztos hogy ez volt a legszuperebb iskola , de most háát..... nem tudom. Amikor én voltam 1. osztályos akkor még nem volt nagyon baj de amikor felsős lettem , kezdtem azt érezni hogy hétről hétre az iskola színvonala csökken és csökken (nem a tanárok miatt). Az elmúlt években a legtöbb régi "városligetis" program megszűnt . Ja és mellesleg a tele van sznobokkal az iskola.


Nem akarok róla senkit lebeszélni angol tanulásra tökéletes , másra nem nagyon .

2017. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Mi nagyon elégedettek vagyunk az iskolával. Nem igaz amit állitanak rola, hogy csak jól szituáltak járnak ide, megoszlik valójában.A tanárok nagyon figyelmesek, segitőkészek és igyekszenek a legjobbat nyújtani a gyereknek.Alányom imád ide járni, nagyon örülök. H ide járhat és megpróbáltuk, nem hagytuk magunkat lebeszélni a sok buta pletyka miatt, pl sznob iskola stb.Nem versenyistálló, ha jó képességű a gyerek egyáltalán nem esik nehezére a plussz óraszám.Igazából mindent játékosan tanulnak és ez is nagyon tetszik.
2018. márc. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 gyeniko válasza:
Kislányunk most kezdi a 8. osztályt. Nagyon szereti az iskolát, a tanárok többségét. 1-2 tanára van, akit nem annyira kedvel, de ez önmagában nem jelent rosszat. Vannak olyan osztályok, ahol ban 1-2 sznob szülő (és gyerek), a "mi" osztályunk egyáltalán nem ilyen. Szerintem magas az oktatás színvonala, de majd a gimnáziumi felvételin kiderül, hogy mire elegendő itt kitűnő tanulónak lenni. A saját tapasztalataink alapján kifejezetten javasolni tudjuk mindenkinek, akinek a gyereke szívesen tanul, nem a mobiltelefonján éli az életét (ezt az iskola nem tolerálja) és fontos neki az angol nyelv magas színvonalú tanulása. Átlagos képességű, Nentendo-n/PlayStation-on élő gyerekeknek kevésbé javasolnám.
2019. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!