Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A gyerek aláírta a nevemet az...

A gyerek aláírta a nevemet az üzenőfüzetben. A tanára utálja, gyűlöli. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Hibázott, de nem bűnöző. Figyelmeztetőt kap. A tanár önmagát sajnálja, azt mondja, ilyet az osztálya soha nem csinált, rettenetesen megijedt. Csak arról szólt az üzenet, hogy hétfőn elmarad az utolsó óra.
2014. márc. 7. 10:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Na, kiderült, hogy egy osztálytárs látta az írást, és szólt is neki, hogy nem szabad. Erre a kicsim áthúzta az aláírásomat. Ez jó.
2014. márc. 8. 07:37
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, ez nem a vilag vege! Tavolrol sem.

Persze a gyermekkel ugy kell elbeszelgetni, hogy megijedjen es ne jusson eszebe soha tobbe odairni a neved.


De ha az en otodikeseim (sima, kulvarosi altalanos iskola) szamlajan csak ennyi szerepelni, kihuznam magam az ertekezleten ev vegen...


Ha atvette a sracot a kisgimi felevkor, akkor annak minden bizonnyal jo oka volt (kimagaslo tanulmanyi eredmeny, pozitiv megerosites a korabbi sima iskolabol)...es egy vagy ket stikli ezt nem annulalja le.

Persze torekedjen a beilleszkedesre, potolja a lemaradast...de ne lengess be neki fekete zaszlot!


Utalni, gyulolni nem szoktak tanarok gyerekeket. Maximum van, akit nehezen/nehezebben viselnek el...

2014. márc. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%
Ugyan már, nem ilyen szörnyű ez. Az én ofim mindenkinek ad egy intöt, aki nem iratja alá pl azt, hogy hétfőn ünneplőben kell megjelenni. Általában az osztály fele elfelejti aláiratni, így én szoktam a fél osztálynak lehamisítani a szülők aláírását. Ezt pedig tudják az én szüleim és csak nevetnek rajta :)
2014. márc. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%
Ja és mi is kisgimisek vagyunk :) A barátom meg verekedett egy csomót régen, volt már ellene fegyelmi és mégse rúgták ki.
2014. márc. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Petruska1020 válasza:
Szerintem egy gyerekkel nem jó ha azt érezteti a tanár hogy gyűlöli. Hiszen pont azért lett tanár, hogy tanítsa, nem csak írni olvasni, hanme viselkedni is. Meg kell neki mondani, hogy az ilyen viselkedésnek következményei leszenek akár a későbbiek folyamán. most még csak "gyakorolt", de később már a beírásokat és a rossz jegyeket is ő fogja alá írni. Igen is a gyereket meg kell büntetni, elmagyarázni neki, és meg kell fegyelmezni. különben később még problémák lehetnek belőle.
2014. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 L. Ádám válasza:

Ha jó a tippem, a gyermeked egyedüli. Az a baj, hogy hibázott és Te így is a tanárt próbálod okolni. Ülj le vele és beszéld meg, esetleg eljárhat pszichiátriai gondozásra, nekem segített felzárkózni és beilleszkedni. Semmiképp ne verd meg! Édesanyám soha nem nyúlt hozzám, mai napig elmondom még azt is, hogy barátnőmmel milyen terhességi tesztet vettünk. A bizalom a legfontosabb anya-gyermek kapcsolatban. Valószínűleg azért csinálta a gyermek mert időre kellett volna aláiratni és elfelejtette, ezért félt a tanártól, hogy leszidja. Ne dicsérd meg, beszélgessetek, az nagyon fontos!

18/F

2014. márc. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nyilván nem verem meg. Szeretem. De okosan kell szeretni.
2014. márc. 18. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!