Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek is felháborító?

Szerintetek is felháborító?

Figyelt kérdés
A városban van egy vallásos általános iskola. Nagy iskola, van rajz osztálya is, ahova én szívesen mentem volna. Na ez a suli most kötelezővé akarja tenni, hogy minden diák menjen minden vasárnap templomba. Szerintem ez gáz. Én is hívő vagyok, de én azt vallom, hogy nem szabad senkit sem a hitre és a templomba kényszeríteni, mert az csak negatív érzéseket vált ki. Csak orvosi igazolással lehet majd igazolni a hiányzást.
2014. márc. 23. 08:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
ez igy szokott lenni az egyházi iskoláknál..... ha nem tetszik ne oda menj.
2014. márc. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Ezért vallásos iskola. Ha nyelvtagozatosba megy valaki, intenzíven fog nyelvet tanulni, a sportsulikban sok a sport, vallásos suliban evidens a templombajárás. Semmi meglepő nincs ebben. Akinek ez teher, válasszon mást!
2014. márc. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj masik iskolaba. Ha van valasztasi lehetoseg, akkor keress masikat, ha nincs mert ez az egyetlen korzeti iskola, akkor nem tehetik meg.
2014. márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy kötelezővé tehetnek vasárnapi elfoglaltságot, én vallásos iskolákba jártam, ott is próbálkoztak ilyen közös misékkel, de én máshova jártam és nem zaklattak vele egy idő után.
2014. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én nem oda járok. Szerintem kiakasztó, hogy MINDEN vasárnap menniük kell majd. Hétfőn is van nekik istentisztelet vagy mi.
2014. márc. 23. 16:10
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Milyen egyház iskolájáról van szó? Katolikus? Református?

Azért kérdem, mert a katolikusoknál alaptézis, hogy minden vasárnap templomba kell járni (és imádkozni evés előtt, este, s számos hasonló szabály). Szerintem, ha valaki ezt nem akarja elfogadni, akkor ne menjen ilyen iskolába, és ne legyen katolikus.

Úgy mondom ezt, hogy engem katolikusnak neveltek, aztán felnőve már nem tartom magam annak, épp azért, mert nem értek egyet sok-sok egyházi szabállyal, begyöpösödött gondolattal (nem a templomba járással konkrétan).

Tudod, ha valaki egy egyházhoz tartozónak vallja magát, akkor annak el kell fogadnia a szabályait, nem lehet a jó dolgokat kimazsolázsni, a kényelmetleneket pedig elhagyni.

Igazad van, hitre nem lehet senkit „kényszeríteni”, sőt, ha belegondolunk, már a hittan kifejezés is egy vicc, hiszen tanulni sem lehet a hitet. :)


A reformátusok megengedőbbek ilyen kérdésekben, bár rokongyerekek járnak református suliba, és ott is kötelező a vasárnapi istentisztelet.

Olyan szülőt is ismerek, aki katolikus suliba íratta a gyerekét (holott nem vallásos, de azért persze megkeresztelte a gyerekét – vajon minek?), és azzal „viccelődik”, hogy nem járnak templomba, de azt kamuzza, hogy igen. Az ilyen a legfurcsább számomra, hiszen hazugságra neveli a gyereket… és nem mellesleg úgyis ki fog derülni előbb-utóbb, hogy nem járnak, ami még kellemetlen is lesz szegény kissrácnak.

2014. márc. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Református. Viszont ez kisváros és az egy nagy iskola. Ha oda csak azok mennének, akik ezt az istentiszteletet be tudnák vagy akarnák vállalni, akkor 1, max 2 osztály jönne ki, a többi iskolában meg nem férnének el a gyerekek.
2014. márc. 24. 15:22
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

(a 6. hozzászóló vagyok megint)

Figyelj, szerintem olyan nincs, hogy valaki „nem tudja bevállalni az istentiszteletre járást”. Én 16 éves koromig minden vasárnap ott figyeltem. Pedig nem voltam egy szentfazék, voltak barátaim, magánéletem stb.


Nem értem igazán a problémádat. A hitet valóban nem lehet ráerőltetni senkire, az mindenkinek a magánügye kellene, hogy legyen (bár tudjuk, hogy a keresztény vallások térítő vallások, és nem kevés embert gyilkoltak meg azért, mert másképp gondolkodtak). De azt mondom továbbra is, hogy akkor menjen valaki egyházi suliba, ha annak az egyháznak elfogadja a tanításait, betartja a szabályait.

Lehetsz hívő úgy, hogy nem tartod be, de akkor a jó dolgokat (pl. rajztagozatos osztály) is mellőznöd kell náluk. Szerintem ez józan paraszti ésszel nézve is így etikus.


Mi a gondod azzal, hogy elmész heti egyszer a templomba? Hittanra sem szeretnél járni?

2014. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én nem is fogok már odajárni, középiskolás vagyok. Szerintem meg gáz, hogy 7-800 gyereket anyukástól apukástól kistesóstól templomba kényszerítenek. Szerintem úgy lenne korrekt, ha mondjuk havi egyszer kéne menniük.
2014. márc. 24. 20:25
 10/16 anonim ***** válasza:
44%
Ne haragudj, de nem sikerült felháborodnom ezen.
2014. márc. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!