Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez csak szerintem felháborító?

Ez csak szerintem felháborító?

Figyelt kérdés

Nővérem 1.5 hete szült kislányt. Ma beszéltünk telefonon, és rákérdeztem, hogy mizu a szoptatással.

Idézem szavait : "Jajj, ne is mondd, iszonyatosan sz.r, ma megpróbáltam, de konkrétan ráharapott, úgy szívta, mint az állat, alig bírtam letépni, kis dög, baromira fájt, kb. 10 másodperc után abbahagytam, én ezt nem vállalom egy gyerekért!"

Konkrétan dobtam egy hátast, miután végighallgattam, el sem hittem, amit hallok, van teje a nővéremnek, mert mondta, de szerintem felháborító, hogy ennyire nem érdekli a gyereke.....nem hiszem, hogy belehalna a fájdalomba.....oké, elhiszem, hogy kellemetlen, de ennyit meg lehetne tenni a saját babájáért......ti mit gondoltok?


2013. dec. 28. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Hát, valóban fura egy felfogás? és akkor végül is hogyan etet?

Használhat bimbókiemelőt (nekünk bevált). Vagy, ha annyira gáz, akkor fejjen, és adja oda neki.

(mellesleg: ez egy tervezett, várt kisbaba??)

2013. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Én azt gondolom, hogy az ő dolga, nem a Tiéd. Legfeljebb lefeji és úgy adja oda, nem nagy eset. Ja és még azt gondolom, hogy szegény nővéredet megáldotta a sors, hogy ilyen "kedves" testvére van, mint Te.
2013. dec. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem ad neki anyatejet, csak tápszert. Nem tervezett baba volt, a pasija le is lépett, mikor megtudta.

És igen, kettes, lehet is hálás, 18 éves vagyok, az egyetemre félretett pénzemet adtam neki oda, hogy ne a híd alá menjen terhesen, fizettem az összes vizsgálatát(amit kellett), a terhesvitaminokat, mindem sz.rt, a minimum hogy hálásnak kell lennie!!

2013. dec. 28. 15:17
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Magam is anyuka vagy, így nem vagyok abortusz mellett voksoló, de vannak olyan helyzetek, mint amilyen a testvéredé is, hogy lehet jobb lett volna, ha nem a terhességére adtál volna pénzt neki, hanem az abortuszra. Tény, hogy nem mindig leányálom a szoptatás, de azért nem olyan szörnyű, mint ahogyan előadta a testvéred. És ha valaki vállal egy gyereket, akkor úgy vállalja, hogy tisztában van vele, hogy mit vállal. Csak tudnám a testvéred minek vállalta? Mit gondolt, a gyerek felnő magától, anyának még egy szalmaszálat sem kell arrébb tenni? Én csak a gyereket sajnálom...
2013. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
szegény lehet,hogy depressziós,normális ember nem mond ilyet.
2013. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Tudod van olyan, hogy etrhesség utáni depresszió, a hormonjai is szórakoznak vele ilyenkor. Meg amúgy tényleg baromira tud fájni. Háborgás helyett segíts neki, vehetsz neki mellszívót, mellbimbóvédőt, keressetek megoldást a helyzetre.
2013. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

Most miért szóljátok le a kérdezőt??? Szégyelhetnétek magatokat.


Kérdező!

A nővéred szégyelhetné magát,ilyet egyetlen szülő se mondd a gyerekének.Depresszió......ugyan már,úri betegség.Nekem is új volt ez a dolog és nagyon sokat sírtam úgy hogy nem is tudják mert nagyon sok minden rámszakadt és mégse lettem DEPIS!!!!!! El bírom képzelni mit művel azzal a gyerekkel.Van egyébként segítsége a tesódnak???

Ha ennyire rendes és aranyos,segítőkész voltál vele ami megjegyzem példa értékű...beszélj vele hogy a szoptatás nagyon jó dolog stb.

Minden jót.

2013. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a kérdezőnek, egy anya nem gondolkodhat így! A szoptatás a legcsekélyebb áldozat, amit a babánkért minimum megtehetünk. Lesznek még ennél komolyabb dolgok is! Nekem 3 gyermekem van, az első kettőnek hónapokig fejtem, mert koraszülöttek voltak, örültem, mikor végre mellre kerültek, kit érdekelt, hogy fáj...a harmadik pedig esténként úgy sír, meg sztrájkol, hogy állva-ringatva tudom csak megszoptatni. Mégsem jutott eszembe, hogy abbahagyom. Tény, nem könnyű, de senki nem mondta, hogy minden rózsaszín lesz. Amúgy meg tényleg jobban rá kell nézni a nővéredre, mert lehet, hogy depressziós, ki tudja hogyan boldogul a babával egyedül.
2013. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rendes testvér vagy!


Ajánld a nővérednek a bimbóvédőt, szoptasson esetleg azzal, úgy nem fáj!


Tuti, hogy depressziós (a szülés utáni depresszió sok anyukát érint, főleg olyat, akinek magának is pocsék volt a babakora), és nagyon komoly dolog!


Kérlek támogasd őt a lelkiekben is, gondolom másra nemigen számíthat, csak Rád. Keresd meg esetleg a védőnőjét, hogy ő is beszéljen vele, hátha segít, ajánljon pszichológust (nekem majdnem fél év volt kilábalni belőle, kín volt a szoptatás, szerencsére a férjem és a halolaj meg a magnebéhat segítettek...)

Szeretgesd meg a kisbabáját, neki erre most nagy szüksége van, és nem biztos, hogy a testvéred képes rá!


A tápszer egyébként nem ördögtől való, nem árt a babának! Természetesen az anyatejnél nincs jobb!


Kis böngészni való:

[link]

[link]

2013. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy depressziós a kérdező testvére.

Csak szimplán nem tervezett baba volt, nem is akarta, a gyerek apja is elhagyta és lehet hogy szimplán semmi kedve gyereket nevelni!

Számos ember van, aki sajnos vagy nem anyának született vagy éppen abban a pillanatban nem érett az anyaságra vagy nincs rá felkészülve.

És ebben az esetben jobb lett volna szerintem, ha nem is vállalja a picit. Mert ennek csak az a baba issza meg a levét.

Amúgy meg el kéne vinni pszichiáterhez vagy pszichológushoz a kérdező testvérét és a szakember majd megmondja, hogy valóban depresszióról van-e szó. Látatlanban senkire nem lehet egyértelműen kijelenteni semmit.

Hány olyan anyuka van, aki csak szimplán tesz rá a gyerekére és nem azért mert depressziós, csak mert nem volt felkészülve a babára vagy nem pusztán szeretetből szülte, hanem mert éppen nem dolgozott, így könnyebb gyereket vállalni, vagy mert egyesek ezzel akarják a párjukat megtartani. Sok minden miatt viselkedhet így egy anya. Nem csak depresszió miatt.

És nem kell bántani a kérdezőt, ő csak segített és ezt kapta a segítségért cserébe. Jogos, hogy rosszul érzi magát.

2013. dec. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!