Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg felháborító?

Tényleg felháborító?

Figyelt kérdés

Félve kérdezem meg, de tényleg érdekelne a véleményetek.

A facebook-on sorra osztják meg az emberek azokat a történeteket, hogy mennyire felháborító az, hogy az új törvény miatt az 1-2-3-4 éves gyereket kint kell hagyni a dohánybolt előtt, mint egy kutyát.

De miért nem az a felháborító, hogy ezt valóban meg is teszik? Mert minden sztorinak az a vége, hogy "amíg megvettem a cigit, egy kedves idegen a bolt előtt vigyázott a gyereke", vagy valami hasonló. Sosem az, hogy "emiatt nem tudtam cigit venni, olyan mérges vagyok".

És akkor még arról nem is szóltam, hogy ha annyi időre nem hagyja egyedül a gyerekét, hogy cigit vegyen, akkor gondolom annyi időre sem, hogy elszívja azt a cigit. Miért nem ez a felháborító?


2013. júl. 18. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

annak örülök, hogy 7 éve leszoktam, amikor terhes lettem és nem is szoktam vissza, így ez a kérdés nem érint szerencsére:)

a véleményem: szomorú ez a helyzet:(

2013. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

én még nem mondtam el a véleményemet mert az összes ismerősöm ezen puffog, de nekem is kiakasztó!

szerintem nagyon is rendben van ez a törvény, és a dolog nem ott kezdődik, hogy kint kell hagyni a gyereket, hanem ott, hogy nem viszik magukkal.


most őszintén, miért nem háborog senki, hogy a kocsmába se visznek gyereket? vagy miért nem állnak kint a gyerekek a kocsma előtt? nekem ugyanaz...


egyébként ezt az egész dohánybolt dolgot nem értem, mi értelme ennek? már azon túl, hogy a politikus családoknak biztos megélhetésük van. mert ha ezt az alkohollal csinálnák, akkor azt mondom, hogy teljesen rendben van, ne lehessen már kapni boltba, de az mehet a tv-ben, hogy milyen finom, tele vele minden üzlet és csodálkozunk, hogy a kicsi gyerek "ilyet akar" :)


de visszatérve a kérdésedre, én egyetértek veled, semmi felháborítót nem látok abban, hogy gyereket nem lehet bevinni, pedig én is kocabagós vagyok elszívok 1-1 szálat esténk mikor a gyerekem alszik, szóval én is bemegyek ilyen üzletben, de nem viszem a gyerekemet, már csak azért sem, mert nem szeretném ha látná, hogy veszek bagót :)

2013. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Ki tudok menni az erkélyre cigizi amikor alszik,de nem hagyhatom egyedül a lakásban amíg elfutok cigit venni.Hülyeség az egész én se tudom mi lesz,ha elfogy a cigink( heti 1-1 dobozzal szívunk el kb).Jó előre betankoltunk pont amiatt,hogy nem lehet gyereket bevinni.Gondolom az lesz,hogy majd ha hárman sétálunk megvesszük hónapokra előre.Én is vigyáztam már ismerős gyerekére trafik előtt,kapott az alkalmon,hogy nem ketten mentek a fiával sétálni:D
2013. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Az a felháborító számomra, hogy pici gyerek mellett v terhesen dohányzik valaki.
2013. júl. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel tagnap szembesültem. Falun lakunk, és dolgom volt a városban, bebuszoztam a 2 kicsi gyerkőccel. Anyósom megkért, hogy hozzak neki 2 doboz cigit, ha már mi úgyis megyünk be, neki ezért ne kelljen. Én soha nem cigiztem, a trafiktörvényt sem kísértem figyelemmel, annyit tudtam egyedül, hogy a mi falunkban nem nyílt dohánybolt. Tehát bementünk a városba 5 és 2 éves gyermekeimmel, a cigibolt ajtaján a nagy felirat, hogy 18 év alatti személy nem tartózkodhat bent. Én nem háborodtam fel ,mert jogosnak tartom, semmi keresnivalója nincs ott egy kis- vagy fiatalkorúnak. Azért benyitottam, és az ajtóban állva megkérdeztem, hogy ilyenkor mi a helyzet. Mondtam ,hogy 2 kicsivel vagyok, bemenni nem tudunk, kint meg nem hagyom Őket semmi pénzért. Szerencsére (anyósoméra) nem volt bent senki, így mondtam mit kérek, a csajszi kiblokkolta és kihozta az ajtóba, ahol én kifizettem.

Soha nem bíznám rá vadidegenre a gyerekemet.

2013. júl. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk a dohányboltban lehet csak vonaljegyet kapni, máshol nem, csak kb 4 buszmegállónyi távolságban. Nekem megmondta a boltos, hogy hagyjam kint a 9 hónaposomat babakocsiban, "nem szalad az el"...

Siettünk volna, de inkább legyalogoltam azt a 4 megállót, hogy ott tudjunk jegyet venni. Én azt gondolom, hogy ez csak ilyen szőrszálhasogatás, miért ne mehetne be 18 év alatti? Attól, hogy látja a cigiket, még nem lesz láncdohányos, és amellett elég sok dolog van, amit ő is vehet (üdítő, újság, jégkrém). Azzal egyet értek, hogy ne adjanak ki cigit 18 év alattinak, de ne legyünk naivak, megvetetik mással, ígyis-úgyis hozzájutnak, ha cigizni akarnak.:)

2013. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Ahol mi lakunk, valljuk be, elég ritkásan van Dohánybolt.

A kisfiamat hoztam el a tesóméktól (3 éves!), mikor felhívott anyósom (felé igyekeztünk), hogy tudnék-e hozni neki egy doboz cigit. Rábólintottam. A dohánybolt elé érve megláttam a kiírást, hogy '18 éves alulinak a dohányboltban tartózkodnia tilos'.

Ki a fészkes fene gondolta volna, hogy ez vonatkozik egy 3 éves gyerekre? Könyörgöm! Biztos vagyok benne, hogy az első dolga az lett volna a kisfiamnak, hogy másnap fogja magát, bemegy, kér egy doboz cigit és a hóna alá csap egy üveg Fütyülőst. Undorító dolog. Nem fogom kint hagyni a 3 éves gyereket az olyan bolt előtt, amiből ki se látni! Erre ki tudna nekem ésszerű magyarázatot adni? És még azt mondta a biztonsági őr, hogy bízzam rá egy járókelőre. Nem! Melyik szülő lenne ilyenre képes?

Még azt is nagy nehezen értem el, hogy az ajtót hagyjuk nyitva, a kisfiam álljon meg a küszöb előtt, hogy legalább láthassam.

EZ a felháborító, és undorítóan mocskos dolog!

Hánynom kell. :)

2013. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Elrendeltem volna, hogy 18 éven aluli csak és kizárólag szülő felügyelete mellett tartózkodhat az üzletben. Így a kisgyerekeknek sem kell kint maradni, és a szülőnek sem áll fel a hátán a szőr, ha arra gondol, hogy az utcán hagyja a gyerekét.
2013. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nem felháborító, DE mivel kamaszokat meg simán beengednek és kiszolgálnak, így igen. Ha mindenkire vonatkozna, nem zavarna, így az igazságérzetemet kicsit piszkálja.


Mivel senki nem dohányzik a családban, csak elméleti szinten érdekel.

2013. júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Jégtánc ***** válasza:
86%
Szerintem is felháborító főleg hogy nem csak dohányterméket árulnak hanem üdítőt,jégkrémet stb....gyermek már ki sem választhatja hogy milyen jégkrémet szeretne......Nagyon nem gondolkodtak tovább az orruknál....
2013. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!