Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyerek: hittan, vagy...

Elsős gyerek: hittan, vagy ekölcstan?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk vallásosak, de a bibliai történetek megismerése nem hátrány...
2014. ápr. 3. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

en elbeszelgetnek a hittantanarral meg az erkolcstantanarral, es azalapjan dontenem el, kinek az orajara jarassam.


Egyebkent igazad van, es jo ha ilyen nyitott vagy a Biblia megiscsak az alapmuveltseg resze, az elmult majdnem ketezer evben legalabbis eleg alapveto szerepet jatszott a kulturankban.

2014. ápr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Hát, mivel nekem tetszett a Vidám Vasárnap, mi sem járunk, jártunk sose templomba, én beírattam az ő hittanukra, mert ott egy képregény-Bibliából tanítják a történeteket, ami nekem tetszett a tájékoztatón megnézve. Szereti is.

Ez egy amerikai képregény sorozat, ami a református Biblia mentén veszi végig a Bibliai történeteket és a tanulságot meg megbeszélik. Ennyi történik.

De az a tök jó, hogy te meg saját belátásod szerint tudsz tenni.

Szerintem ha nem vagy kategórikusan ateista, akkor minden hittanra jó lelkiismerettel küldheted el, mert ott biztos, hogy erkölcstant is fog tanulni egyben. Szóval szerintem valamelyik hittan.

2014. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Hittan!
2014. ápr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

De, de. Kategorikusan ateisták vagyunk.

Csak nem elvakultak. :)

Bemutatkozott több egyház képviselője is, a református volt a legszimpibb.

A hit gyülis is érdekes volt.

De a katolikus pap...

Megkérdeztük azért, hogy hogy tanítanak. Pl: mi a fizikában hiszünk. Jézus meg járt a vízen. (mert ugye nem newtoni folyadékon lehet járni, a víz nem az)

A hit gyülis és a református is tök normálisan válaszolt, azt amit vártunk. De a katolikus pap majdnem kiátkozott minket, meg sem értette a kérdést...

2014. ápr. 3. 13:48
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Jobbára egyetértek az előttem szólókkal, én hittanra íratnám a gyerekemet, ha szimpatikus lenne, aki tartja, és nem érné hátrány azért, mert nincs megkeresztelve és nem tartozunk egyik egyházhoz sem, s nem is kívánunk.


Viszont hitgyülis hittanra semmiképp nem íratnám, ez a legrémisztőbb a számomra, egyszer végignéztem egy felvételt a vidám vasárnapjukról, szerintem nagyon súlyos agymosás. Mivel engem katolikusnak neveltek, bátran állítom, hogy oda sem szívesen íratnám. A reformátusokról tudom csak elképzelni, hogy normálisan bírnák kezelni a helyzetet és a gyerekeket. (Elnézést minden jó fej katolikus paptól.)


Viszont az erkölcstant sok helyen az osztályfőnök tartja, és így, ha jó fej, nem hinném, hogy gond lehet vele.

2014. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

Hm. Tehát a te gyereked nem jár a higyülis hittanra, az enyém meg igen, és mégis te állítod, hogy agymosott lesz??

Ez érdekes. Biztos több a tapasztalatod, mint annak, aki bár nem tag náluk, de érintkezik velük a hittan órán keresztül.

Szeretem ezeket a korlátolt gondolatmeneteket.

Bocs, de ezt nem állhattam meg a kedves válaszolónak megjegyezni.


Na mindegy, nem ez volt a kérdés, hanem h. erkölcstan vagy hittan. Még annyi, hogy az én időmben is volt etika oktatás már a gimiben, és az ofö tartotta, de igaziból meg meg sem tartotta, mindig volt fontosabb dolga annál, dogát javított, matekot pótoltunk, bármi. Szóval ha nem akarod kihasználni ezt, mint lehetőség, és az erkölcstant választod, lehet, az egész témát megússza a gyerek:-)

2014. ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Én hittanra járatnám az alapműveltség miatt, ateizmus ide vagy oda. Mellesleg az erkölcstan szakértők szerint nehezebben emészthető ebben a korban.
2014. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Hittan. Pont azért amiért írtad. Alapműveltséghez hozzátartozik. Mondom ezt én is ateistaként. Még nincs iskolásom, de én is ezt választanám/fogom választani.
2014. ápr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 6. hozzászóló!

A véleményemet írtam le, nem téged támadtalak, vajon miért lettél ilyen ideges? :)

A hitgyüliseket sem támadtam egyébként, nyilvánvalóan az emberek zöme szereti, ha felülről megmondják neki a „tutit”, és valaki gondolkodik helyettük, ennek köszönheti a létét minden egyház (nem a vallások!) és a sikerét minden karizmatikus politikus. Nekem ez nem fekszik, kételkedő típus vagyok. Hidd el, sokszor szeretném, ha rajongani tudnék én is, inni a szavait valakinek (akár csak egy Németh S.-hez hasonló fazonnak). Boldogság lehet „vezérrel” élni.


Nekem nem szimpatikus, ha emberek révületben remegve kezüket tárják egy beszélni is alig tudó krapeknak, miközben igénytelen zenéket hallgatva hullajtják fizetésük X százalékát a közösségnek. De még most is azt mondom, tegyen így, akinek ez a jó. Addig, míg másoknak nem árt vele, szuper.

2014. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
erkölcstan fiam,azt tanul és szimpatikus tanár tanitja .
2014. ápr. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!