Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Jár valakinek neves elit...

Jár valakinek neves elit iskolába (áltiba vagy gimnáziumba) a gyereke? Milyen ott az élet? Olyan jó minőségű tudáshoz jutnak, mint amit az ember kívülről elképzel?

Figyelt kérdés

Én megyei jogú városban jártam egy versenyistálló típusú gimibe, de nekem nem adott eleget. Az egyetemre kerülve a budapesti Fazekasból vagy Trefortból jött csoptársaim teljesen más dolgokat tudtak a világról (pl. közgazdaságtanról) és sokkal jobb eszük is volt.


A ti gyereketek, ha elit gimibe/elit általánosba jár, milyen? Elégedettek vagytok a sulival? Van közösségi élet is, vagy csak tudásból adnak sokat a gyerekeknek?


Most nézegetünk a gyereknek iskolát, és bizonytalan vagyok. Ezért vagyok kíváncsi tapasztalatokra!


2014. júl. 31. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én néhány éve végeztem szintén vidéki "elit" gimnáziumban. Én úgy gondolom, hogy jól jártam, az egyetemen a tudásom is teljesen versenyképes volt. Kaptam egy eléggé jó nézőpontot is az élethez. Illetve eléggé jó volt a társasági élet is.
2014. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is elit gimibe jártam, szintén megyei jogú városban. :)

A közösségi élet nagyon jó volt, az akkori osztálytársaim mind a 32-en a mai napig a barátaim, összejárok velük, stb. :)

És én úgy vettem észre, hogy a főiskolán, legalábbis az első évben arányaiban többet tudtam, és könnyebben boldogultam, mint a csoporttársaim. Sőt, még itt Budapesten is megjegyezték a tanáraim, amikor említettem, hogy melyik vidéki gimibe jártam, hogy "na, az egy kitűnő iskola". :)

2014. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A budapesti Eötvös gimibe járok, diákként csak jót tudok róla mondani. A közösségi élet nagyon jó, az oktatás is olyan amilyet vártam, a tanárokat és általában az iskola működését pedig össze sem lehet hasonlítani más gimikkel vagy az általánossal. Ennyire erős iskolába viszont tényleg csak akkor add a gyereked, ha biztos vagy benne hogy képes teljesíteni az elvárásokat, és szeretne is odamenni. Van osztálytársam, akit a szülei"meggyőztek" hogy jöjjön ide, sok tanulással viszonylag jól is teljesít, de súlyos önértékelési gondjai lettek mióta ide jár. Butának és értéktelennek érzi magát, mert nem tudja hozni az általánosban megszokott színötös bizonyítványt. Van barátnőm, aki eljött az Eötvösbe matek szakra mert jó volt matekból, szerette is, de itt rájött hogy mások sokkal jobbak nála, egy emelt matekos osztályban nem kiemelkedő ha valaki érti a matekot, és igazából nem is érdekli, csak a szülei manipulálták. Nekem a legjobb választás volt, végre nem arról szólnak az órák hogy mindenkinek meglegyen a kettes, a diákok is sokkal intelligensebbek, teljesen magamra találtam, az önbizalmam is több. Ebből azt szeretném kihozni, hogy nagyon jó tud lenni egy ilyen suli, de csak ha tényleg ez kell a gyereknek. Ezt meg te tudhatod, és legfőképp a gyereked.
2014. aug. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
9%
Bocsi az offért, de Kedves kérdező, megkérdezhetem, hogy melyik suliba jártál? Csak mert én is egy megyei jogú város elit versenyistállójába (gimi) járok, kiváncsi vagyok, hogy hátha ugyanarra a sulira gondolunk! ;) :)
2014. aug. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
utolsó: NEM! most itt én kérdezek:D
2014. aug. 1. 17:00
 6/11 anonim ***** válasza:

Jellemző, hogy az országos ranglisták élén álló 1-2 gimnázium (mint pl. a Fazekas) jelentősen elhúzott a többitől, még azoktól is, amik jó iskolák lennének.


Én nem fogok itt homályosítani, a nyíregyházi Krúdyba jártam, múlt évben azt hiszem országosan 12., vidéki iskolák között 3. Nagyságrendekkel különbözött a "lazább" iskoláktól. Itt mindenki motiválva volt, tovább akart tanulni. Nem mondom, hogy nem voltak gyengébb tanulók, mert azok vannak mindenhol, de bukdácsolás sosem volt.


Régebben az Közoktatás témakörben néztem, hogy mindenki írja, hogy az osztályban (!!!) a legjobb érettségi különféle tantárgyakból 70-80% körül volt.


Nálunk szerintem nem volt olyan tantárgy, amiknél ne lett volna legalább néhány 95% feletti eredmény. Az emeltek is nagyon jól sikerültek.


Szóval lehet, hogy a legelitebb fővárosi gimik már az amerikai magániskolák szintjén vannak, és onnan olyan okos gyerekek jönnek, hogy hűű meg háá, de nekem pl. egyetemre "kezdőtőkének" teljesen elég volt, amit a Krúdy nyújtott.

2014. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Jellemző, hogy az országos ranglisták élén álló 1-2 gimnázium (mint pl. a Fazekas) jelentősen elhúzott a többitől, még azoktól is, amik jó iskolák lennének."


Mit jelent az, hogy jellemző?

2014. aug. 1. 17:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is megyei jogú város (Pécs) elit gimnáziumába járok. Szerintem nagy tudást kapunk, de majd meglátom idén, hogy ez mennyire lesz elég. :)
2014. aug. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én a budapesti fazekasban végeztem, 8 éve. imádtam. nem csak tudást adott, annál sokkal többet: önmotivációt, nyitottságot, emberséget, felelős gondolkodást, kitartást, önbizalmat, és nagyon tág látókört. jó emberek dolgoznak ott, és jó embereket nevelnek. minden tanáromra nagy szeretettel gondolok. nem hajtottak túl soha, simán csak a legjobbat hozták ki belőlem, de anélkül, hogy nekem meg kellett volna gebednem.

a diáktársaim is normálisak voltak, még verbális bántalmazást sem tudok felidézni az ott töltött éveimből. a közösségi élet kielégítő volt, bár én abban nem igazán vettem részt, mindig amolyan elvonulós típus voltam.

a legjobb talán az volt az egészben, hogy már pusztán azért elismertek mindenütt, mert a fazekasos voltam. különlegesnek érezhettük magunkat, mert mindenhol csak hüledeztek, hogy húú fazekas, és az iskola tudatosan is ráerősített erre a fazekasos öntudatra. állandó pozitív megerősítésben úsztunk, ami rengeteget segített a kudarcok leküzdésében. nem csoda, ha így valóban jók tudtunk lenni. kicsit olyan ez, mint mikor a rossz tanulónak elkönyvelt gyerek valóban rosszul teljesít, csak fordítva. szerintem rengeteget dobott a teljesítményünkön a belénk plántált tudat, hogy mi jók, sőt, a legjobbak vagyunk. én egy átlagos teljesítményű diák voltam az osztályban, de így is 3 nyelvvizsgával, maximális felvételi pontszámmal, 96%-os emelt szintű matek érettségivel mentem egyetemre.

jövőre kezdi a lányom az általános iskolát. számomra nem kérdés, hogy "elit" suliba menjen-e.

2014. aug. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

En a Budapesti Fazekasba jarok, sajnos nem tudok meg sokmindent mondani rola, mert iden kezdek. Viszont altalnossal kapcsolatban tudok mondani par jo otletet, mivel a Budapesti Varosligetiben vegeztem. Az evfolyamomon a Fazekasos alt sulis illetve a varosligetisek vannak tobbsegben. Varosligeti egy jo sulinak szamit, orszagos versenyeket nyertunk, illetve a gyerekek tobbsegenek megvan a kozep es/vagy felsofoku angol nyelvvizsga mire elballagnak. A legtobben neves gimikbe (Bpi Fazekas, Szent Istvan, Radnoti, Berzsenyi, Eotvos, Apaczai...) tanulunk tovabb, de meg a gyengebbek is gimnaziumokba mentek. Nem mondanam versenyistallonak, mivek nem kotelezo versenyekre menni, bar a tanarok attol meg rendesen kikerdezik az anyagot.


A Fazekassal kapcsolatban amiket hallottam az idosebb diakoktol, nem olyan nehez, viszint tobbet tudnak mint a tobbi sulik tanuloi. Es nem is kell olyan sokat tanulni ha 4/5osok akarunk lenni.

2014. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!