Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha nem viszem vissza a tanköny...

Ha nem viszem vissza a tankönyvet az iskolába milyen eljárást tudnak ellenem tenni? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzett iskolát váltottunk szeptember végén mert messzebre költöztünk , akkor amikor elhoztam az elöző iskolából a gyereket elhoztam a tankönyveit a tanár mindenki tudot róla , erre ma telefonon közlik velem hogy jött egy új gyerek és vigyem vissza a tankönyveket mert nincs miből tanulnia a gyereknek , nah és mivan az én gyerekemmel az én gyerekem miből fog tanulni kérdezem ? Mondja nekem a hölgy hogy mondjam meg a mostani tanárnak hogy rendeljen könyveket mondom marha jó és ha mondom nem tud ? akkor is vissza kell vigyem mert az év elején alá írtam egy papírt hogy az iskolájé a tankönyv , mondom oké rendben , mondtam ha nem tud a tanárnő rendelni akkor magukhoz csak év végén fogom vissza vinni , erre közli velem a hülgy hogy eljárást indit ellenem .
2014. nov. 24. 08:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. igen van gyerekem. és eszembe se jutott volna elhozni olyat ami nem az enyém.

tobb diákot is kiszolgál mert aki utanatok kapja nem lesz olyan sudribunko mint te és ott fogja hagyni az ujabb es ujabb első osztályosoknak. és igen, védjük mi is a gyereket de ilyen esetben fel se merült volna hogy ne adjak vissza egy iskolai tulajdont más részt vagyok annyira korrekt, hogy ha egy ilyen könyv még kb 10 diáknak jó lesz akkor az en gyerekem miatt nem veszem el 10 masiktol a lehetoseget hanem megveszem vagy kérek az új sulitól.

2014. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, úgy gondoltàk, hogy majd év végén kérik vissza, de most mégis szükség van rá. Vagy a tanítónő hülyeséget mondott, és most derült ki.

A tényeken nem vàltoztat a dolog, a könyv az iskoláé, a gyermeked már nem oda jár, így vissza kell adni, különben lopásnak számít.

2014. nov. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi baj a stílusoddal? Olvasd már vissza, milyen erőszakos vagy! Nyilván félreértés volt az egész, a tanárnő rosszul mondta vagy te félreértetted, teljesen mindegy, az előzőnek van igaza, a tényen nem fog változtatni. Ha már visszakérik, akkor azt illik, sőt vissza kell adni! Nem tudom milyen az anyagi helyzetetek, de az írásodból azt veszem ki, hogy ki tudod fizetni a könyveket az új sulinak, ha az tud nektek rendelni. Na most képzeld, tartós könyvet általában az kap, akinek nincs pénze könyvre, ha te most nem adod vissza, akkor ő hogy oldja meg? Meg egyébként ha nem ilyen visszataszító módon reagálnál mindenre, akkor még az is lehet, hogy az iskola is készségesebb lett volna és találtatok volna valami kompromisszumot...
2014. nov. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Közben kiderült a mostani iskolánkban azt mondta a tanárnő és az igazgató hogy amikor megkaptuk év elején a könyveket névre szolóan kapjuk szóval a diák kapja nem az iskola, max év végén a könyvtárnak olyan tankönyvet kell oda adni ami tartós tankönyv mint pl környezet vagy Olvasás könyv .

Megnyugtatót hogy nem kell vissza adni mert a diáké nem az iskolájé , és ő is felháboritónak tartóta hogy fenyegettet a másik iskola eljárásokkal mondta ez nem így működik .

2014. nov. 27. 08:40
 15/22 A kérdező kommentje:

13 as most minden 1-2 osztályosoknak ingyen jár a tankönyv :).


Mindegy közben megoldódott elöbb leírtam a diáké a tankönyv nem az iskoláé. A tanárnő még annyit füzött hozzá hogy az ő diákukról nekik kell gondoskodnia nem nekünk mármint ennek az iksolának ahova most jár a gyerekem mert névre szolóan kapták a könyveket . A papíron pedig amit aláírtam az év végére szól és csal a tartós tankönyvre környezet, és Olvasás könyv . Azt is mondtam hogy a végén azt mondta az új tanárnőnek meg az igazgatónak hogy hozzá tették milyen hangnemet ütők meg azt mondták jogosan háborottam fel mert hülységet mondtak nekem .

2014. nov. 27. 08:46
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Aha, persze...nem baj, biztos vicces lesz bíróságra járni néhány könyv miatt. :)

A helyesírási szótárt pedig használhatod te is. Lenne mit tanulnod belőle.

2014. nov. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Ezzen mit nem lehet elhinni amit leìrtam . Nah mind1
2014. nov. 27. 15:13
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk is október elején jött egy új gyerek, második osztályos. Egy db könyvet nem hozhatott el a másik iskolából, ott év elején kapott ugyan, de le kellett adnia. Tegnap kapta meg a könyveit, ezeket szintén le kell majd adnia.
2014. nov. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nevére rendelték, de az attól még az iskola tulajdona. Alá is írtad. Hiába hisztizel, nincs igazad.
2014. nov. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Azóta rendezödött év végén vissza kapják a könyveket a mi igazgatónk és a régi megbeszélték nem lesz semmi eljárás :)
2014. dec. 19. 00:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!