Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan anya vagy mint amilyenne...

Olyan anya vagy mint amilyennek elképzelted magad gyerekek előtt?

Figyelt kérdés

Én mostanában nem.:( És ebbe bele agyok betegedve.

Régen mosolygós, jókedvű, pozitív ember voltam. Nem görcsöltem rá semmire, aránylag lazán vettem a dolgokat.Hittem azt, hogy a gyerekeimmel ugyan ilyen leszek és őket is ilyenné nevelem.

2,5 éves iker fiaim vannak,és kb. fél éve elkezdődött a dackorszak és én csak árnyéka vagyok önmagamnak. Nem nagyon tudom kezelni már ezt a sok dacot és folyton veszekszem velük. Persze később megbánom és szégyenlem is magam, de akkor és ott nem tudok higgadt maradni.

Én nem akarok mérges anyuka lenni. Tudom, hogy ez csak rajtam múlik, de azért kíváncsi vagyok hogy másnak is van-e ilyen érzése?!


2014. júl. 1. 13:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sajnos nincs annyi türelmem, amennyit szeretnék.
2014. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap majdnem szóról-szóra feltettem ugyanezt a kérdést, de aztán annyi munkát adott a gyerek, hogy nem jutottam oda. :) Én sem érzem magam olyannak, amilyen akartam lenni :( sajnos. Tudatosan dolgozom magamon, mióta erre rájöttem. Abban is biztos vagyok, hogy ha nem lazítok eleget akkor javulás sem várható, így most kijelöltünk egy fél napot a férjemmel, amikor nem vagyok itthon, elmegyek és akármit csinálok, ami nem gyerekkel kapcsolatos, csak és kizárólag velem. Ezenkívül visszatért az életembe a sport is, akkor is, ha ásítok, miközben cisnálom, mert fáradt vagyok. De mióta sportolok, többet bírok fizikailag is, és nem, a hiedelemmel ellentétben nem sport a takarítás :) én hajnalban futok, míg apa még nem indult munkába. Elmondhatatlan a friss levegőn ébredni, üres a fejem, üres az utca, csend van (igazi csend, hatalmas érték! :)) De persze, ehhez egy jó társ is kell, aki segít megvalósítani. Szerintem ha magadban megtalálod az egyensúlyt, a türelmed és erőd is visszatér, hogy olyan legyél másokkal, amilyen lenni akartál. Szóval a szokásos dolgokkal ellentétben szerintem nem a gyerekek mellett kell a megoldást megtalálni, hanem magunkban, tőlük távol. Megtanulni levezetni a stresszt máshol, máshogy. Nem rajtuk, és nem idegesen.
2014. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Èn is pont ilyen vagyok.


A gyerekek elött, imádtam a földön ülni és a gyerekekkel játszani. El sem tudom mondani, mikor ültem le velük a földre játszani....

Mindenki azt mondta, hogy nekem óriási törelmem van a gyerekekhez... 3 év alatti gyerekekkel dolgoztam privátban és munkahelyen is, imádtam öket, mindet tudtam kezelni. A legrosszabb gyerek is nálam megenyhölt, soha nem volt velük gondom... Aztán itt vannaka lányaim akik simán elvágják magukat az utca közepén és ordítanak.

2014. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lettem olyan, mint amilyennek képzeltem magam.

Egy kisfiunk van, ugye első gyerek, nulla tapasztalat. Persze, voltak gyerekek a családban, de az teljesen más volt, elvégre velük csak néhány órát voltam együtt, egy saját gyerek meg 24 órás dolog, mikor pici, csak sír és sír, ki kellett tapasztalni, miért sír, jött a fogzásos korszak, nehéz volt, betegségek, amióta közösségbe került, azóta meg pláne, dackorszakról ne is beszéljünk. Szóval szeretem, imádom a fiamat, de nem tagadom, néha csak 1 órára szívesen kirohannék a világból.:) Tehát valamivel több türelmemmel megáldott embernek képzeltem magam, de nem az lettem. Illetve amit előre gondoltunk, hogy a férjem lesz majd a lazább, engedékenyebb szülő, én meg a szigorúbb, gondoltuk ezt a személyiségjegyeink alapján, aztán lett a kisfiunk és egyszerűen annyira érzelmes lettem, amilyen régen soha nem voltam. Én is megmutatom neki a helyes utat, hogy mi a jó és mi a rossz én sem engedem meg neki azokat a dolgokat, amiket a férjem sem, tehát nem vagyok engedékeny, de engedékenyebb és kevésbé szigorú, mint a férjem. Tehát sokszor érzelmi befolyás alatt vagyok, de rendesen.:)

De mindezek ellenére azért pozitív, hogy a fiunk egészséges, élettel teli, kiegyensúlyozott, a lelki világa rendben van, érzi, hogy szeretik, ő is szeret minket, szóval szerintem azért annyira csak nem csináljuk rosszul.:)

Meg szerintem mások sem, te sem kérdező és a többiek sem.:)

Szerintem nehéz helyzetek, nehéz napok mindenhol vannak, a gond szerintem ott van, ahol folyamatosan ilyen a szülő, mármint nem törődik a gyerekével, állandóan kiabál, semmi türelme nincs és állandó viták, veszekedések teszik ki a gyerek hétköznapjait, tehát ebben él.

2014. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ítratok!!!!

Kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül a problémmámal. Na,persze ez ettől még létezik,sajnos.

Igen,tudom, hogy magamat kell helyre raknom csak még nem tudom hogyan. Az én férjem is nagyon rendes és segítőkész, sokat foglalkozik a gyerekekel is, de mégis az én idegeimen táncolnak. Meg én a saját idegeimen. :(

Nagyon várom már hogy vissza találjak önmagamhoz, remélem mihamarabb kiötlök valamit.

2014. júl. 1. 13:35
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem :(

Azt hittem egy tök türelmes,jó fej anya leszek,de ez a dackorszak nagyon megvisel.Ma a gyerekem felém rúgott,legszívesebben nyakon vágtam volna,és nem értem hol rontottam el.Nincs türelmem játszani se vele,hogy akkor üljünk le és babázzunk.Most voltunk nyaralni,annyi nyugtat,hogy azt láttam a legtöbb szülő ilyen,nem tökéletes.Ingerültek,veszekedtek,szidtak.

2014. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Hát, nem számítottam rá, hogy ennyire bírom majd a gyűrődést. Nem vagyok a türelem, nyugalom, tutujgatás, igy szeretlek-úgy szeretlek mintaképe. Igazából én nem "éltem meg" sehogyan a terhességet. Nőtt a pocak, ennyi. Nem morfondíroztam a majd-okon, meg a mi lesz-eken. Most itt a 2,5 éves fiam. Szeretem, jól elvagyunk. Azt hiszem elég jól kiismertem. Nálam is legurul a bogyó, berágok, dühöngök, de jelentősen kevesebbszer, mint egyébként. Jól alakulok, azt hiszem. :)
2014. júl. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

De jó, hogy feltetted ezt a kérdést. Én is ebben a cipőben járok. 20 hónapos a lányom, és olyan hisztiket tud csapni, hogy csak nézek és pislogok. Pár hónapja csinálja ezt. Egész nap a nyafogás megy, nyöszörgés, ha valami nem tetszik neki, nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor jön a visítás, toporzékolás, ordítás. Otthon, utcán, boltban...

Sajnos nagyon türelmetlen vagyok vele, pedig korábban nem ilyen voltam. De most nagyon hamar el tud szakadni a cérna. Olyankor én is kiabálok vele, aztán meg persze szégyellem magam, bűntudatom van, hisz még csak egy kisgyerek.

Én is azon gondolkodom, hogyan kellene kibillenni ebből a helyzetből, mert már nagyon rosszul érzem magam. Sokszor azt hiszem, én vagyok a legrosszabb anyuka a világon. Pedig nálam jobban biztosan nem szereti senki. Sajnos ezt mégsem éreztetem vele eleget. :(

Nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz a dackorszak...

2014. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
15 hósak az ikreim, nagyon elevenek, felmásznak mindenhova, állandó visitás a játékokérr,nem tudom magam ki aludni, ha azt érzem h szakadna a cérna akkor beteszem a kiságyba őket és 2 percre kimegyek és jó mélyeket szippantok a levegőbe, de ha vmiért fel emelem a hangom utána jön a lelkiismeret furdallás megölelgetem őket és bocsánatot kérek és elmondom nekik h nagyon szeretem őket...mindenki jó anya akar lenni de ez az anyaság nem egy rózsaszin cukormáz ha vki azt mondja h minden happy sztem az hazudik...teljesen megértelek
2014. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem sokkal több türelmem lesz a gyerekeimhez, hogy jól fogom bírni az éjszakázásokat, a dackorszakot, hogy nem fogok kiabálni, veszekedni, nem leszek sírós, depressziós, hogy nagyokat fogok velük szüntelenül csavarogni és játszóterezni. Mondjuk páromból is sokkal többet kinéztem, mert a gyerekek előtt ő volt a türelem és lazaság mintaképe, most meg ő is hamar felkapja a vizet.

Azért örülök, hogy másnak is szorít a cipő, mert én olykor csak bezzeganyákkal találkozom és olyankor azt hiszem hogy csak én vagyok ilyen helyzetben.

2014. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!