Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Konfliktus két anya közt a...

Konfliktus két anya közt a gyerekek iskolai viselkedése miatt - ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Tehát van két anya, A és B, első osztályos gyerekekkel. A-nak van egy kislánya, B-nek egy kisfia. A kisfiú majdnem minden nap bántotta a lányt, elvette a radírját, kitördelte a ceruzahegyeit, eltépte a kabátját, lökdöste a sorakozóban, nekilökte a padnak, kizárta az osztályteremből, egyszer behúzott neki, mert a kislány szünetben a helyére ült. Más gyerekeket is bántott, pl. egy másik kislányt úgy megkarmolt, hogy napokig sebes volt a karja és már óvodában is rendszeresen behívták a szüleit a magatartása miatt.

'A' anyuka egyszer beszélt B-vel, utána többször is beszélt B fiával, eleinte kedvesen, haverkodósan, a gyerek szintjén elmagyarázva, hogy miért rossz, az amit csinál, beszélt az osztályfőnökkel, hogy figyeljen oda a gyerekekre, ne bántsák egymást, ő ezt pár fekete ponttal elintézte, de újra és újra sírva ment haza a kislány iskolából. 'A' anyuka aztán azt mondta a kisfiúnak, hogy még egyszer ne hallja meg, hogy bántja a gyermekét, különben a kislány apukája fog bemenni, aki nagy és félelmetes és akkor nagy bajok lesznek.

Másnap B anyuja ordított az iskolaudvar előtt A anyukával, hogy hogyan képzeli, hogy fenyegeti az ő gyerekét, miatta kap folyton fekete pontot a gyerek és hogy nem véletlen, hogy a kislányt megverik, és hogy biztosan a kislány is verekszik stb.


Tehát, ti hogyan oldanátok meg ezt a szituációt? A követező lépés valószínűleg az o.főnök lesz, de inkompetensnek bizonyul, hiszen majdnem mindennapos az osztályában ez a fajta agresszió gyerekek között. Utána az igazgató következik, csak az a baj, hogy addig folyton A gyereke szenved, aki ártatlan?


Kíváncsi vagyok, ti hogyan oldanátok ezt meg, miként járnátok el? B anyukával, mint kiderült nem lehet értelmesen, higgadtan beszélni, elvakultan védi a gyerekét, bármit is csinál az.

Köszönöm a válaszokat.



2015. jan. 22. 14:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
23%

Én csak annyit tudok elmondani, hogy annak idején ennyi idősen én is azzal állítottam haza, hogy egy kisfiú bánt, felpofoz, húzza a hajam, falnak lök, nem merek iskolába menni miatta és sírtam, meg kapaszkodtam a bútorokba, hogy ne vigyenek iskolába.


És nem volt igaz.


Nem tudom miért találtam ki, tény és való, hogy volt pár lökdösődés (oda-vissza!!! sőt egyszer megrángattam a haját volt olyan), de nem vert, bántalmazott, nem féltem tőle. Mondhatom azt is, hogy jóban voltunk..


A mai napig nem tudom, hogy miért találtam ki, de utána a szüleim bementek az iskolába és akkor meg már azért nem mondtam el, hogy nem igaz, mert én minta gyerek voltam és nagyon nem jött volna jól ki, ha bevallom, hogy ja hát hazudtam, csak nem akarok iskolába jönni...


Egyébként a mai napig nagyon szégyellem magam, ha eszembe jut..

2015. febr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Kentrosaura, pontosan ezt gondolom én is. Persze, hogy sajnáljuk a kisfiút, de ettől függetlenül nem fogunk tétlenek lenni és nem fogunk szemet hunyni afelett, hogy egy nála gyengébb, ártatlan gyereket majdnem mindennap terrorizál.

Pontosan attól félünk mi is, hogy így a lány megutálja az iskolát egy életre és minden mást, ami hozzá kapcsolódik (tanulás, többi gyerek, barátkozás, tantárgyak stb.). Én úgy gondolom, hogy nagyon fontos lenne, hogy az első osztályban azt érezze, hogy biztonságban van és hogy alapvetően jó dolog iskolába járni.

2015. febr. 11. 11:19
 23/26 anonim ***** válasza:
92%

Családsegítőben is lehetne jelezni h gond van. Ők ki tudnak menni házhoz és helyben intézkedni.

Csak ugye jó lenne ha osztályfőnök jelezné nekik, nem egy másik anyuka akivel épp a vita van.

Én amúgy továbbra is megfenyegetném a gyereket, nem foglalkoznék vele B anyuka mit mond, mostantól csak jól kiröhögném ha hozzámszól. Ha őt nem érdekli a normális megoldás akkor én minek vegyem figyelembe az ő igényeit?

Szörnyű lehet amin a kisfiú átmegy, de ez nem ok arra, hogy ártatlanokat bántson. Szülői nyomással azt kell elérni, hogy a kisfiú segítséget kapjon és természetesen nem a kirúgatás a cél, de kérdező se írt sehol ilyet.

2015. nov. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
2%
Semmiképpen nem lett volnba szabad megengedni, hogy egy másik szülő kiabáljon egy idegen gyerekkel. Rendőrségi feljelentést kell tenni.
2016. aug. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
21%

én sajnos elég sok ilyen ügyet látok ahol átmegy 2 gyerek konfliktusa a szülők közé, és vagy ők verik egymást péppé vagy egyik szülő a másik gyerekét (az utóbbi a súlyosabb a btk jobban bünteti)


nevelési tanácsadó lenne a következő lépés.


Itt felmerült a beilleszkedési zavar, több mindent lefedhet (Asperger, Autizmus, Savant szindróma)



piff most olvastam végig ezek hány éves gyerekek???

2016. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
2%
Miért a nevelési tanácsadó, miért nem a rendőrség? Kedves anyuka letámadt egy másik gyermeket az iskolában. Miért bátorítják ezt a fajta viselkedést a tanárok?
2016. aug. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!