Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kb. mennyibe kerül az iskolake...

Kb. mennyibe kerül az iskolakezdés 1. osztályban?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 17:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én is kb 50 ezerre gondolom.

Elég sok mindent örököl a fiam a testvérétől,de táska,tolltartó,tesi cucc,ruhák kellenek.

2015. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
szerintem 40 körül meglehet úszni.
2015. ápr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Attól függ, mik az igények, s hogy mit kell venni. Nekünk kellett íróasztalt, széket, iskolatáskát, tolltartót, hátizsákot, tornaruhát, tornacipőt, váltócipőt, ceruzákat, torna zsákot, stb. venni. Már ez kész vagyon, pedig nem is a legdrágábbat vettük. De elkezdtük karácsonykor a bevásárlást, minden hónapban valamit. a többi már csak mellékes, amit a tanár összeírt. Füzetek, festék, olló, stb....
2015. ápr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Íróasztal szerintem nem kell, most még. Házit ír a napköziben, ha mégsem lesz kész, az ebédlőasztalnál is meg tudja írni.

A könyvcsomag ingyen van.

Füzetcsomag (ceruzák, színesceruzák, füzetek, vízfesték, vonalzó stb) nálunk mindig megvehető egyben, ez kb 10-12 000Ft.

Ehhez jön a bekötőpapír, könyv/füzetborító, táska (használtat szoktunk venni), tolltartó, tornacucc, ünneplőruha (ha nincs), köpeny (ha kell), váltócipő (októbertől). Na itt már erős lehet a szórás, mert 40 000-ért is lehet táskát venni, meg 3000-ért is; lehet hogy jó az ovis tornacucc de lehet hogy egyenpóló kell (vagy kinőtte); lehet hogy örököl a gyerek ünneplőt, lehet hogy arra is elmegy 7-10 000Ft.

Elképzelhető hogy a gyerek ruhatárát is fel kell újítani, mert mindent kinőtt, vagy az oviba elmehetett tréningnadrágban, de a suliba már farmer/kord/vászon az ildomos, stb.

És szeptemberben lehet még fizetni a különórákat (fél évet egyszerre, gyerekenként 0-30 000Ft), osztálypénzt (fél évre 2000), a kötelező úszás költségét (havi 4000), a tagozat költségét (fél évre 5000) és az ebédet (havi 4-8000). Erre az utolsóra érdemes készülni lélekben... meg majd félévkor is.

2015. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Elsős a lànyom. Íróasztal+ lámpa: 20e

Táskából kár volt anatómiait vennem mert én cipelem. De budmil anatómiai 11e

Tolltartó 2e

Az apróságok kb 12e, de nekem fontos volt a minőség az írószerekből, szóval a vízfesték, a színescerka is elvitt 1-1 ezrest pl.


De! A drágább olcsóbb, mert pl a herlitz vagy milan cerka nem törik ki hegyezéskor, így egész évre kitart.


Befektettem még egy jó asztali hegyezőbe: 2000 ft, de bőven megtérül. Beállítom a kívánt hegyességet, színesnél nem kell hegyes, vastagnál tompa kell, grafitnál tűhegyes. Ha eléri azt a szintet, nem hegyezi tovább. Így hónapokigvelég 1 grafit pl., mert csak írás miatt kopik, és nem azért mert elhegyezzük. Szóval pár hónap alatt visszahozta az árát.


Mondjuk én felhőtlen boldogságban vásároltam, mert januárban elkezdtem kis összeget félretenni, így nem az augusztusi fizura kellett építeni.


Ja és kimaradt a legnagyobb költség: a ruhatár. Mert ez az a kor, amikor szeptemberre minden nadrágot és hosszúujjú felsőt kinőnek.


Nos, egy 50-es legyen a zsebedben, ha mindent meg kell venni.

2015. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Taskat tavaly decemberben megvettem, mert 50%-os akcio volt ra, asztalt, szeket par honapja.

Ami most kiadas volt, az a kotelezo csomag, amit eloirt az iskola, 7900 ft volt, (fuzetcsomag, logikai keszlet, gyurma stb).

Amit pluszban vettem, az ket tornanadrag (1850/db), harom feher polo tesire(1690/db), egy tornacipo(1990), vettem uzsidobozt(2400), kulacsot(1690), pluszban haromszogletu szines ceruzat(2600), haromszogletu grafitot(180/db), tisztsagi csomag(2400), ez ures, tehat venni kell bele fogkremet, fogkefet, szappant.

Fuzetboritokat( 160/db), atlatszo konyvboritot(250/csomag).

Kapott uj sportcipot, meg venni kell farmerokat, polokat, felsoket, ez sem lesz keves penz, remelem, h borzen sikerul jol vasarolnom.

A tankonyv nekunk plusz 7000 ft korul lesz.

2015. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Eddig 56 ezernél tartok.Ebből akkor vonjunk le 5000ft (használtan íróasztal),9000ftszék (akciósan 13000- ről)

A maradékban benne van a tanszercsomag,táska,tolltartó,füzetborítók stb.,úszáshoz,tornához ruha.Még kell jó pár dolog kb 10-12 ezer körül.Meg még ruhatár újjítás is kell az sem lesz kevés :(

2015. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!