Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A ti általános iskolátokban,...

A ti általános iskolátokban, ahová jár a gyerkőcötök, mikortól/hányadik osztálytól van idegen nyelv oktatás és heti hány órában?

Figyelt kérdés

2015. máj. 6. 12:45
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Nekem jövőre lesz negyedikes a lányom és akkor fogják kezdeni. Még nem tudom hány órában. De van itt a környékünkön olyan iskola ahol elsőtől van, meg több kéttannyelvű is. A kéttannyelvűről azt hallottam hogy első évben a tornaóra zajlik idegen nyelven.
2015. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

Nálunk A és B osztály van. A osztály nyelv tagozatos, másodikban kezdik a választott nyelvet (bár az iskolában 13 éve nem volt németes csoport, csak angolt szoktak tanulni), van színes, rajzos, képes könyvük, amiben heti 2 órában megismerkednek a színekkel, számokkal, állatokkal, testrészekkel, ruhadarabokkal, stb. Később az óraszám nő, a max heti 4 lesz.

B osztály tesi tagozatos, 4. osztálytól tanulják a nyelvet, de akkor veszik át a tagozatos osztály első 2 évi tankönyvét (tehát 4.ben egyszerre, kvázi gyorstalpalóban próbálják felhozni őket). De legalább van mellette heti 4 tesijük is...

Sok helyről hallottam, ahol már elsőben kezdik a nyelvet, de nekem sokkal szimpatikusabb ez a 2.os kezdés.

2015. máj. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
Én kéttannyelvűbe járok (most vagyok nyolcadikos), mi elsőtől tanultuk az angolt heti 8 órában, plusz angolul volt az ének meg a tesi (de ezeket csak az első két évben). Harmadiktól bejött angolul a környezetismeret (heti háromszor), ötödiktől pedig heti egyszer a civilizáció. Most heti 11 óránk van angolul (7 angol, 3 biosz/föci és 1 civil)
2015. máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim válasza:
#13 vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy 3-4-5. osztályban vannak nyelvvizsgáink (A1 és A2), hetedikben az alapfokú és nyolcadikban a középfokú.
2015. máj. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Hogy van nyelvvizsgatok? Nem 14 év a korhatar?
2015. máj. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Az én lányom másodikos,jövőre kezd majd angolt tanulni,elvileg heti két órában:)
2015. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Első osztályban heti 1 angol,2.-ban kettő,negyedikben már heti 4.
2015. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
1. osztálytól választhatják a szlovák nyelvet. MInt nem kotelezo tantárgy tanulhatják az általánosban. 2.osztálytól választhatnak német vagy angol kozul./tatabánya/
2015. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

köszönöm, hát nagyon meg vagyok lepődve, hogy többen írták, hogy elsőtől, másodiktól van idegen nyelv.

én eléggé nagy kerületben lakom és itt a jobb sulikban is csak negyediktől van, ill. harmadiktól 6.órán lehet választani még pluszként.

2015. máj. 7. 17:39
 20/37 anonim ***** válasza:
Az én lányom elsőben heti egy angolra járt, másodikban heti egy angol és egy német. Ez csak szakkör, ismerkedés a nyelvvel, választható. Harmadiktól heti két óra szakkör lesz a választott nyelvből (ez nála a német), de mellette tanulhatja a másik nyelvet is heti egy órában, szintén szakkörként. Negyediktől van a tantárgyak közt idegen nyelv heti két órában, és ekkor majd év végén írnak egy felmérőt, ami alapján eldől, h ötödiktől emelt szinten (heti 5v6 órában) vagy normál szinten, továbbra is heti két órában tanulja a választott nyelvet.
2015. máj. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!