Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A ti általános iskolátokban,...

A ti általános iskolátokban, ahová jár a gyerkőcötök, mikortól/hányadik osztálytól van idegen nyelv oktatás és heti hány órában?

Figyelt kérdés

2015. máj. 6. 12:45
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
köszönöm a többi választ is
2015. máj. 12. 09:00
 32/37 anonim válasza:
Nekunk angol es nemet nyelv a valaszthato. Heti ot az angol het a nemet. Elsotol v negyediktol lehet
2015. máj. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Pécsi iskola, első osztálytól van angol/német, heti két órában. Másodiktól csoportbontás, lesz emelt angolos csoport is, meg sima, a simában marad a heti két óra, az emeltben heti három, harmadiktól heti négy.

Mondjuk ő már nem lesz ott másodikban, mert sulit váltunk, de ott is elsőtől heti két nyelvórájuk van, viszont ott csak negyediktől van emelt óraszám (annak, aki kéri).

Nekem ebben semmi fura nincs, én is már elsős koromtól tanultam angolul heti két órában, harmadik évvégén vizsgáztunk is belőle, és utána negyediktől csoportokra lettünk osztva a vizsgaeredmények szerint (heti 5, 3 és 2 órás). Illetve nálunk negyediktől bejött a második idegen nyelv (erre csak azok mehettek, akik heti 5 órában tanultak angolt), de ez nem volt kötelező. Tudomásom szerint a mai napig ez a rendszer van érvényben abban a suliban.

Azt egyelőre nem tudom, hogy a fiam sulijában mikortól kerül szóba második idegen nyelv, de remélem, hogy negyedik osztály előtt nem. Viszont nekem semmi bajom azzal, hogy elsőtől van már angol, én későnek érezném, ha csak fölsőben kezdené el, 6-7 évesen szerintem könnyebb.

2015. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
1 -töl kezdve mindennap német , 3.-4. Így +németül matekot és környezetet a/1 letettünk mar 12/l
2015. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
Nálunk 4.-től és egy nyelv. Ha emelt óraszámban szeretnék, akkor felmérést kell írni 4.után. Akkor 5, egyébként 3. Angol/német
2015. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Kopasz1977 válasza:

Szia


Egerben, egyházi fenntartású suliban, első osztályban heti egy angol óra van, könyvvel, és munkafüzettel, de játékos jellegű a nyelvtanulás. Sógornőm kisfia (unokaöcsénk) is ott tanul, ő most másodikos, nagyon szépen fejlődik, nincs terhére aaz idegen nyelvű oktatás sem. Ebben a suliban egy kötelező nyelv van első négy évben (választható: spanyol, olasz, német, angol) ötödiktől másodikat is lehet felvenni, ha a tanár, és a szülők is úgy látják, hogy a gyermek bírni fogja a terhelést

2015. máj. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Kisfiaméknál 4.-től lesz,és képességtől függően heti 2,vagy 5 órában(Ő az emeltre fog kerülni,azt mondták a tanárai)
2016. ápr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!