Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor kell használni a rendhag...

Mikor kell használni a rendhagyó igéket?

Figyelt kérdés
Nézegetem a rendhagyó, angol igéket, de nem világos, melyiket, mikor kell használnom! Ha segítene valaki, megköszönném!

2015. ápr. 3. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem világos a kérdés.. hogyhogy mikor melyiket kell használni? Amelyik értelmileg beleillik a mondatba.

Ha az a kérdés (gyanítom, hogy ez), hogy mikor hányadik alakját kell használni egy adott igének, az a mondattani szerepétől függ, meg van minden nyelvtani egységnek az a tulajdonsága, hogy ha ilyen szerkezeteket használ, hogy az ige 2. v 3. alakját használja..

pl Past S. ige 2.-t használ, míg a Present Perfect S. ige 3.-ot.

feltételes mód (jelen) If+past S (ige2, vagy were), + would + ige1.

2015. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Rosszul fogalmaztam meg a kérdést, elnézést! :(

Azért is kérdezem, mert úgy tudtam, hogy az első alakot jelen időben, a második kettőt pedig múlt időben kell használni

2015. ápr. 3. 11:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így nem teljesen oké. A második alak az egyszerű múltban van,de a harmadik az perfectes alak. Azaz jövőbeli perfectben is ugyanaz az alak van.
2015. ápr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, sőt a 3. alak más esetben is használatos.

[link]

2015. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ennek a témának semmi köze az igék rendhagyóságához, szabályos igék esetén pont ugyanazok a szabályok a 2. és 3. alakra vonatkozóan, csak ott nem kell külön megtanulni az alakokat.
2015. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!