Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szeptemberben iskolába készülő...

Szeptemberben iskolába készülő gyerekek szülei! Ti elkezdtétek már a vásárlást? Mekkora listát kaptatok? Milyen iskolatáskát vesztek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 20. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Még nem. MIvel mindketten beiskolázási támogatást kapunk az apjával cafeteria keretein belül, így kénytelenek vagyunk megvárni, hogy is néz az ki. (Pld. nem tudjuk hogy vásárolhatunk-e és számlát kell kérni, vagy valami utalványt kapunk?) Még nem volt iskolás gyerekünk, így nem tudjuk milyen ez a juttatás.


Lista megvan. 10 ezer a füzetcsomag és tollak, stb.. amit a papír írószerben kell megvenni.


Budmil iskolatáskát szeretnénk neki venni. :)

2015. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Én lányom szeptemberbe fogja kezdeni a sulit, listánk még nincs ezt majd jövőhónapba adják oda amikor már tudni fogjuk hogy melyik osztályba fog járni, és akkor fog bemutatkozni a leendő osztályfőnöke is. Nem tudjuk még azt sem hogy melyik jöhet szóba mert egy olyan tanítónénire számítunk aki nagyon régen a férjemnek volt az osztályfőnöke még fiatal korában. De ugye megtudtuk hogy egy fiatal 28 éves férfi is lehet akár. De ez még mellékes és bevallom engem nem ez foglalkoztat igazán.

Én nekem már most azon pörög az agyam hogy anyagilag mennyire lesz ez megterhelő számunkra, kapunk segítséget szerencsére de a tankönyvek árától félek leginkább.

Az egyéb felszereléseket, ceruzák, tollak, meg ezek az apróságokat könnyen betudjuk szerezni sógorom részben ilyenekkel foglalkozik így ő mondta hogy amint van lista már szedi is össze nekünk amit csak tud.


A tornafelszerelés az amivel nem vagyunk tisztában, mert a házirendben tornadresszt kérnek a lányoktól meg melegítőt is. Viszont nekünk egyik szülő akinek már a 3. gyereke fog oda járni mondta hogy nem kell a dressz, de másik két szülő akivel még beszéltem ők mondták hogy kell, mert ők is ezen vannak kiakadva hogy a mai világba alig van olyan iskola ahol még kérik és igen nehéz beszerezni, ha van is akkor is aranyárban. Én időmben még gimiben is kötelező volt alig 10 éve és akkor még 1000 forintért már egy elég jót kaptunk, 3000 forintért már minőségi szép hosszú ujjú dresszeket lehetett venni. Most meg már 8 ezer alatt szinte esélytelen.


De ugye amiket még hallottam hogy tisztasági csomagnál sem mindegy mit adunk a gyereknek állítólag az iskola táska sem mindegy milyen fajtájú így azt se tudjuk milyet vegyünk neki, pedig a sógorom mondogatja hogy időbe szóljunk milyet szeretnénk mert ameddig nincs szezonra addig fillérekért tud hozatni bármilyet, ami kibír 1-2 évet.

2015. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mi már nekiálltunk a beszerzésnek, nagy része meg is van.

30.000 Ft volt eddig, de benne van az iskolatáska, a tornafelszerelés ( kisfiam van, 2 fekete nadrág és 2 póló, tornacipő és melegítő) is. Pár dolog kell még, de ezek is biztos benne lesznek pár db ezerbe.

Nekünk a szülőin azt mondták, hogy a tankönyveket ingyen kapják az elsősök.

2015. jún. 20. 21:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tankönyveket ingyen kapják az elsősök. (Meg a 2. és 3. osztályosok)

Szerintem érdemes megvárni az áruházak akcióit, amik júliusban kezdődnek. Ha a gyerkőc türelmetlen, vegyetek meg 1-1 apróságot.

Sok iskola a honlapra teszi fel a listát, érdemes figyelni.

2015. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért vágtunk bele ilyen korán, mert mindenképpen Herlitz táskát szerettünk volna, és az egyik webáruházban találtunk olyant, ami tetszett is a gyereknek is árban is nagyon jó volt. Onnan rendeltem meg a többi dolgot is.
2015. jún. 20. 21:44
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre még csak iskolatáskát és hozzá passzoló tolltartót vettünk, Belmilt (20 e Ft).


Megkaptuk a listát, a tornafelszereléssel együtt szerintem még legalább 20-25 Ft lesz az is, de ezeket még ezután fogjuk beszerezni.

2015. jún. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, még nem vettünk meg semmit, majd csak jövő hónapban, bár már nézegetjük a neten, ha valami olyat látunk ami árban nagyon megéri akkor lehet már most lecsapok rá. A listát mi már megkaptuk, ami azon van az olyan 10-15 ezer forint körül van, azt lehet csak augusztus elején vesszük meg, egyszerre mindent nem tudok megvenni, ráadásul nem tudom mikor kapom meg a az iskoláztatási támogatást a munkahelyen, és füzeteket hasonlókat abból szeretném megvenni. Ruhákat csak augusztus végén akarok venni, mert nagyon gyorsan nő a kisfiam.
2015. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Már kaptunk listát, nagyon pénztárcabarát az összeállítása, viszont vannak olyan dolgok, amiket osztálypénzből fognak venni, tehát most nincs benne (majd szavazunk az osztálypénzről, minimum 7-800 ft-ra kell számítani).

Néhány dolgot már megvettem, füzeteket, színescerkát, grafitot meg pár dolgot, kb 4 ezerért, és nagyjából ugyanennyi lesz ami még kell.

Megvettem a táskát-tolltartót-tornazsákot szettben (volt hozzá kicsike uzsidoboz, de nagyobb fog kelleni, meg kicsike kulacs, ahelyett is másik lesz), 32 helyett 10 ezerért. Scout, gyönyörű és praktikus, ráadásul az extravékony hátú lányomnak nagyon nem volt mindegy, sokfélét felpróbáltattam rá.

Hál istennek tornára nem kötelező a dressz, sőt, eleinte használhatnak saját pólót-nadrágot, és később sem kötelező az iskolai egyenruhát megvenni (800 ft/póló és 600 a naci, a legtöbben csak a pólót használják, de azt majdnem mindenki). Tehát ez is szülőbarát, úgy gondolom... Viszont kinti és benti cipőt is kérnek a tornához, azt majd csak sulikezdés előtt közvetlenül veszem meg, mert ki tudja mennyit nő a lába addig. Decathlonos cipőket szoktam venni rájuk, középárkategóriából. Tréningruhát, tornanadrágot is onnan akarok venni nekik, szerintem jó ár-érték arányúak a holmijaik, de tekintve, hogy 2 pár cipő, plusz mackócucc+rövidnaci is kell, minimum 15 ezret ott fogok hagyni szerintem, ha nem 20 körül... tehát nálunk a tornaruházat teszi majd ki a a sulis kiadások jelentős részét, kb felét.

2015. jún. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Még nem, majd augusztusra tervezzük, akkor lesznek akcióban a sulikezdéshez szükséges dolgok. A táska van csak meg, azt használtan vettük 5900Ft-ért. Kb. én is úgy számoltam, hogy olyan 20-25e Ft-ba kerül majd, és plusz a ruhák,cipők amiket kell vennünk, mert addigra mindent kinő. :) Ezzel együtt kb. 40e Ft-ba lesz összesen, vagy 50-be. Jó, kapunk szerencsére segítséget, mert ez így egyszerre sok lenne nekünk.
2015. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is majd augusztus közepén vesszük nyakunkba a várost a barátnőmmel,akivel egyidősek a fiaink.

Elméletileg alig kell valami,mert az alap dolgok a tesótól,aki most lesz 5.osztályos,meg van.Pl dobókocka,ceruzák,színesrúd készlet.

A legnagyobb beruházás a táska lesz,mert pici a fiam,muszáj a gerinckímélő táska.

2015. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!