Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ugye nem lesz annyi betegség...

Ugye nem lesz annyi betegség az iskolában?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdi a kisfiam az elsőt, preventan juniorral támogatom az immunrendszerét, mást gondolom nem tehetek!

Ti milyen vitamint szedtek , ajánlotom?

Köszönöm szépen előre is


2015. aug. 21. 11:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocs ajánlotok akartam irni!!
2015. aug. 21. 11:12
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
amikor én elsős voltam nem szedtem semmit. évente 1-2 alkalommal voltam mindig beteg a téli időszakban. szerintem nem kell aggódni.
2015. aug. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk borzalmas volt az első év.. 24vannak, sokszor volt, hogy csak 6-8 gyerkőc nem dőlt ki.

Remélem a második osztály nem ilyen lesz, mert akkor megőszülök azt hiszem. 4 év óvodai év alatt nem volt összesen ennyit beteg a fiam!

Mi már jó pár éve szedünk C vitamint folyamatosan, ártani nem árt, nyáron szoktuk inkább elhagyni csak. Az általad említett rágótablettát is szedtük már, nekünk nem annyira vált be.

2015. aug. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az immunrendszer nem úgy működik, ahogy gondolod. Önmagában a vitamintabletta nem sokat ér (helyette elegendő lenne a változatos étkezés).


Az immunrendszer egyrészt a hideg-meleg váltakozással érhető el, tehát néha kicsit hidegebbnek, néha kissé melegebbnek kitenni, ésszerű keretek között. Emellett sok mozgás a friss levegőn, valamint születéstől kezdve fokozatos kitettség vírusoknak, baktériumoknak. Egy átlagosan tiszta otthon (tehát nincs túlfertőtlenítve, de nem is mocskos) megfelel, 1-2 évesen úgyis minden a szájukba vesznek, megnyalnak.

Ezeken kívül pedig öröklött tényezők játszanak közre, amire már nincs ráhatása az embernek.


Rendszerint, aki bölcsődében/óvodában sokat beteg, az iskolában már alig és fordítva.

Amikor gyerek voltam, 5 éves koromig többet voltam otthon, mint közösségben a betegségek miatt. Amint elkezdtem az iskolát, egy-egy "lábon is kihordom ezt a náthát" típusú kisebb betegséget leszámítva nem voltam beteg mostanáig se, pedig már 30 elmúltam.

Egy óvódás- és egyben osztálytársam az ovit egyetlen betegség nélkül kihúzta. Amint elkezdtük az iskolát, ő lett az, aki rendszeresen lebetegedett.

Nem tudni, hogy min múlott, mert ugyanabba a csoportba jártunk óvodában, majd iskolában is osztálytársak voltunk.

2015. aug. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bár még csak ovis a kislányom, de 2 éven keresztül októbertől -márciusig Immunotrofinát kapott, most nagycsoportos lesz, most kipróbáljuk a Brochno-vaxom-ot.
2015. aug. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam most volt másodikos.

Nagyon féltem,hogy az iskolába mi lesz,mert a bölcsit/ovit végig betegeskedte,de legnagyobb meglepetésemre nagyon jól vette az akadályokat. Mondjuk az is igaz,hogy a tanítónők elég rendesen megpróbálták kiszűrni a betegségeket,akinek folyt az orra,és köhögött már hívták is a szülőket. Ezt az összes szülő megértette,nem volt belőle probléma,mint anno bölcsibe/oviba.

Összesen háromszor volt beteg,akkor is inkább a hideg időkben. Decemberben,februárban,és ha jól emlékszem még márciusban töltött itthon egy-egy hetet.

Kislányom 6 éves,most megy nagy csoportba,nagyon remélem,hogy jövőre nála is megoldja az iskola ezt a problémát,mert ő is nagyon beteges.

2015. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az lemaradt,hogy C vitamint adok nekik.
2015. aug. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3.-ba megy a fiam és az elmúlt 2 év alatt összesen 3x volt beteg, ebből 2x hiányzott az iskolából, mert 1 a szünetben volt.

Pedig ő aztán 2 és 4 éves kora között többet volt beteg, mint nem...

2015. aug. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nekünk az Immuntrofina és a Protexin Junior vált be, na meg a rengeteg C-vitamin (500-1000 mg), aszkorbinsav por formájában az innivalójukba keverem, így egész nap egyenletesen van adagolva.
2015. aug. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Télen szokott vitamint szedni csak, egyébként minden vitamint bevisz az étkezések során, de télen nincs annyi friss gyümölcs, zöldség.


Volt bölcsis is, ovis is, jóformán sosem volt beteg, pár mandulagyulladást leszámítva (az a gyenge pontja, más baja nem szokott lenni).

Tavaly volt elsős, na a suliban összeszedett minden vackot, volt hasmenés, influenza, tüdőgyulladás, kötőhártya-gyulladás. Havonta - másfél havonta biztos volt valami, és ilyen még sose fordult elő, de most kimerült a táppénzkeretem. Máskor még a közelében sem voltam soha. Ja, és nekem ugye dupla annyi, mint másoknak, mert nem az édesapjával nevelem együtt, úgyhogy csak én mehetek táppénzre, a párom nem. Na, el lehet képzelni, hogy mennyit volt beteg.

Pedig azért immunerősítőnek ment nála a méz, aztán a propolisz, meg hát mindent ugyanúgy csináltunk, mint a korábbi években, mégis, tavaly annyit volt beteg, mint amennyit egész eddigi életében összesen. Bízom benne, hogy másodikban már nem ez lesz. Mondjuk nem könnyű úgy, hogy egy csomó gyereket bevisznek az osztályba fertőző betegséggel is.

2015. aug. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!