Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Újabban tényleg ennyire...

Újabban tényleg ennyire levannak szabályozva a gyerekek az iskolában?

Figyelt kérdés

A helyi iskoláról (anno én is oda jártam) hallottam már szülőtől hogy csak a 2. illetve 5. óra utáni szünetben ehetnek a gyerekek, folyosóra-udvarra ételt-italt nem vihetnek. Csak az ebédlőben szabad enni a sajátot is az pedig csak az említett szünetben illetve az 5. óra után folyamatosan nyitva van.

Itt az egyik kérdésnél olvastam hogy csak vizet vihet a gyerek, se teát se gyümölcslét.

És ez csak két dolog, de számomra nonszensz.


Mi anno akkor ettünk amikor akartunk, csak a terembe nem ehettünk, de az udvaron, folyosón igen. Azt ettünk és ittunk amit akartunk. Nekem szerencsém van mert a fiam szereti a vizet de pl én gyereknek inkább szomjan haltam mintsem vizet igyak.


De olvastam a nyáron itt olyanokat is hogy a felszerelések márkáját megszabja a tanár. Nem is értem.

Komolyan még van majd egy év de már most rettegek az első szülőitől. 😒


2015. szept. 12. 15:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A fiam egy elég jóhírű, erős suliba jár, ahol megkövetelik a fegyelmet a diákoktól. Mégsem szabták meg, hogy a felszerelése milyen márkájú legyen, de nem is vettem vackot neki. Nincs megszabva az sem, hogy mit vihet magával a gyerek inni. Enni bármelyik szünetben ehetnek, a teremben is. Egy dolgon akadtam fel eddig, hogy a gyerek állítólag nem fújhatja az orrát órán. Ezt a fiam mondta, de azért még rákérdezek a tanároknál is, hogy mi ennek a valóságtartalma, hiszen külön jeleztem, hogy allergiás.
2015. szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%
fiaim iskolájában is szabad szünetekben enni,az osztályteremben és nincs meghatározva az sem mit ihat .
2015. szept. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért az nyugtat hogy ne feltétlenül általános dolgok ezek. Hát majd kiderül hogy milyen változások vannak itt a tanári katon kívül. Egyenlőre csak bízni tudok benne hogy csak pletyka hogy el lett cseszve a sulim több téren is. Hát majd meglátom. Máshova úgy se tudom vinni...
2015. szept. 13. 09:42
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kérdező. hogy neked mit jelent az "anno"; de szerintem mindig, minden valamirevaló iskolában vannak ilyen szabályok.

Amik alól, indokolt esetben felmentést adnak.


Semmi károsabb nincs a gyerekeknek -vagy akár felnőtteknek- ,mint az, hogy akkor és azt csinálnak, amit akarnak.


A baj az, hogy azon vetélkedünk, hogy ki kontrollál kit. És végül a korlátok nélkül felnőtt gyerek issza meg a levét.


Szabályok kellenek, amiket írtál, az nem sok, nem is rossz. Üres gyomorral elindulni hazulról nagyon nem egészséges, ki kell találni valamit.

A gyomornak is pihennie kell evések között.


Nem kéne vizet se vinni a gyerekeknek, ha visszaállítanák a kis ivókutakat. Előbb-utóbb remélem, megteszik. Minek cipelni.


Enni pedig ülve kell, nem a folyosón-udvaron állva.

2015. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk általánosban a 2. szünet 9:25-9:40 volt a kajaszünet, akkor tízóraiztunk a termünkben (felsőben abban a teremben, ahol éppen a 2. óránk volt), de másik szünetben sem volt tilos enni. Bár az 1. szünet sokáig csak 5 perces volt, abban nem volt rá idő, most hogy így belegondolok.

Az meg pláne nonszensz, hogy megszabják mit igyon. Kisgyerekként gyümölcslevet ittam mindig, ha egyáltalán hajlandó voltam rá, hogy igyak valamit. Ha csak vizet lehetett volna, biztos nem iszom semmit az iskolában.

2015. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!