Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 6,5 vagy 7,5 évesen kezdje az...

6,5 vagy 7,5 évesen kezdje az iskolát? Ti melyik mellett voksolnátok?

Figyelt kérdés
Március 1-i születésű a gyerekem.

2015. szept. 27. 21:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ne a mi voksainktól függjön, hanem a gyereked érettségétől. Az én gyerekem 6 éves, abszolút nem érett az iskolára, így valszeg jövőre fogja kezdeni.
2015. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

felénk most a későbbi iskolakezdés a "divat"

ár 6 éves és iskolaérett gyereket a szülők nem engednek iskolába még. mi az oka, nem tudom, én még nem tartok ott a gyerekeimmel. egyik szülő csak annyit mondott, szerinte még hagy(had) játszon, az egész élet iskola meg munka, ráér még vele.

2015. szept. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
*de valszeg az iskolában a gyerekek túlzott leterheltségének is köszönhető, hogy a szülők várni akarnak még a kezdéssel.
2015. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%

A gyerekek nincsenek tulzottan leterhelve, de a szülönek a késöbbi kezdés a jó.

Azért mert egyrészt neki még van egy éve, nem tanulni a gyerekkel. Aztán pedig egy 7,5 éves gyerek már keni vágja az ABC-t és osztályelsö lesz kb 2 évig, és ezt ellehet mindenkinek újságolni.


Amiért a gyereknek nem jó, és nem hiába a 6 év amit kitaláltak iskolakezdésnek, mert az agy 9éves korig tud egyszerüen befogadni. Addig, a hallottakat, látottakat csak úgy isszák magukba, szinte megerültetés nélkül. 9 éves kor felett,pedig már tanulni kell. ìgy az aalsó az általánosban pont akkor fejezödik be, mikor elkezdödik a tanulási nehézségek. de már addigra lesz egy alapja az idöben iskolába adott gyereknek.


Márciusi gyerek pont jókor született, nem nyári ahol még vaccilálni lehet, hanem egy kora tavaszi gyerek, és pont jókor 6,5 évesen kezdi az iskolát. Ha úgy érzed nagyon lemarad az elsöbe, akkor inkább járasd újra vele az elsöt, de ne add be késöbb.

2015. szept. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen gyerekfüggő.

Márc. 24-i születésű gyerekem (fiú) 6,5 évesen kezdett. Hiába volt az egyik legfiatalabb, a legkisebb növésű, ő lett a legjobb tanuló. soha nem voltak beilleszkedési problémái, sosem volt éretlenebb a többinél, pedig volt 14 hónappal idősebb osztálytársa is.


Szóval ez gyerekfüggő. Csak divatból nem tartanám vissza, az biztos.

2015. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ez nagy dilemma kesz azt hiszem.
2015. szept. 27. 22:17
 7/22 A kérdező kommentje:
4: Ez tényleg Így van? 9 éves kor után nehezebb? Ezt honnan tudod?
2015. szept. 27. 22:19
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kortól, hanem iskolaérettségtől függ. Nagylányom júliusban lett 6 éves, de nem ment idén szeptembertől iskolába. Unokatestvére elkezdte idén 6,5 évesen, nincs is vele semmi problémája. Én is bizonytalan voltam tavaly ősszel, megkérdeztem az óvónők véleményét. A mi ovinkban iskolaérettségi tesztet is lehet kérni.
2015. szept. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%
Az a helyzet,hogy én engedném őt iskolába. 7,5 évesen meg már túl sok vele a várás; mert hát rossz neki pl, hogy már közel 7 volt, de nem mehetett; és akkor később lesz túl rajta, mert később végzi el. Bár én ezt tökre nem tudom, még nincs gyermekem, de így érzem.
2015. szept. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviba a márciusiak nem választhatnak hanem kötelezöen menniük kell suliba szeptembertöl ,nyáriak maradnak,májusi lányomrol még én magam sem tudom hogy mi legyen mennyen majdnem 6,5 évesen suliba vagy majd csak 1 ével késöbb .
2015. szept. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!